Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Skiepų ir galimybių paso priešininkai Seime surengė spektaklį, protestuodami prieš reikalavimą kaip ir visiems piliečiams, darbo vietoje parodyti galimybių pasą.

Skiepų ir galimybių paso priešininkai Seime surengė spektaklį, protestuodami prieš reikalavimą kaip ir visiems piliečiams, darbo vietoje parodyti galimybių pasą.

REKLAMA

Dainius Kepenis savo šou pradėjo maudynėmis lediniame Neries vandenyje. Valius Ąžuolas į Seimą mėgino prasmukti automobiliu. Petras Gražulis visiems demonstravo savo europinį sertifikatą ir kaltino Vyriausybę išdūrus tuos, kurie sutiko skiepytis. Visgi visi protestuotojai galų gale parodė reikalaujamus dokumentus ir į Seimą prasmuko, mat šiandien siekė būti Seimo salėje, kad priešintųsi valdančiųjų pateiktam šūsniui įstatymų pakeitimų.

Skiepų priešininkas ir natūralaus imuniteto propaguotojas parlamentaras Dainius Kepenis ruošiasi pirmai šiais metais darbo dienai Seime ir rytą pradeda maudynėmis Neryje prie Vingio parko.

REKLAMA

„Kai įneri čia į ledinį vandenį, nuplauni Nery, jūroje, ežere, šimtą baimių minimum“, – sako D. Kepenis.

Po poros valandų štai Kepenis jau prie Seimo durų. Priglaudęs savo Seimo nario kortelę prie skaitytuvo parlamentaras mato, kad durys atsidaro. Pasirodo, jis yra prasirgęs koronavirusu ir iš anksto pateikė kanceliarijai nuo šiandien privalomus dokumentus.

„Mane saugo konstitucija nuo galimybės ar kažkieno noro imti mano kraujo mėginius, į nosį kažką kaišioti. Neprivalau to daryti. Bet mus verčia“, – kalba D. Kepenis.

Kepenis per duris eiti nepanoro, nusprendė tai padaryti kartu su frakcijos kolega Valiumi Ąžuolu prie kitų vartų, kur šiandien budi didesnės nei įprastai apsaugos darbuotojų pajėgos.

„Laisvas, matote, žymiai geriau sveikatą tauspoti ir stiprinti nei ligas gydyti. Skiepai su sveikata neturi nieko bendro, tik imunitetas yra bendras, ką bandom jums pasakyti. Kaip gali neįleisti Seimo narį atstovauti savo rinkėjų. Aš persirgau ir esu visam gyvenimui saugus“, – tikina D. Kepenis.

REKLAMA
REKLAMA

Valius Ąžuolas eidamas į Seimą surengė savo spektaklį. Pirmiausia jis atvyko automobiliu ir mėgino įvažiuoti į aikštelę Seimo vidiniame kieme. Apsauga jo neįleidžia, mat parlamentaras savo Seimo nario pažymėjimą paliko viešbutyje, beje, jį jau įspėja, kad čia jo neįleis, mat jis nepateikė dokumentų apie savo imunitetą arba neigiamo testo rezultato.

Tuomet Ąžuolas patekti į Seimą mėgina pėsčiomis, tačiau ir čia kortelė neveikia. Parlamentarui tenka išsitraukti už 22 eurus vakar pasidarytą greitojo antigeno testo rezultato dokumentą, jį parodyti Seimo darbuotojai, kad Seimo vartai jam atsivertų.

„Neveikia, manęs neįleidžia, kur apsauga? Apsauga visada tikrindavo, kas per stebuklai? Prašau nepaveiksluoti, čia mano sveikatos. – Gerai. – Kitu žodžiu kaip menkystos valdančiųjų neįmanoma pavadinti, tai geriausias lietuviškas žodis. Jie okupavo konstituciją, žmonių teises. Mano balsas svarbus už kiekvieną įstatymą, turiu tą padaryti, toliau eisime teisiniu keliu. Kreipsimės į Etikos komisiją“, – kalba V. Ąžuolas.

REKLAMA
REKLAMA

Ąžuolas piktinasi, kad jam, Kepeniui ir sergančiam koronavirusu darbiečiui Aidui Gedvilui Seimo valdyba neleidžia į Seimą patekti specialiu praėjimu iš lauko iki Seimo salėje įrengtų izoliuotų kabinų vertėjams, kuriose įrengta ir balsavimo aparatūra, kuria pasinaudojo užpernai gruodį konservatorius Laurynas Kasčiūnas, nusprendęs saviizoliuotis po kontakto su sergančiu patarėju.

„Puikiai matome, kaip valdantieji gudrauja ir susidoroja su opozicija“, – kalba V. Ąžuolas.

Kasčiūnas aiškina, kad jo situacijos prieš metus, kai dar nebuvo skiepų ir Galimybių pasų, negalima lyginti su šiandienine.

„Mes įvedėm galimybių pasą žmonėms einant į parduotuves, kitur, ir čia Seime turime laikytis tų pačių taisyklių, negali būti Seimo nariai išskirtiniai“, – teigia L. Kasčiūnas.

Petras Gražulis, piktindamasis, kad Seimas reikalauja iš anksto atsiųsti imunitetą rodančius dokumentus, apie savo planus eiti į Seimą apsiskelbė išvakarėse socialiniame tinkle. Tad stebint didžiuliam žurnalistų būriui parlamentaras praėjo pro vartelius – jam pakako parodyti po persirgimo įgytą europinį sertifikatą.

REKLAMA
REKLAMA

„Nesakiau nesinaudosiu, sakiau nesiskiepysiu. Persirgau, gavau galimybių pasą. Jei gavau, juo naudojuosi. Nesakiau kad nesinaudosiu. Nesmerkiu kurie pasiskiepijo ir nesiskiepija. Visus pasiskiepijusius Vyriausybė išdūrė. Testai, antikūnai negalios, kurie pasiskiepijo, turės toliau skiepytis“, – sako P. Gražulis.

Prieš vyriausybės vykdomą pandemijos valdymo politiką pasisakantis Mindaugas Puidokas taip pat į Seimą pakliuvo pasidaręs greitąjį antigeno testą.

„Valdantieji išsigando organizuoto Seimo narių atėjimo su antstoliu, advokatais, filmavimo kamerom. Užteko pasidaryti greitąjį antigeno testą“, – teigia M. Puidokas.

Opozicijoje esantis buvęs Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga atskleidžia, kad prieš skiepus ir galimybių pasą pasisakantiems jo frakcijos kolegoms visgi buvo labai svarbu šiandien dalyvauti Seimo balsavimuose, tad nepaisant purkštavimų, teko įvykdyti naujas procedūras, kad patektų į Seimą.

„Reikėjo dalyvauti posėdyje, nes svarbūs balsavimai. Mes kalbėjome dėl šios dienos, labai svarbu nepaisant, kad parlamentarai protestuoja, kad būtinai būtų Seime. Matyt, žinodami, kad dalis Seimo narių gali nebūti, sudėta labai daug jautrių klausimų, vardų pavardžių rašymas, alkoholio kontrolės liberalizavimas, privaloma vakcinacija. Valdantieji planavo, gal dalis seimo narių, neateis. Mes kalbėjomės, kad dalyvautų Seimo nariai“, – kalba A. Veryga.

REKLAMA
REKLAMA

O štai valdantieji pandemijos metu tokius viešus kelių opozicionierių rengiamus spektaklius smerkia.

„Seimas apsisprendė dėl naujos tvarkos, didžioji dauguma balsavo už, pakeistas statutas, išlygų negali būti, statute įtvirtinta norma. Seimo nariai ne tik privalo laikytis, turi gerbti tvarką, kurią patys pakeitė“, – aiškina Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Protestams nėra jokio objektyvaus pagrindo. Juokingai atrodytų, jei stovėtų, neva nesutinkdami su statuto pataisos turiniu. Bandymai į save atkreipti dėmesį nerandant konstruktyvių veikimo galimybių Seime“, – sako Seimo pirmininkės pavaduotojas Jurgis Razma.

Iš 141 Seimo nario dokumentų, suteikiančių teisę įeiti į Seimą iki šiandienos nepateikė tik du parlamentarai, kurių pavardžių Seimo kanceliarija visuomenei neatskleidžia, prisidengia duomenų apsauga. Tačiau Seimo kanceliarijos duomenimis, ir jie turi dokumentus, su kuriais gali patekti į Seimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų