Tokijo vasaros olimpinėse žaidynėse šeštadienį pratęstos plaukimo varžybos, kuriose vėl netrūko įspūdingų rezultatų.

Vyrų 100 m plaukimo peteliške rungtyje laukta amerikiečio Caelebo Dresselo ir vengro Kristofo Milako dvikovos. Jie abu dar pusfinalio plaukimuose gerino rekordus. Šį kartą pranašesnis buvo amerikietis. C.Dresselas distanciją įveikė per 49.45 sek. ir pagerino sau priklausiusį pasaulio rekordą (49.50). K.Milakas su nauju Europos rekordu (49.68) finišavo antras.

Dresselo rekordą žiūrėkite:

Moterų 800 m plaukime laisvuoju stiliumi revanšą pasiekė Katie Ledecky. Amerikietė distanciją įveikė per 8 min. 12.57 sek. ir aplenkė žemyno rekordą pagerinusią australę Ariarnę Titmus (8:13.83), kuri Tokijuje prieš tai laimėjo tiek 200 m, tiek 400 m plaukimus laisvuoju stiliumi.

Pasaulio rekordas krito mišrioje kombinuotoje estafetėje 4x100 m. Ją laimėję britai Kathleen Dawson, Adamas Peaty, Jamesas Guy ir Anna Hopkin finišavo rekordiniu greičiu – 3 min. 37.58 sek. Olimpinį rekordą pagerino australė Emma McKeown, kuri jau pusfinalyje 50 m laisvuoju stiliumi nuplaukė lygiai per 24 sek.

Didžiausia dienos sensacija tapo ruso Vladimiro Morozovo nesėkmė. Jis vyrų 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi pusfinalyje liko paskutinis – 16-as (22.25). V.Morozovas šiemet turi antrą rezultatą pasaulyje (21.41), kurio būtų užtekę antrai vietai olimpiados pusfinalyje.