Už dviejų merginų nužudymą kalintis ir pabėgti bandęs vyras sulaukė nuosprendžio

Iki gyvos galvos už dviejų merginų nužudymą įkalintam ir pabėgti iš tardymo izoliatoriaus bandžiusiam Dovydui Kriaučiūnui teismas paskelbė nuosprendį byloje dėl bandymo pabėgti. Maksimalią Lietuvoje teismo bausmę jau 17 metų atliekantis 35 metų vyras nepripažįsta kaltės dėl nužudymo, tačiau įsigaliojus šiam nuosprendžiui jis net ir pripažinęs savo kaltę dar 20 metų praras teisę prašyti malonės sušvelninti bausmę.

35-erių Dovydas Kriaučiūnas prieš 17 metų būdamas 18-os metaliniu strypu uždaužė dvi merginas, perpjovė joms venas ir paliko, kad nukraujuotų. Už tai buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos.

Šių metų sausio pabaigoje kalinys paėmęs įkaite pareigūnę ir jai į kaklą įrėmęs nugaląstą geležtę bandė pabėgti. Pats bėglys sako, kad bandymas pabėgti – tai tik jo būtinoji gintis, nes jis esą nežudė merginų, tik pavogė jų daiktus.

„Ir neturėdamas jokių teisinių priemonių, kaip galėčiau įrodyti, panaudodamas kaip įmanoma proporcingas priemones, priverčiau Šiaulių tardymo izoliatoriaus personalą atidaryti vartus į laisvę. Išėjau į laisvę“, – sako teisiamasis Dovydas Kriaučiūnas.

Tačiau laisve žudikas džiaugėsi neilgai, už kelių minučių policijos pareigūnai sulaikė bėglį ir grąžino jį į įkalinimo vietą. Už šį nusikaltimą Dovydas Kriaučiūnas dabar sulaukė teismo verdikto.

„Nusikalstamos veikos kuriomis buvo kaltinamas minėtas asmuo yra įrodytos, tai yra žmogaus įkaito paėmimu, pabėgimas iš įkalinimo įstaigos ir nesunkus sveikatos sutrikdymas. Už šias nusikalstamas veikas skyrė septynis metus laisvės atėmimo bausmę“, – pasakoja teismo atstovas Vytautas Jončas.

Kalinys šį nuosprendį išklausė Pravieniškių pataisos namuose nuotoliniu būdu. Subendrinus, jam palikta bausmė – laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

Ir nors atrodytų kad 7 metai kalėjimo iki gyvos galvos nuteistam kaliniui nieko nekeičia – taip nėra. Gavęs dar vieną teistumą žudikas nebegalės prašyti malonės dar 20 metų. Tai jis būtų galėjęs padaryti po kelių metų, jei būtų pripažinęs nužudęs dvi merginas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų