tv3.lt sokiu laida tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vašingtonas pirmą kartą per beveik metus trunkantį karą Kyjivui perduos ilgesnio nuotolio raketų, galinčių smogti taikiniams už pusantro šimto kilometrų. Amerikos pareigūnai to oficialiai kol kas nepatvirtina, tačiau jau reaguoja Kremlius. Vis bando gąsdinti Vakarus, kad konfliktas dar labiau paaštrės.

Vašingtonas pirmą kartą per beveik metus trunkantį karą Kyjivui perduos ilgesnio nuotolio raketų, galinčių smogti taikiniams už pusantro šimto kilometrų. Amerikos pareigūnai to oficialiai kol kas nepatvirtina, tačiau jau reaguoja Kremlius. Vis bando gąsdinti Vakarus, kad konfliktas dar labiau paaštrės.

REKLAMA

Prancūzijoje apsilankęs Ukrainos gynybos ministras Oleksijus Reznikovas iš Paryžiaus grįžta ne tuščiomis. Prancūzija skelbia, kad perduos Ukrainai dar 12 savaeigių haubicų „Cezar“.

Tiesa, O. Reznikovo ir E. Macrono susitikimo detalės neatskleidžiamos, tačiau pagrindinė tema aiški – naikintuvų F-16 perdavimas Ukrainai. Belieka tikėtis, kad šie nuoširdūs apsikabinimai, tvirti rankų paspaudimai ir nekategoriškas Paryžiaus tonas – taip pat gera Ukrainai žadantys ženklai.

„Mūsų karinė doktrina yra aiški. Tabu lėktuvų pristatymui į Ukrainą nėra. Ministras su atstovais atvyko detalizuoti Ukrainos kariuomenės poreikių. Aviacija yra viso to dalis“, – teigia Prancūzijos gynybos ministras Sebastien Lecornu.

REKLAMA

Paryžius žada ukrainiečių pilotus apmokyti naudotis prancūziškais naikintuvais, o O. Reznikovas sako tikintis, kad pirmadienį Joe Bideno ištartas „ne“ dėl naikintuvų Ukrainai yra laikinas ir viliasi, kad Prancūzija lyderiaus sprendžiant šį klausimą bei telkiant naikintuvų koalicijos narius.

REKLAMA

„Aptarėme naikintuvų ir kitų orlaivių tiekimo galimybes, ne konkrečius jų modelius ar pavadinimus. Aptarėme tik platformą. Nes mums svarbu stiprinti oro gynybos pajėgumus“, – kalba Ukrainos gynybos ministras Oleksiy Reznikov.

Tuo metu iš Vašingtono nauji pranešimai esą netrukus Ukraina pirmą kartą sulauks mažo skersmens aviacinių bombų sistemų, galinčių nuskrieti iki 150-ies kilometrų ir itin tiksliai smogti okupantų taikiniams. Nors to oficialiai Vašingtonas dar nepatvirtino, Kremlius jau grasina.

REKLAMA

„Taip, tai yra tiesus kelias į įtampos kėlimą, eskalacijos lygio didėjimą. Mes tai matome. Tai reikalauja iš mūsų papildomų pastangų, tačiau įvykių eigos tai nepakeis – speciali karinė operacija bus tęsiama“, – tvirtina Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.

Galingu smūgiu ukrainiečiai sudrebino rusų vadavietę Bachmuto rajone, ją visiškai sulygindami su žeme. Išgyvenę rusai dar bando gelbėtis.

Ukrainos kovotojai į priešo vadavietę nusitaikė bepiločiais, o tada ją apšaudė artilerija. Dar neaišku, kiek rusų ukrainiečiai čia pasiuntė myriop, dalis išgyvenusiųjų taip persigando, kad matyti, kaip vogtu motociklu paspruko palikę sužeistuosius.

REKLAMA
REKLAMA

Visgi prie Bachmuto ir toliau verda įnirtingi mūšiai. Autentiškais vaizdais dalijasi Ukrainos ginkluotųjų pajėgų 3-iosios šturmo brigados kovotojai, kurie užima „Wagner“ samdinių pozicijas. Kova dėl Bachmuto jau vadinama nepalaužiamos Ukrainos tautos valios išraiška ir tokios nuotaikos ne tik mūšio lauke.

„Mūsų gynybos ir saugumo pajėgos, Ukrainos vyriausybė, mūsų partneriai – visi dedame pastangas, kad Rusija ne tik nesugebėtų susigrąžinti pozicijų mūšio lauke, bet ir prarastų paskutinę viltį savo bandymuose atsirevanšuoti“, – tikina Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

REKLAMA

Išgelbėta šešiametė Alina

Iš Bachmuto šiandien atskriejo ir itin jautri istorija. Močiutė glėbyje laiko šešiametę anūkę Aliną.

Mergaitė, kuri ne tik be perstojo girdi aidinčius sprogimus ir jau ištisas savaites nematė mamos, psichologiškai palūžusi, tačiau pagaliau ji sulaukė gelbėtojų: „Tu turi būti saugioje vietoje, supranti? Nes mažiems vaikams čia... Sakyk, ar jie čia daug šaudo? Tu bijai?“

Rizikingos misijos išvežti mergaitę iš Bachmuto ėmėsi policijos pareigūnai. Rizikuodami ir Alinos, ir savo gyvybe jie nusprendė, kad mergytė nebegali gyventi Bachmute, kad ji turi būti su mama, kuri šiuo metu Slovjanske, vos už pusšimčio kilometrų. Aliną nuo mamos atskyrė, nes mama laukiasi, likdama Bachmute ji būtų rizikavusi kūdikio gyvybe.

REKLAMA

Laimė, Aliną pavyksta saugiai nuvežti mamai. Ir taip po ilgo laiko mergytės veidą papuošia šypsena.

Baltarusijos neteisėtas vadovas keliauja po Afriką

O Baltarusijos diktatorius tęsia viešnagę Zimbabvėje ir spaudžia ranką jos prezidentui. Pasirodo, abu labu tokiu. Ir Zimbabvės vadovui Emmersonui Mnangagwai Vašingtonas taiko sankcijas, tačiau, anot A. Lukašenkos, tai – ne bėda.

„Norėčiau padėkoti amerikiečiams ir visam Vakarų pasauliui už prieš mus įvestas sankcijas. Priešingu atveju, šiame didžiuliame lauke šiandien nebūtų baltarusiškų traktorių ir žemės ūkio technikos, o amerikietiška ir vokiška“, – kalba A. Lukašenka.

A. Lukašenka ir Zimbabvės lyderiui, kaip V. Putinui, padovanojo traktorių „Belorus“, o pats dovanų gavo liūto iškamšą bei daugybę įspūdžių: nuo afrikietiškų šokių ir dainų iki apsilankymo prie Viktorijos krioklių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų