Tęsiasi kaltų paieškos dėl Alytaus gaisro: pateikė naujus dokumentus

Alytaus teisme toliau nagrinėjama skandalinga ugniagesių byla. Du pareigūnai kaltinami pro pirštus žiūrėję į Alytaus padangų perdirbimo įmonės veiklą ir dėl to esą galėjo kilti milžiniškas gaisras, sukėlęs ekologinę katastrofą.

Tuo metu ugniagesiai kaltės nepripažįsta, jų advokatai pateikė naujus dokumentus. Esą kalti ne ugniagesiai, o spragos teisės aktuose.

Tai antras posėdis Alytaus teisme, kuriame toliau nagrinėjama dviejų ugniagesių byla. Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Algirdas Bautronis ir jo kolega Saulius Mockevičius į teisiamųjų suolą sėdo dėl prieš metus, spalio mėnesį įsiplieskusio milžiniško gaisro Alytaus padangų perdirbimo gamykloje „Ekologistika“.

Dvi savaites didžiulės ugniagesių pajėgos malšino į aplinką besiveržiančius nuodingus dūmus. Padaryta žala valstybei įvertinta daugiau nei 5 milijonais eurų.

Teismas du Alytaus ugniagesius kaltina aplaidumu. Nuo 2016 metų padangų perdirbimo gamykla esą neužtikrino priešgaisrinės priežiūros įmonėje ir dėl to galėjo kilti gaisras. Joje per metus buvo perdirbama 25 tūkstančiai tonų padangų. Pareigūnai neprisiima atsakomybės.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Alytuje vyksta ugniagesių teismas

Prokurorė sako, kad ugniagesiai tikrino visas aplink „Ekologistiką“ esančias įmones, o padangų perdirbimo įmonė pareigūnų kažkodėl nedomino.

„Kodėl buvo išskirtinai netikrinama, tokių duomenų neturime. Bet manau, kad tuos atsakymus turi kaltinamieji. Tikimės, kad tuos atsakymus teisme jie ir pasakys“, – sako prokurorė Nomeda Urbonavičienė.

Ugniagesių advokatai teismui pateikė naujų dokumentų ir paprašė prijungti prie bylos. Esą dėl gaisro kalti ne pareigūnai, o skylėti teisės aktai.

„Mes tą ir akcentavome, kad jų veiksmai atitiko tuo metu galiojančius lokalinius departamento teisės aktus. Kaltinamieji savo kaltės visiškai nepripažįsta, sutiko duoti parodymus tuomet, kai ištirta visa bylos medžiaga, tai yra apklausti liudytojai ir pagarsinta kita bylos medžiaga“, – pasakoja advokatas Vytautas Kucevičius.

REKLAMA

„Kaltinamieji ir jų gynyba bando atsakomybę permesti Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui. Esame įsitikinę ir matome iš ikiteisminio tyrimo medžiagos, kad teisės aktų pakako, teisės aktai buvo pakankami tam, kad būtų užtikrinta ir tinkamai vykdoma įmonės „Ekologistika“ valstybinė priešgaisrinė priežiūra“, – teigia N. Urbonavičienė.

Jei ugniagesių kaltė bus įrodyta, jiems gresia bauda, areštas arba kalėjimas iki dvejų metų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų