Ugniagesiai vėlavo į gaisrą, nes sumaišė kaimus: „Kitąkart tegu vyrai klauso, kur gaisras kilo“

Birštone supleškėjus mediniam namui gyventojai skundžiasi, kad į gaisrą ugniagesiai vyko vėžlio žingsniu ir dar pasiklydo. 5 kilometrų atstumą jie įveikė per 17 minučių, kai name jau šėlo atvira ugnis. Dėl šio incidento pradėtas tyrimas, nors ugniagesiai sako spėję į visus normatyvus, bet gyventojai jiems negaili karčių žodžių.

Liudininkai fiksuoja, kaip medinis namas Birštono pašonėje, Naudžiūnuose, pleška atvira liepsna, sproginėja šiferis, o pirmieji ugniagesiai iš kurorto atvažiuoja net po 17 minučių nuo to, kai žmonės pranešė Bendrajam pagalbos centrui. Vėliau prisijungia Jiezno, Prienų ir Stakliškių komandos. Gyventojai pasakoja, kad belaukdami gelbėtojų patys bandė tramdyti ugnį, bet vos nežuvo.

„Iš mašinų griebėm gesintuvus, dar gesinom, kur parakas, apsideginom rankas. Ir šlangą dar pasijugėm, dar tą srovę pylėm, oi, ilgai pylėm, kaimynai sulėkė, Tik tada, po to, gaisrinės važiavo“, – sako namo savininkė Onutė Vilkienė.

Po apanglėjusią sodybą vaikštanti Onutė įsitikinusi, jei ugniagesiai būtų atvykę kiek greičiau – dalį turto būtų išgelbėję.

„Viskas supleškėjo, jei būtų Birštonas operatyviai per 10 min iš to kampo pradėjo degt – šitas būtų išgelbėtas“, – tikina namo savininkė Onutė Vilkienė.

Liūdi ir kaimynas Juozas Žiūkas: „Pastatas prie pastato tik Dievas davė, kad nebuvo vėjo, ten būtų tragedija – nieko nelikę.“ 

Dabar iš namo beliko tik pajuodę sienos ir krūva nuodėgulių, sudegė visi daiktai, žuvo keli bičių aviliai… Laimė, žmonių aukų nėra. 

Ir pastatų savininkė, ir į dangų kylančias liepsnas bei juodų dūmų stulpus regėję kaimynai pasipiktinę, kad ugniagesiai 5–6 kilometrus važiavo net 17 minučių. 

„Kas tik galėjo visi skambina iš visų pusių į dispečerinę, kur gaisrinė, kur gaisrinė. Nenormalu, jau seniai atlėkt reikėjo, jau seniai dega ir nė vienos gaisrinės“, – piktinasi J. Žiūkas. 

„Ir dar persirenginėja, tai kažkoks košmaras, jau jie turi būti pasiruošę, labai negera sistema ir labai negerai“, – tikina kaimynė Anelė Žiūkienė. 

O ugniagesiai sako, kad į gaisrą rajone jie atvyko laiku, kaip ir numato priešgaisrinės saugos užtikrinimo standartas, tiesa, spėjo tik per plauką. 

„Tai yra 17 minučių, tai mes dar telpam į normatyvą, kuris yra 18 minučių“, – kalba Prienų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovas Darius Giraitis. 

„Ar tai gerai, ar blogai paaiškės po tyrimo, ugniagesiai vyksta su sunkvežimiais ir jų vidutinis greitis tik 40 km per valandą vykstant į incidentus šiuo duotuoju atveju reikėjo vykti žvyrkeliais ir miško keliukais“, – pasakoja departamento situacijų koordinavimo skyriaus specialistas Henrikas Baldauskas. 

REKLAMA

Tačiau visi keliai asfaltuoti, o žvyrkelio tik gabaliukas link pačios sodybos, tad gyventojai ironizuoja. „Reikia dviračius nupirkt ir tegu važinėja, nes 20 minučių su dviračiu, ir sakau prieš šitą kalną reikia užsivest dviratį“, – svarsto A. Žiūkienė. 

Ugniagesiai teisinasi, kad savaitgaliais kurorte tiek žmonių, kad prasibrauti sunku, o ir į kalną jų sunkvežimis ropščiasi lėtai.  „Savaitgaliais daug lankytojų, gausu poilsiautojų, keliai būna užblokuoti mašinų, užstatyti, tas galėjo trukdyti nuvykti ankstesniu laiku, kelias į statų kalną“, – tikina D. Giraitis. 

Aiškėja ir dar viena aplinkybė. Užuot lėkę tiesiai į Naudžiūnus, kur liepsnoja troba, jie pasuko visai į kitą kaimą… „Sakė vairuotojas paklydo… ne ten nuvažiavo“, – atskleidžia J. Žiūkas. 

„Vyrai tegu kitą kartą klauso ausim, kur gaisras vyksta. Jie sumaišė Naudžiūnų kaimą su Bučiūnų, ir jie nuvažiavo į kitą kryptį, bet gi Birštonas tai čia pat, jie nuo Vienkiemio turėjo matyt. Kad dūmas rūksta jau“, – piktinasi O. Vilkienė. 

Dėl šio įvykio gautas skundas, tad Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente pradėtas tyrimas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų