birštonas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „birštonas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „birštonas“.

Indrė Burlinskaitė ir Robertas Kalinkinas atskleidė kaip pailsi nuo kasdienio sekėjų dėmesio

Liepos 12-osios vakarą kviestiniai svečiai ir būrys garsenybių susirinko į vakarėlį Birštono kurorte – čia pačioje miesto širdyje duris atvėrė naujas boutique  stiliaus viešbutis „Harmony Birštonas“, kuris pakvietė mėgautis gurmaniškomis patirtimis ir šiltu vasaros vakaru.
2024-07-13

Šią dieną prieš 38 metus Birštoną šiurpino galingas viesulas: toks siaubas Lietuvos istorijoje fiksuotas tik kelis kartus

Šių metų pavasario pabaiga ir vasaros pradžia Lietuvoje pažėrė aibę ekstremalių reiškinių. Šalį ne kartą talžė kruša, liūtys skalavo miestus, žaibai smogė į Televizijos bokštą, gyvenamuosius namus, iki šių dienų fiksuojamas labai didelis miškų gaisringumo pavojus. Tačiau prieš kelis dešimtmečius Lietuvoje orai buvo dar neramesni.
Orai 2024-06-06

Birštonas rengia kurorto šventę

Ketvirtadienį Birštone prasidės didžiausia kurorto šventė „Banguokim Birštone“. Šiais metais šis Pietų Lietuvos kurortas mini keletą čia išgaunamo mineralinio vandens sukakčių, tad šventės dalyvių laukia gaivios ir turiningos pramogos vandenyje, ore ir ant žemės, pranešė savivaldybė. Per keturias dienas Birštono dangų nuspalvins Lietuvos karšto oro balionų čempionato dalyviai, įvairiose erdvėse šurmuliuos kultūriniai, sporto ir muzikiniai renginiai.

Brangiausiai kainuojantys cepelinai – ne pajūryje: dar vienas Lietuvos kurortas muša rekordus

Atėjus vasarai, poilsiautojai Lietuvoje renkasi ne tik aukštomis kainomis besibadančią Palangą ar, tuo labiau, Nidą. Kuo pasigirti turi ir tie Lietuvos miestai, kurie įsikūrę kiek tolėliau nuo jūros. Šio trečiadienio TV3 laidoje „TOP 3“ – pasakojimas apie dar vieną Lietuvos kurortą, kuriame verslininkai, priešingai nei kitur, laukia… blogo oro.  Birštonas – tarp Nemuno kilpų įsikūręs kurortas.
64 2024-06-05

Kylančios kainos lietuvių negąsdina: Velykų šventėms ir poilsiui pajūryje negaili ir virš tūkstančio eurų

Tradicijos keičiasi: šiais metais Velykų margučius ir šventinį stalą lietuviai vis dažniau keičia į poilsį SPA centruose ir jūros pakrantėje. Palangos apgyvendinimo vietų užimtumas artėjantį savaitgalį siekia 70 proc. – tai didžiausias užimtumas per šių metų šventines dienas. Tuo tarpu poilsiautojai nebijo kai kur pakilusių kainų, pakloja nuo keliasdešimt eurų iki tūkstančio eurų.

Vyras šokiruotas – centriniame Birštono parke kirs jaunus medžius: ekspertė paaiškino, kodėl

Birštono miesto centriniame parke bus kertami jauni medžiai. Gyventojai baiminasi, kad kurortiniame mieste bus naikinamas pušynas. Visgi Birštono kraštovaizdžio architektė nuramino ir paaiškino priežastis, kodėl bus kertami ne tik seni ir nudžiūvę, bet ir jauni medžiai. Medžių kirtimu ir miškų naikinimu susirūpinęs Andrius pastebėjo, kad Birštono centriniame miško parke, šalia riedlenčių parko, yra pažymėti jauni medžiai.

STT pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Birštono tarybos narių išmokų

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pirmadienį pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo išmokomis politikams Birštono savivaldybėje. Apie tai BNS patvirtino STT atstovė Julija Gorovniovaitė. Pasak jos, įtarimai vykdant tyrimą kol kas niekam nepareikšti.
Aktualijos 2023-12-19

Tapinas stebisi Birštono merės elgesiu: „Išmokas sėmė lyg rytojaus nebūtų“

Visuomenininko Andriaus Tapino iniciatyva „Skaidrinam“ atskleidžia vis daugiau klausimų keliančių politikų veiksmų. Šį kartą A. Tapinas pasidalijo informacija apie Birštono merės Nijolės Dirginčienės imtas išmokas. Apie tai visuomenininkas penktadienį paskelbė savo „Facebook“ paskyroje.

Tragiška dingusio vyro paieškų atomazga: rastas negyvas

Birštone, privačiame tvenkinyje, rastas 83-ejų senolio kūnas. Kaip praneša policija, senolis nuo lapkričio 6 dienos buvo ieškomas kaip dingęs be žinios. Senolio kūną savo sodybos tvenkinyje pastebėjo vyriškis, apie jį pranešė tarnyboms. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.
Kriminalai 2023-11-14

Prie Birštono už 1,4 mln. eurų statomas dviračių ir pėsčiųjų takas

Spalio pabaigoje pradėti naujo pėsčiųjų ir dviračių tako, sujungsiančio Birštoną su aplinkinėmis gyvenvietėmis, įrengimas.  Darbus už 1,4 mln. eurų atlieka bendrovė „Parama“, 3,4 kilometro ilgio taką planuojama baigti iki kitų metų liepos, pranešė Lietuvos automobilių kelių direkcija. Planuojama, jog takas bus 2,5 metro pločio, jame ties auštais šlaitais ir pavojingomis vietomis bus įrengiamos apsauginės tvorelės. Planuojama sutvarkyti nuovažas, pakeisti kelio ženklus.
2023-11-06
REKLAMA
REKLAMA

Nusižudžiusio „Vytautas Mineral SPA“ darbuotojo dukra išklojo, ką tėtis patyrė darbe: sunku suvokti

Rugsėjo 27 dieną nusižudė poilsio centro „Vytautas Mineral SPA“ darbuotojas, Birštono gyventojas Virginijus. Šeimos ir kolegų teigimu, pastaruoju metu vyras darbe patyrė psichologinį spaudimą, o tragedijos dieną kolegos darbe jį matė verkiantį. Virginijaus dukra Jurgita prašo visuomenės nelikti abejingiems ir atkreipti dėmesį į šį įvykį. „Mes su mama nusprendėme eiti į viešumą, nes įstaigoje tėtis ir kiti darbuotojai neturėjo kur patikimai kreiptis, dėl patiriamo mobingo, psichologinio smurto.
2023-10-20

Birštono apylinkėse sustabdytas neblaivus ir be teisių keturračio vairuotojas

Birštono savivaldybėje antradienį sustabdytas neblaivus keturračio vairuotojas. Kaip pranešė Alytaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, vyras sustabdytas apie 20.45 val. Dimšiškių kaime.  Paaiškėjo, kad keturratis „HB-ATV“ yra be valstybinio numerio, o 46-erių vairuotojas yra neblaivus (1.71 prom. alkoholio), neturintis teisės vairuoti, taip pat nepateikė privalomojo transporto priemonės draudimo ir privalomosios techninės apžiūros. Įvykis tiriamas.
Kriminalai 2023-10-11

Dulkys lankysis Birštono sveikatos priežiūros įstaigoje, dalyvaus slaugytojų forume

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys penktadienį lankysis Birštone. Kaip pranešė ministerija, jis apžiūrės vietos gydymo įstaigą, taip pat dalyvaus slaugytojų renginyje „Slaugytojų forumas 2023”.  Ministro dienotvarkėje numatytas apsilankymas Birštono pirminės sveikatos priežiūros centre.

Europos ir Eurolygos čempionas tapo įmonės direktoriumi

Buvęs Lietuvos rinktinės krepšininkas Giedrius Gustas pradėjo darbus Birštono sporto ir sveikatingumo centre. 2003 m. Europos čempionas užims šioje įstaigoje užims direktoriaus pareigas. G. Gustas savo karjeroje taip pat yra tapęs Eurolygos ir LKL čempionu. Baigęs krepšininko karjerą G. Gustas pradėjo darbus krepšinio vadyboje – 2018–2022 m. buvo Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) valdybos nariu ir Moterų lygos direktoriumi.
2023-08-19

Skelbia apie kraupų radinį Birštono sodyboje

Liepos 16 d. apie 20 val. 28 min. Birštono sen., Būdų k., sodybos teritorijoje rastas mirusio vyro (g. 1980 m.) kūnas su durtine žaizda kakle.  Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

Aurimas nuo nulio gamina armonikas: taip sukūrė šeimos verslą Birštone

Birštone vyriškis daro armonikas, iki šiol lietuviai šiuos instrumentus arba siųsdavosi iš užsienio, arba taisydavo senus. Armonikas daryti ėmėsi buvęs universiteto dėstytojas, anksčiau mokęs aviacijos subtilybių. Ir neprašovė – užsakymų jau dabar iki metų galo. Birštono gyventojas Aurimas Puskunigis vos gavęs laisvą minutę, sėda po pušimi ir groja širdžiai mielas melodijas. Ir groja ne su bet kokiu intrumentu, o savo rankomis padaryta armonika.
2023-07-16

Birštone vagių grobiu tapo garso technika, maistas ir alkoholiniai gėrimai

Iš sanatorijos Birštone pavogta garso technika, o iš baro – maisto ir gėrimų. Kaip trečiadienį pranešė Alytaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, gautas pareiškimas apie birželio 30 dieną įvykdytą vagystę Birštone, B. Sruogos gatvėje.  Informuota, kad įsilaužus į sanatorijos patalpas pavogta garso aparatūra – akustinė garso kolonėlė, stiprintuvas, šešios garso kolonėlės, stovai, kompiuteris. Iš baro pavogtas maistas ir keturi vyno buteliai, 10 eurų.
Kriminalai 2023-07-05

Joninėms lietuviai ruošiasi kaip Kalėdoms – apsipirkti važiuoja ir į Lenkiją

Lietuva Joninių nakčiai ruošiasi beveik kaip Kalėdoms. Gyventojai šturmuoja parduotuves ir Lietuvoje, ir Lenkijoje bei perka viską, ką galima išgerti ar suvalgyti gamtoje – šašlykus, alų, o šalia jų ir kepsnines, anglis. Prekybininkai stebi, kad dalies prekių pardavimai išaugo kartais. Žmonės važiuoja ne tik prie ežerų, bet ir paskutinę akimirką nusprendžia apsilankyti kurortuose – Palangos viešbučiuose vietų nelikę. Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
201 2023-06-23

Birštono merė: užsienio kurortuose saulė visada garantuota, pas mus taip nėra

Lietuvos kurortai dažnai skundžiasi, kad dėl esą mažesnių kainų poilsiautojai vis dažniau renkasi užsienį. Birštono merė įsitikinusi, kurortas – išskirtinis, tad į miesto šventę pavyks pritraukti daug lietuvių ir miesto svečių.  Apie visa tai laidoje „Dienos komentaras“ pasakojo Birštono merė Nijolė Dirginčienė.  Žmonės turbūt jau plūsta į Birštoną?  Iš tiesų, užpildytos visos apgyvendinimo įstaigos, turbūt jau sudėtinga rasti, kur apsigyventi.
2023-06-12

Birštonas vasarą pradės kurorto švente

Penktadienį Birštone prasideda tris dienas truksianti kurorto šventė. Birštono savivaldybės merės Nijolės Dirginčienės teigimu, šiųmetė šventė atspindi kurorto brandą. „Žvelgiant iš dešimties metų perspektyvos, Birštonas subrendo kaip kurortas. Dabar jame galima rasti beveik viską: plaukti laivu, skristi oro balionu, apsistoti aukščiausios klasės viešbutyje arba kempinge, puoselėti sveikatą ir grožį sanatorijose, SPA centruose arba aktyviai leisti laiką pramogaujant.
Aktualijos 2023-06-09

Birštono savivaldybėje automobilis sužalojo pėsčiąją

Birštono savivaldybėje sekmadienį automobilis sužalojo kelkraščiu ėjusią 90-metę pėsčiąją. Kaip pranešė policija, avarija įvyko apie 12.50 val. Škėvonių kaimo ribose. 40-metis vyras, vairuodamas automobilį „Opel Vivaro“, pirminiais duomenimis, važiuodamas atbuline eiga, nepastebėjo ir partrenkė kelkraščiu ėjusią 90-metę pėsčiąją. Nukentėjusioji išvežta į gydymo įstaigą.
Kriminalai 2023-06-05

Žymios profesorės klinikai Birštone – žinomų žmonių dėmesys

Netrukus gimtadienį minėsiantis Birštonas, vieną dovaną gavo kiek anksčiau – kurorte duris atvėrė klinika „Holistic Skin & Wellness Spa“, į kurios atidarymą susirinko žinomi žmonės iš visos Lietuvos.  Renginį vedė aktorius Vytautas Rumšas (jaunesnysis), koncertavo dainininkė Monika Liu.
2023-06-02

Dirginčienė: Lietuvos kurortų turizmas jau pasiekė ikipandeminį lygį

Turizmas Lietuvos kurortuose po Covid-19 pandemijos atsigauna sparčiau nei visoje šalyje ir jau pasiekė ikipandeminį lygį, sako kurortų asociacijos prezidentė, Birštono merė Nijolė Dirginčienė. „Po pandemijos labai sunkiai atsigauna turizmas Lietuvoje, tačiau kurortai jau pasiekė ikipandeminį lygį ir čia mes iš tikrųjų mes jau sulaukiame daugiau atvykstančių žmonių ir užsienio turistų atvykstančių besigydyti į kurortus ir pailsėti“, – LRT radijui ketvirtadienį sakė N. Dirginčienė.
2023-05-18

Birštonas skelbia šiltojo sezono pradžią: pradeda veikti pramogos po atviru dangumi

Įpusėjus pavasariui ir atšilus orams, vis labiau norisi aktyviai leisti laiką lauke, išbandyti jau pamėgtas ar dar niekada nebandytas pramogas. Birštone jau veikia ilgiausia rogučių trasa Lietuvoje, sezoną pradės ir daugelis kitų turistų pamėgtų veiklų: lauke įrengtas laipiojimo bokštas, kempingas, ekstremalios vandens pramogos „Birštonas Wake Park“, prasidės laivų navigacija Nemune.
2023-05-05

Lietuviai plūstelėjo į kurortus, tačiau norintieji vietų dar gali rasti: štai kada tikisi didžiausios apgulties

Didžiųjų šalies kurortų – Palangos, Druskininkų ir Birštono – apgyvendinimo įstaigos prasidedant Velykų šventėms užimtos 70–80 proc., teigia miestų turizmo sektoriaus atstovai. Vis dėlto jie tikisi, kad įsibėgėjus šventiniam savaitgaliui viešbučiai, poilsio namai ir sanatorijos užsipildys, o didesnio svečių srauto tikimasi kitą savaitę prasidėjus moksleivių atostogoms.

Teismas sumažino „Eglės sanatorijai“ skirtą baudą 5 kartus

Teismas 5 kartus iki 25 tūkst. eurų sumažino sanatorijas Birštone ir Druskininkuose valdančiai bendrovei „Eglės sanatorija“ aplinkosaugininkų skirtą baudą. Bauda įmonei skirta už tai, kad ji naudojo gėlą vandenį neturėdama tam leidimo. Vilniaus apygardos administracinis teismas pirmadienį pranešė iš dalies patenkinęs „Eglės sanatorijos“ skundą ir nuo 125,5 tūkst. eurų iki 25,1 tūkst. eurų sumažinęs baudą.

Gavusi leidimą „Birštono plėtra“ poilsio namų statybų kol kas neplanuoja

Gavusi leidimą Birštone, šalia poilsio komplekso „Vytautas Mineral SPA“ statyti poilsio namus bendrovė „Birštono plėtra“ kol kas jo statybų pradėti neplanuoja. „Projekto vystyti artimiausiu metu neplanuojame. Projektas bus vystomas, tik dėl neaiškumo ekonominėje situacijoje dar neapsispręsta, kada“, – BNS Plius komentavo įmonės vadovas Vytas Brusokas. Kaip skelbia Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija, leidimas projektui buvo suteiktas rugpjūčio 24 dieną.
2022-09-05

Pasivažinėjimas be teisių baigėsi kraupia avarija: po smūgio į medį automobilis apvirto ant stogo

Birštono savivaldybėje teisės vairuoti neturinčios moters automobilis trenkėsi į medį ir apvirto aukštyn ratais. Per avariją nukentėjo neblaivus keleivis. Avarija įvyko ketvirtadienio vakarą, apie 20 val., Jundeliškių kaime, S. Moravskio gatvėje, pranešė policija. Neblaivi (1.94 prom.), neturinti teisės vairuoti transporto priemones 30-metė moteris, vairuodama automobilį BMW, nepasirinko saugaus važiavimo greičio, neatsižvelgė į kelio sąlygas.

Birštone bus aptartas pasirengimas naujiems mokslo metams

Ketvirtadienį Birštono kultūros centre Švietimo, mokslo ir sporto ministerija organizuoja kasmetinę švietimo konferenciją, skirtą aptarti naujus mokslo metus. Joje dalyvaus Seimo nariai, Vyriausybės, Prezidentūros, savivaldybių, mokyklų, asociacijų, profesinių sąjungų atstovai, edukologai. Bus aptariamos netrukus prasidėsiančių mokslo metų naujienos, pristatyta dabartinė švietimo situacija, svarbūs pokyčiai, įtraukios mokyklos principai, pranešė ministerija.

Ekstremali ir iki šiol Lietuvoje nematyta pramoga – radijo bangomis valdomas visureigių parkas

Birštone daugėja unikalių ir netgi ekstremalių pramogų. Čia atidarytas pirmasis Lietuvoje radijo bangomis valdomų visureigių parkas. Užsienyje ši azartiška pramoga itin populiari – kai kurie jai išleidžia dešimtis tūkstančių eurų, o mūsų šalyje tokia atrakcija dar tik skinasi kelią. Kurorto atstovai sako, kad savo išmone stebinantys verslininkai į miestą privilioja daugiau turistų.
Aktualijos 2022-08-20

Vyriausybė spręs dėl kurortų ir jų teritorijų plėtros

Vyriausybė trečiadienį posėdyje spręs dėl kurortų, jų teritorijų plėtros ir finansavimo. Vyriausybė teiks išvadą Seimui dėl kai kurių parlamentarų siūlymo užtikrinti teritorijų ilgalaikę plėtrą, finansavimo šaltinius, unikalios rekreacinės aplinkos naudojimą ir išsaugojimą, sveikatinimo paslaugų, atvykstamojo ir vietinio turizmo plėtros. Ekonomikos ir inovacijų ministerija siūlo iš esmės pritarti Kurortų ir kurortinių teritorijų darnaus vystymo įstatymo projektui, tačiau jį tobulinti.
Aktualijos 2022-08-03

Prienuose atidaryta keleivinių laivų prieplauka

Prienuose atidaryta keleivinių laivų prieplauka – čia savaitgaliais iš Birštono ir atgal kursuos 150 žmonių talpinantis laivas. Kelionė į vieną pusę užtruks valandą, o bilietas turėtų kainuoti 10 eurų. Kaip BNS sakė Prienų rajono savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Zailskienė, naujasis maršrutas į regioną turėtų pritraukti daugiau turistų. „Ne vienerius metus šnekinome privačių laivų turėtojus, kad jie pamatytų, jog Prienai gražus miestas ir čia verta atplaukti.

Druskininkų ir Birštono SPA – FNTT akiratyje: nustatytos PVM vengimo schemos

Druskininkų ir Birštono SPA centruose nustatytos pridėtinės vertės mokesčio (PVM) vengimo schemos, ketvirtadienį pranešė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT). Ji teigia keliuose SPA centruose atlikusi patikrinimus, pradėjusi ir užbaigusi tris ikiteisminius tyrimus. Teisėsaugos teigimu, veikimo schema visuose SPA centruose buvo identiška – kaltinamieji klastojo duomenis apie suteiktas paslaugas klientų sveikatos kortelėse ir vietoj 21 proc. PVM tarifo pritaikydavo lengvatinį 0 proc.
Aktualijos 2022-05-19

Birštone – vagystė už 54 tūkst. eurų: iš sodybos pavogti du kroso automobiliai

Penktadienį iš sodybos Birštone pavogti du bagiai – sportiniai automobiliai be kabinos. Kaip pranešė Policijos departamentas, padaryta žala siekia 54 tūkst. eurų. Pasak pranešėjo, 2020 metais pagaminti automobiliai penktadienio naktį pavogti iš neaptvertos sodybos Kampiškių gatvėje. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vagystės.
Kriminalai 2022-05-07

Netoli Prienų ir Birštono į avarijas pateko sunkvežimiai

Antradienio pavakare Prienų rajone ir Birštono savivaldybėje į avarijas pateko sunkvežimiai. 15.54 val. gautas pranešimas, kad Prienų rajone, Prienų plente, Uosos kaime, Balbieriškio seniūnijoje, apsivertė sunkvežimis. Jis nuvažiavo į mišką, atsitrenkė į medžius, pranešė Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba. 15.57 val. gautas pranešimas, kad Birštono savivaldybėje, Ivoniškių kaime, kelyje Prienai–Alytus, už 5 kilometrų nuo Prienų, kaktomuša susidūrė du sunkvežimiai.
Kriminalai 2021-12-14

Birštone įžiebta miesto eglutė: šventėje apsilankė ir Saulius Skambinas su šeima

Magiškas švenčių laukimas, pamažu apimantis Lietuvos miestus ir miestelius, neaplenkė ir Birštono kurorto. Šventinių renginių maratonas čia prasidėjo šį savaitgalį įžiebus pagrindinę miesto eglę.
2021-12-05

Lietuvos miestuose sužibo Kalėdų eglutės: pamatykite, kaip jos atrodo

Kalėdos neišvengiamai artėja, todėl vis daugiau Lietuvos miestų pasidabina šventinėmis šviesomis. Gruodžio 4-ąją daugybė Lietuvos miestų pradžiugino savo gyventojus ir miesto svečius – šiandien eglės suspindo Anykščiuose, Šiauliuose, Birštone, Elektrėnuose, Kretingoje, Prienuose, Skuode, Telšiuose, Visagine, Jurbarke, Šventojoje, Marijampolėje ir Trakuose. Kiekviena žaliaskarė – ypatinga: vienos skęsta lempučių jūroje, kitos spindi ryškiausiomis spalvomis.
2021-12-04

Ugniagesiai vėlavo į gaisrą, nes sumaišė kaimus: „Kitąkart tegu vyrai klauso, kur gaisras kilo“

Birštone supleškėjus mediniam namui gyventojai skundžiasi, kad į gaisrą ugniagesiai vyko vėžlio žingsniu ir dar pasiklydo. 5 kilometrų atstumą jie įveikė per 17 minučių, kai name jau šėlo atvira ugnis. Dėl šio incidento pradėtas tyrimas, nors ugniagesiai sako spėję į visus normatyvus, bet gyventojai jiems negaili karčių žodžių.
Aktualijos 2021-10-12
REKLAMA
Renovacijos Birštone patirtis: nuo gyventojų nepasitikėjimo iki aktyvių prašymų atnaujinti būstą  Renovacijos Birštone patirtis: nuo gyventojų nepasitikėjimo iki aktyvių prašymų atnaujinti būstą

Renovacijos Birštone patirtis: nuo gyventojų nepasitikėjimo iki aktyvių prašymų atnaujinti būstą

Daugiabučių renovacija Lietuvoje sparčiau pradėjo įsibėgėti dar prieš aštuonerius metus, kai procesų administravimą į savo rankas aktyviau perėmė savivaldybės. Tarp jų bei vieno sėkmingiausiai būstus atnaujinančių miesto – Birštono. Savivaldybės atstovai ir kurorto gyventojai prisimena renovacijos pradžią ir dalijasi gerąja modernizavimo patirtimi.
2021-09-21

Neįtikėtina pardavėjos drąsa Birštone: 7 eurus nugvelbusį vagį sulaikyti bandė net griūdama

Ketvirtadienį, apie 10 val. 20 min. Birštone, S. Dariaus ir S. Girėno g., esančioje parduotuvėje, keturiasdešimtmetis vyras pademonstravo neįtikėtiną įžūlumą. Įėjęs į parduotuvėje, kurioje tuo metu apsipirkinėjo keletas moterų, o pardavėja su jomis bendravo salėje, lyg savo namuose atrakinęs kasos aparato stalčių, pasisavino 7 eurus 24 centus bei pagriebė po prekystaliu stovėjusią parduotuvės darbuotojos piniginę.

Skaudi avarija šalia Birštono: žuvo vairuotojas

Avarijoje netoli Birštono trečiadienį žuvo automobilio, susidūrusio su keleiviniu autobusu, vairuotojas. Alytaus apskrities policijos atstovė spaudai Eglė Kačinskienė informavo BNS, kad kelio Prienai-Jieznas 10 kilometre automobilis „Opel Astra“ su autobusu „Iveco“ susidūrė apie 15 val. Automobilį vairavęs 62 metų vyras žuvo. Pirminiais duomenimis, jis važiavo vienas. Maždaug 50 vietų turinčiame autobuse buvo virš 20 keleivių. Policijos atstovės teigimu, keleiviai avarijos metu nenukentėjo.
Kriminalai 2021-08-04

Migrantų krizė privertė lietuvius elgtis keistai: Lietuvoje gyvenančio Innocento vestuvių metinės buvo sugadintos

Baltarusijos režimui pasistengus Lietuvą paversti nelegalios migracijos taikiniu, visuomenė ir institucijos neišlaiko tolerancijos egzamino. Birštone su žmona Juste dešimties metų santuokos sukaktį atšvęsti norėjęs Innocentas Hoimianas pasijuto labai nemaloniai, kai per vieną dieną turėjo patirti net keletą itin keistų susidūrimų su policijos pareigūnais ar piliečiais – visi jie vienaip ar kitaip žvelgė į jį kaip į nelegalų migrantą.

Per Mindaugines poilsiautojus vilioja „lietuviškiausias“ kurortas: jei paskubėsite, Birštone dar rasite vietų

Ilgojo savaitgalio išvakarėse poilsiautojai renkasi Birštoną, kur apgyvendinimo ir maitinimo įstaigos plačiai atvėrė duris. Kurorto merė Nijolė Dirginčienė pasakojo, kad į miestą plūsta vis daugiau jaunimo, o poilsiautojų laukia apie 3 tūkst. laisvų lovų. Prasideda ilgasis savaitgalis, ar jau jaučiate Birštone tai? Taip, iš tikrųjų jaučiame, kad žmonių daugėja.
Aktualijos 2021-07-02

Birštonas atidaro vasaros sezoną: kviečia į miestą turistus

Penktadienį Birštonas kviečia į vasaros sezono atidarymą. Tradicine tapusi kurorto šventė šiais metais svečius pasitiks šūkiu „Renkuosi Birštoną“. 175-ąjį gimtadienį minintis kurortas siūlo kultūrines, sportines ir muzikines veiklas po atviru dangumi, tačiau dėl epidemiologinės situacijos atsisakyta mugės, didelių susibūrimų. Šventės metu vyks ir Lietuvos karšto oro balionų XXIX čempionatas „Birštono taurė 2021“, vandens motociklų lenktynės Nemune.
Aktualijos 2021-06-11

Reikia grynųjų? Primokėki arba važiuoki toliau: bankomatai ar skyriai – už daugiau nei 30 km

Pinigų išsigryninimo vietų Lietuvoje kasmet mažėja, o vidutiniškai lietuviui iki bankomato vis dar reikia važiuoti apie 16 kilometrų, deklaruoja Lietuvos komercinių bankų asociacija. Kai kuriais skaičiavimais, tokių vietų Lietuvoje yra kur kas daugiau nei kaimyninėse šalyse ar Skandinavijoje. Šią problemą tikimasi greitu metu išspręsti, mat pastaruoju metu Seimas Lietuvoje siūlo praplėsti bankomatų tinklą, kad 95 proc. gyventojų bankomatą pasiektų ne daugiau kaip 5 kilometrų atstumu.
2021-05-27

Kurortai ragina atverti daugiau paslaugų pasiskiepijusiems poilsiautojams

Kurortinės Birštono ir Druskininkų savivaldybės, kuriose atitinkamai paskiepyta jau apie trečdalis ir apie ketvirtadalis gyventojų, ragina atverti daugiau paslaugų pasiskiepijusiems šalies poilsiautojams. „Darbuotojai visi yra vakcinuoti, galėtų atvažiuoti tie, kurie turi skiepus ir jie labai norėtų. Ir tie patys medikai iš kitur – pervargę.
Aktualijos 2021-04-17

Panaikinus ribojimus, lietuviai patraukė į kurortus: brangiausia dabar – ne Palangoje

Lietuvių noro pakeisti aplinką ir pailsėti nestabdo net ir kasdien šalyje didėjantis koronaviruso atvejų skaičius. Lietuvos kurortuose apgyvendinimo paslaugas teikiantys verslininkai sako, kad poilsiautojų srautas, atšaukus judėjimo ribojimus, suintensyvėjo. Daugiausiai poilsiauti vis dar atvykstama savaitgaliais. Visgi duris atverti atvykstantiems pasiruošę ne visi – kai kurie verslininkai sako, kad dėl neaiškios epidemiologinės situacijos šalyje, veiklos pradėti dar neskuba.
2021-04-10

Kurortai praranda viltį atsitiesti: dar viena Birštono įmonė atleidžia 41 darbuotoją

Birštone dar viena įmonė neatsilaikė prieš karantino negandas – ketvirtadienį bendrovė „Birštono šaltinis“, teikianti apgyvendinimo paslaugas, užregistravo grupinį – 41 darbuotojo – atleidimą. Tai – ne pirmasis grupinio atleidimo procesas kurorte šiais metais. Prošvaisčių nematyti Įmonės direktoriaus Artūro Saldos teigimu, šiemet klientų srautas „Birštono šaltinyje“, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, sumažėjo daugiau nei perpus. Lapkritį įmonės užimtumas buvo apie 30 proc.
2020-12-11

Karantinas graso sunaikinti kai kuriuos kurortų viešbučius ir restoranus, bet mirštantis verslas bando gelbėtis

Mažieji Lietuvos kurortai skundžiasi – užsidarius sanatorijoms ir SPA centrams atvykstančių vietinių turistų skaičius smarkiai sumažėjo. Birštono, Trakų ir Druskininkų savivaldybių merų teigimu, vietos verslininkai dabar susiduria su dideliais iššūkiais, o bet dar yra pasiruošę priimti lankytojus. Kitu atveju, karantino ribojimai ir raginimai niekur neiti iš namų esą gali visiškai sužlugdyti ir taip sunkiai besiverčiantį verslą.

Birštono istorinė dalis pripažinta valstybės saugoma

Birštono miesto istorinė dalis šią savaitę pripažinta valstybės saugoma regioninės reikšmės kultūros paveldo vietove. Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas trečiadienį pasirašė tai įteisinantį įsakymą. Saugoma teritorija apima beveik visą miesto centrą – Vaižganto, Vytauto, Tulpių, S. Dariaus ir S. Girėno, Nemuno, Birutės gatves, Jono Basanavičiaus aikštę ir palei Nemuną driekiasi iki Vytauto kalno.
Aktualijos 2020-10-31
Į viršų