tv3.lt sokiu laida tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vos prasidėjusi, savivaldybių rinkimų savaitė kas kartą pažeria intrigos, o jau šiandien, sekmadienį, ji pasieks savo finišą. Kas švęs pergalę, o kas turės nusivilti? Į kieno rankas pateks miestai ir jų gyventojai? Galiausiai, ar būsime patenkinti rinkimų rezultatais? Visa tai paaiškės skaičiuojant rezultatus specialioje laidoje „TV3 žinios. Savivaldybių rinkimai“.

Vos prasidėjusi, savivaldybių rinkimų savaitė kas kartą pažeria intrigos, o jau šiandien, sekmadienį, ji pasieks savo finišą. Kas švęs pergalę, o kas turės nusivilti? Į kieno rankas pateks miestai ir jų gyventojai? Galiausiai, ar būsime patenkinti rinkimų rezultatais? Visa tai paaiškės skaičiuojant rezultatus specialioje laidoje „TV3 žinios. Savivaldybių rinkimai“.

REKLAMA

Rinkimų rezultatus apžvelgs, su kandidatais į merus tiesiogiai iš studijos diskutuoja ir pokalbiams su politologais bei politinių partijų vadovais jau šį vakarą kviečia populiariausių TV3 informacinių laidų komanda – Edmundas Jakilaitis, Artūras Anužis ir Donata Vaiciekūtienė.

Tiesioginę transliaciją stebėkite straipsnio pradžioje.

23:25 | Pokalbis su Kauno meru Visvaldu Matijošaičiu

V. Matijošaitis kol kas nelinkęs džiūgauti savo pergale jau pirmajame ture, nors ir rezultatai Kaune jam yra palankūs.

REKLAMA

„Gali būti, kad ir neprireiks antro turo, bet negaliu spekuliuoti“, – sako V. Matijošaitis.

Anot V. Matijošaičio, skandalas dėl jo verslo Rusijoje kauniečiams neturi didelės įtakos, nes jie tiki juo ir jo šeima.

REKLAMA

„Kauniečiai yra protingi žmonės ir, jeigu mes, tiek aš, tiek sūnus, sakome, kad „Vičiūnai“ iš Rusijos išeina, tai reiškia išeina. <...> Pas mus yra įsipareigojimai tarptautiniams bankams ir mes privalome parduoti. Ir mes daugiausia per dvi, tris savaites tikrai turėsime parodyti visus popierius, kas dabar yra pasirašyta. <...> Miestiečiai tikrai tiki Matijošaičių šeima, kad jie ne vagys ir kad jei jie pasakė, kad išeina, tai reiškia jie išeina“, – sako V. Matijošaitis.

REKLAMA

„Mes toje šalyje neliksime, bet už dyką neatiduosime“, – patikino V. Matijošaitis.

Visą pokalbį su V. Matijošaičiu žiūrėkite čia:

22:48 | Studijoje – pokalbis su politikos apžvalgininku Rimvydu Valatka

Aiškėjant rezultatams Kaune, rodosi, kad šiame mieste antrojo turo nebus. Politikos apžvalgininkas R. Valatka sako, kad tikriausiai taip ir turėjo būti. Tiesa, dalis kauniečių greičiausiai tikrai jaučiasi supykę. 

„Noriu pasakyti, kad čia yra labai paprastas dalykas. Šiandien dar gavau visokių gynėjų Matijošaičio, kad maždaug dideli nuostoliai išeiti iš Rusijos, bet aš sakau, kad čia nėra jokių dramų. Matijošaitis galėjo tiesiog nebekandidaduoti, nes jis turi problemą, problemą Rusijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Visi puikiai žinome, kas valdo Rusiją, valdo saugumiečiai. Realiai toks miesto meras bus visada pakabintas per savo biznį Rusijoje. Jeigu jis būtų tik verslininkas, tai būtų tiesiog tos verslo bendrovės problema. Dabar tai yra visos Lietuvos problema“, – sako R. Valatka.

Visą pokalbį su politikos apžvalgininku žiūrėkite čia:

22:23 | Studijoje – Laisvės partijos kandidatas į Vilniaus merus Tomas Vytautas Raskevičius

T. V. Raskevičius savo šansus vertina pozityviai ir mano, kad jis gali pakliūti į antrąjį turą, nors ir sociologų apklausos sako, kad antrajame ture greičiausiai kausis A. Zuokas ir V. Benkunskas.

REKLAMA

„Manau, kad kampanija buvo įdomi ir rezultatas Vilniuje nėra iki galo aiškus. Mums tikrai pavyko rinkiminės kampanijos metu išsiskirti. Štai ir dabar prieš jus yra raudonasis pyragėlis, kurį galėsite po laidos atsipalaidavęs suvalgyti.

Dauguma kandidatų kažkaip kartojo, kad Vilniuje čia viskas yra blogai, viskas byra, dūžta į šipulius, o mes norėjome pasakyti, kad iš tikrųjų viskas yra geroje augimo ir atvirumo kryptyje. Ir atėjo metas, kad tie pokyčiai pasiektų kiekvieną vilnietį“, – sakė T. V. Raskevičius.

REKLAMA

Anot T. V. Raskevičiaus, jis pastebėjo, kad vilniečių nuomonė apie jį pasikeitė.

„Žmonės buvo susidarę įspūdį, kad esu vieno klausimo politikas. Manau, šios kampanijos metu įvyko fundamentali transformacija“, – sako T. V. Raskevičius.

Visą pokalbį su T. V. Raskevičiumi žiūrėkite čia:

22:03 | Pokalbis su LVŽS kandidatu į Kauno merus Aurelijumi Veryga

Iki rinkimų daugelis prognozavo, kad Kaune antrasis turas nėra realus ir greičiausiai jau pirmajame ture laimės dabartinis Kauno meras Visvaldas Matijošaitis. Vis dėlto kandidatas į Kauno merus A. Veryga sako, kad sutiko ne vieną žmogų, kuris sakė, kad už dabartinį merą nebalsuos, tad prognozuoti rezultatą sudėtinga.

REKLAMA
REKLAMA

„Kol kas labai sudėtinga spręsti, nes mes visi turbūt gyvename savotiškuose burbuluose. Tai daug sutinki žmonių, kurie sako, kad dabar tikrai už dabartinį merą nebalsuos, nebalsavo, kad rinkosi kitus kandidatus. Bet to neužtenka. Iš tikrųjų reikia tam tikro procento, kad antrasis turas būtų. O ar jis bus, ar nebus, tai dabar labai sudėtinga, net ir iš mūsų stebėtojų, spręsti“, – sakė A. Veryga.

Šiuose rinkimuose LVŽS realiai pretenduoja turėti frakciją Kauno miesto taryboje. Pats A. Veryga sako, kad tai – vienas iš tikslų.

REKLAMA

„Ir per praėjusius rinkimus, aš manau, mes pritrūkome, jeigu aš gerai prisimenu, nepilno procento, tai dėl to, kad nekėlėme savo kandidato į merus. Ir, matyt, dėl to ir į tarybą nepatekome. Dabar tikrai ir apklausos rodo, kad turėtume į ją patekti. Ir čia yra vienas iš tikslų“, – tikino A. Veryga.

Jeigu netaptų Kauno meru, bet pakliūtų į Kauno miesto tarybą, A. Veryga dar sako nežinantis, ką darytų.

„Kaip ten bus su manimi, viskas priklausys nuo to, kiek mes gausime mandatų. Truputį yra per anksti spėlioti“, – tiksliai taip ir neatsakė A. Veryga.

REKLAMA

Visą pokalbį su A. Veryga žiūrėkite čia:

21:54 | Studijoje – pokalbis su TS-LKD kandidatu į Vilniaus merus Valdu Benkunsku

Vienas iš realiausių kandidatų, remiantis sociologinėmis apklausomis, pakliūti į 2-ąjį rinkimų turą V. Benkunskas tiek savo, tiek TS-LKD šansus Vilniuje vertina gerai ir tikisi, kad rinkimai prasitęs dar 2 savaitėms.

„Skaičiuosime dabar apyvartą savo. Intensyviai dirbome, kad pasiektume vilniečių protus ir širdis“, – sakė V. Benkunskas.

REKLAMA
REKLAMA

Kandidatas į merus mano, kad vilniečiai jau padarė pirmą sprendimą ir po 2 savaičių jį dar kartą pakartos. Tiesa, didžiausias skirtumas tarp ankstesnių savivaldos rinkimų Vilniuje yra tas, kad juose nedalyvauja dabartinis Vilniaus meras Remigijus Šimašius. Tai esą atveria ir naujas galimybes kitiems kandidatams.

„Tėvynės sąjunga labai gerai pasirodo per Seimo rinkimus ir vienas mūsų tikslų buvo įtikinti tuos, kurie balsuoja už TS-LKD Seimo rinkimuose, balsuoti už mane. Aš džiaugiuosi, kad esame vienoje bendruomenėje su Ingrida Šimonyte ir kitais kolegomis“, – sakė V. Benkunskas.

REKLAMA

Visą pokalbį su V. Benkunsku žiūrėkite čia: 

21:30 | Studijoje – pokalbis su Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininku Sauliumi Skverneliu

Sauliaus Skvernelio partija rinkimuose dalyvauja pirmą kartą. Kaip jis vertina partijos šansus?

„Patys rinkimai parodo, kokia yra stipri organizacinė struktūra. Tai mes džiaugiamės, kad mes turime 49-iose savivaldybėse sąrašus ir partijai, kuri tik metus laiko įkurta, tai nėra prastas rezultatas.

REKLAMA

Mes dalyvaujame ne tik statistišai, turime ir žmonių, kurie pirmauja merų rinkimuose pirmajame ture, ir turime tokių, kurie taip pat pretenduoja į antrą turą, kur nelabai prognozavome, tai antrame ture turėtume turėti nemažai kandidatų“, – įsitikinęs S. Skvernelis.

Anot S. Skvernelio, stipraus partijos atstovų pasirodymo tikimasi Neringos savivaldybėje, Šilutėje, Pasvalyje, Kalvarijoje, Marijampolėje.

Pasak jo, savivaldos rinkimuose dažnai svarbiau ne priklausomumas partijai, o politikų asmenybės bei atlikti darbai.

REKLAMA

Naujai partijai susikūrus, dalis kitoms politinėms jėgoms priklausančių politikų perėjo į demokratų gretas.

TV3 žurnalistas Edmundas Jakilaitis sekmadienį eteryje kalbindamas S. Skvernelį pasidalijo įdomiu pasakojimu apie tai, kaip politikai buvo kviečiami prisijungti. Anot žurnalisto, vienas iš dabartinių merų sulaukė S. Skvernelio skambučio su kvietimu į demokratų sąjungą.

„Jeigu skambintų kas kitas, pasakyčiau, kad ne – neužpyks. Bet Skvernelis, jeigu neisiu, taigi užpyks visam gyvenimui“, – pokalbį prisimena E. Jakilaitis.

Vis dėlto S. Skvernelis juokiasi, kad jo reputacija kitokia, o teiginys apie pyktį yra tik mitas.

„Dauguma šitų merų prisimena bendradarbiavimą, kai buvau ministras pirmininkas. Jeigu būčiau klasikinis ministras pirmininkas, būtų žiūrima paprasčiausiai – kokios partijos meras ir dauguma. Mes į tai nežiūrėjome, galiu drąsiai pasakyti. Jeigu buvo reikalingi projektai gyventojams, Lietuvai, aš neskirsčiau į jokias partines priklausomybes. Sulaukiau ir daug priekaištų iš valstiečių“, – komentuoja S. Skvernelis.

„Koks gali būti pyktis? Kiekvienas žmogus renkasi savo politinį kelią pats“, – priduria jis.

Pokalbį su S. Skverneliu žiūrėkite čia:

21:15 | Studijoje – pokalbis su Liberalų sąjūdžio pirmininke, Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen

REKLAMA

Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen tikisi, kad šiuose rinkimuose partija turės 6 merus.

„Aš manau, kad bet kurie tikslai ir lūkesčiai remiasi ankstesnių rinkimų rezulatais, tai manyčiau, jeigu turėtume 6 merus, ar apie tą skaičių, tai būtų normalus, solidus rezultatas“, – sako V. Čmilytė-Nielsen.

Dažnai net du trečdaliai merų yra perrenkami. Anot V. Čmilytės-Nielsen, tai vyksta dėl mūsų rinkimų ypatumų.

„Ypatumai mūsų rinkimų sistemos ir tai, kad žmonės mėgsta matyti tą lyderį, už kurį balsuoja, todėl toks populiarus yra tiesiogiai renkamo mero institutas. Mes turėjome jį įteisinti šioje kadencijoje, turėjome keisti Konstituciją.

Taigi tokiu būdu buvo išgelbėtas tiesioginio mero likimas. Matyt, toks lūkestis yra, ir tais atvejais, kai meras nepadaro didelių klaidų, pokyčius įgyvendina, kurių iš jo ar jos tikisi, tai jis yra ir perrankamas“, – teigia Seimo pirmininkė.

Visą pokalbį su V. Čmilyte-Nielsen žiūrėkite čia:

20:54 | Studijoje – pokalbis su TS-LKD rinkimų štabo vadovu Andriumi Vyšniausku

TS-LKD rinkimų štabo vadovas Andrius Vyšniauskas prognozuoja, kad Vilniuje antrame ture kovos TS-LKD kandidatas V. Benkunskas ir A. Zuokas.

„Rinkimuose yra labai svarbu dinamika – kuris kandidatas kyla, o kuris leidžiasi. V. Benkunskas yra vienintelis kandidatas, kuris per visą rinkimų kampaniją daugybėje sociologinių tyrimų kilo. Šitie rinkimai Vilniuje išsiskyrė tuo, kad mes turėjome daug įvairių tyrimų, ir V. Benkunskas nuosekliai kilo“, – teigė A. Vyšniauskas.

REKLAMA

TS-LKD mano, kad Vilniuje partijos kandidatų į miesto tarybą sąrašas gali būti pats pirmas.

„Mes tikime antru turu ir manome, kad partija gali būti pirmoje vietoje“, – tikino A. Vyšniauskas.

Visas pokalbis su A. Vyšniausku:

20:47 | Studijoje – pokalbis su LVŽS pirmininko pavaduotoju Giedriumi Surpliu

R. Karbauskis prognozavo, kad šiuose rinkimuose merų LVŽS turės daugiau. G. Surplys mano, kad šios prognozės yra teisingos.

„Aš manau, kad tos prognozės yra pagrįstos, nes turėkime omenyje, kad siunčiame į rinkimus 6 Seimo narius. Ir noriu pasakyti, kad didžioji dalis jų yra stiprūs vienmandatininkai, todėl tai leidžia tikėtis, kad mes galime turėti tų merų daugiau. <...> Partija buvo laidojama per anksti. <...> Aš manau, kad mes galime nustebinti viename iš 3 didmiesčių“, – tikina G. Surplys, omeny turėdamas A. Verygą.

Visą pokalbį su G. Surpliu žiūrėkite čia:

20:20 | Studijoje apsilankė socialdemokratų lyderė Vilija Blinkevičiūtė

Birštone buvo fiksuotas rekordinis rinkėjų aktyvumas – 65,65 proc., tad V. Blinkevičiūtė tikisi, kad socialdemokratų kandidatė Nijolė Dirginčienė laimės jau pirmame ture.

„Viskas rinkėjų rankose, bet žiūrint, kad žmonės yra labai aktyvūs, tai beliko suskaičiuoti. Labai tikimės, kad Nijolė Dirginčienė turėtų laimėti. Bet, žinoma, tokį sprendimą priims rinkėjai“, – sako V. Blinkevičiūtė.

REKLAMA

Anot V. Blinkevičiūtės, socialdemokratų kandidatai, kurie galėtų laimėti jau pirmajame ture, yra keli. 

„Prognozuoti, ar galime laimėti 1 ture, tuoj sužinosime, bet bet kokiu atveju Akmenės meras Vitalijus Mitrofanovas labai stiprus, Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius“, – sako V. Blinkevičiūtė.

Vilija Blinkevičiūtė sako, kad tradicinių partijų rezultatai per savivaldybių tarybų ir merų rinkimus yra prastesni dėl to, kad „viskas persipynę“. Anot jos, gyvendami didmiesčių rajonuose, tačiau dirbdami didmiesčiuose, žmonės gali balsuoti už skirtingas politines jėgas.

Paklausta, kodėl tradicinės partijos, tarp jų ir socialdemokratai, didžiuosiuose miestuose atrodo prastai, V. Blinkevičiūtė aiškina, jog visa tai yra persipynę.

„Kauno miesto situacija visiems yra labai aiški, bet šalia yra Kauno rajonas, kur pasitikėjimas socialdemokratams yra. Kauno rajono gyventojai dirba Kaune, gyvena Kauno rajone ir atiduoda balsus už mūsų merą Makūną ir socialdemokratus. Taip, kad čia viskas persipynę“, – sako ji.

Visą pokalbį su V. Blinkevičiūte žiūrėkite čia:

20:07 | Studijoje apsilankė kandidatas į Vilniaus merus Artūras Zuokas

Sociologinių apklausų favoritas tikisi atsidurti antrame rinkimų ture ir mano, kad su juo rungtis galėtų vienas iš 3 kandidatų.

REKLAMA

„Sunku pasakyti. Pagal paskutines apklausas, matyt, trys pretendentai, kurie galėtų būti 2 ture yra – T. V. Raskevičius, V. Benkunskas ir V. Tomaševkis. M. Majausko kampanijoje kažkas užstrigo viduryje, nepaisant investicijų, ir rinkėjams to, matyt, neužteko“, – sako A. Zuokas.

Tiesa, sekmadienį, kai buvo draudžiama politinė agitacija, kandidatas į sostinės merus A. Zuokas socialiniuose tinkluose pasidalijo iškalbinga nuotrauka.

A. Zuokas sekmadienį „Facebook“ pasidalijo nuotrauka iš 2019-ųjų, kurioje matyti blyną keptuvėje verčiantis politikas.

„Nors užgavėnių blynai iškepti, bet sekmadienis blynų ir geros nuotaikos diena. Primena Facebook“, – pirmadienį ryte rašė jis.

Prie nuotraukos A. Zuokas įdėjo will.i.am dainos „Good Morning“ nuorodą.

A. Zuokas aiškina, kad nuotrauka pasidalijo paskatintas „Facebook“.

„Įdėjau mano mėgstamą ryto pasveikinimo dainą. Čia tiesiog taip kaip aš jaučiausi“, – specialioje TV3 laidoje teigia jis.

„Bet sėdėjau nuoširdžiai namuose, visą dieną namuose buvau“, – priduria A. Zuokas.

Visą pokalbį su A. Zuoku žiūrėkite čia:

19:39 | Studijoje – pokalbis su politologu Mažvydu Jastramskiu ir politikos apžvalgininku Rimvydu Valatka

Kone didžiausia intriga išlieka Vilniuje – kas pateks į antrąjį turą. Sociologai mano, kad vienas kandidatų yra aiškus – Artūras Zuokas. Tačiau kas galėtų rungtis kartu su juo? Mažvydas Jastramskis sako, kad greičiausiai antrame ture šalia A. Zuoko rungsis V. Benkunskas.

REKLAMA

„Žmonės linkę jį rinktis atmetimo principu – jeigu ne už Zuoką, už ką tada? Majauskas atrodo gana nerimtai, su savivalda nesusipažinęs, Raskevičius yra nišinis atstovas, o toliau kaip ir nieko nėra, nebent esi lenkas. <...> Benkunskas [antrame ture] turi daugiau šansų įveikti Zuoką“, – sako politologas M. Jastramskis.

R. Valatka linkęs pritarti politologui M. Jastramskiui, kad antrame ture greičiausiai išvysime A. Zuoką ir V. Benkunską.

„Manęs nenustebintų nei Raskevičius, nei Majauskas. Bet daugiau šansų taip [turi Benkunskas]. <...> Neturime iš ko spręsti, bet iš tiesų yra tam tikros nuojautos“, – sako R. Valatka.

Kai kurios sociologinės apklausos teigė, kad antrajame ture susirungus V. Benkunskui ir A. Zuokui, pastarasis laimėtų, o antrajame ture atsidūrus A. Zuokui ir M. Majauskui, panašu, kad laimėtų M. Majauskas. Politologą M. Jastramskį tokios apklausos juokina.

„Man atrodo čia Majausko apklausa buvo. Šiaip tų apklausų buvo galybė – kiekvienas kandidatas darė savo apklausą ir kiekviena apklausa rodė jam palankius rezultatus“, – teigė politologas.

M. Jastramskis mano, kad jei antrajame ture įvyktų A. Zuoko ir V. Benkunsko kova, tikrai niekas nebūtų aišku, bet jo manymu kaip tik V. Benkunskas turėtų daugiau šansų.

„Tas [sociologinių apklausų] persiskaičiavimas bus V. Benkunsko naudai, nes antrame ture žmonių ateis dar mažiau, tiesiog dalis patingės“, – teigė M. Jastramskis.

Visą pokalbį su R. Valatka ir M. Jastramskiu žiūrėkite čia:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų