Teismas pradėjo nagrinėti bylą dėl didžiulio gaisro Alytaus perdirbimo gamykloje

Alytaus teismas šiandien nagrinėti bylą dėl didžiulio gaisro Alytaus perdirbimo gamykloje. Į kaltinamųjų suolą sėdo Alytaus ugniagesių vadas ir dar vienas jo kolega. Jie kaltinami pareigų neatlikimu, dėl ko ir galėjo kilti didžiulė ekeologinė katastrofa.

Kolegos į orą mėto Alytaus ugniagesių vadą Algirdą Bautronį, praeitų metų rudenį. Džiaugsmo šūksniais paskelbta, kad pragariškas gaisras Alytaus padangų perdirbimo gamykloje „Ekologistika“ visiškai užgesintas. Du šimtai ugniagesių gelbėtojų iš visos Lietuvos, dvi savaites, dieną naktį, gesino ugnį ir malšino nuodus skleidžiančius dūmus. Gamykla užsidegė praeitų metų spalio 16.

Šiandien Alytaus ugniagesių vadas – kaltinamųjų suole. Kartu su kolega, vyriausiuoju specialistu Sauliumi Mockevičiumi. Alytaus teisme pradėta nagrinėti gaisro byla. Pareigūnai kaltinami pro pirštus pažiūrėję į įmonės ,,Ekologistika” veiklą. Joje per metus buvo perdirbama 25 tūkstančiai tonų naudotų padangų.

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Alytaus teisme pradėta nagrinėti ugniagesių byla

„Akivaizdu, kad kaltinamieji nuo 2016 metų gruodžio mėnesio pabaigos, neorganizavo ir neužtikrino valstybinės priešgaisrinės priežiūros šiame objekte.Ikiteisminio tyrimo duomenimis, nuo 2016 metų pabaigos abiem kaltinamiesiems buvo žinoma ši įmonė“, – sako prokurorė Nomeda Urbonavičienė.

Anot prokurorės, ikiteisminio tyrimo metu surinkta medžiaga rodo, kad korupcijos šioje byloje nėra. Pareigūnai bylą įvardija kaip nusikalstamą nerūpestingumą. Esą milžiniško, daug žalos pridariusio gaisro galėjo nebūti, jei pareigūnai būtų tinkamai įvertinę „Ekologistikos“ veiklą.

„Galiu pasakyti labai atsakingai, kad ikiteisminio tyrimo metu, po gaisro nebuvo rasta jokių duomenų, jokių dokumentų, kad šioje įmonėje nuo 2016 metų pabaigos, buvo atliktas koks nors priešgaisrinis planinis ar neplaninis, pabrėžiu, patikrinimas“, – pasakoja N. Urbonavičienė.

REKLAMA

Teismo salėje kaltinamaisiais tapę ugniagesiai gelbėtojai – nekalbūs.

„Ačiū, neturiu ką pasakyti. Nekomentuosiu“, – teigia kaltinamasis Algirdas Bautronis.

Alytaus ugniagesių advokatai prašo bylą grąžinti į prokuratūrą – sukonkretinti kaltinimus. Esą gaisras ,,Ekologistikoje” galėjo įvykti ne dėl pareigūnų aplaidumo, o dėl bendros netvarkos priešgaisrinės priežiūros srityje.

„Abstraktus išdėstymas nesuponuoja konkretaus inkriminuoto nusikalstamo padarymo. Negalima reikalauti daugiau, juo labiau iš valstybės pareigūno, negu jam numato įgaliojimai“, – kalbėjo advokatas Artūras Andriukaitis.

„Kol nebus sukonkretintas kaltinamasis aktas, tada mes išreikšime savo poziciją. O šiuo metu mums tai riboja teisę į gynybą. Bet visumoje manome, kad kaltinimai yra nepagrįsti“, – sako advokatas Vytautas Kucevičius.

Alytaus ugniagesiams gelbėtojams gresia bauda, areštas arba kalėjimas iki dvejų metų. Kitas teismo posėdis numatytas tik rugsėjį. Dėl gaisro Alytuje baigiamas ir dar vienas ikiteisminis tyrimas. Jį atlieka Kauno pareigūnai. Įtariamaisiais šioje byloje tapo 7 asmenys. Trys aplinkos apsaugos specialistai, trys įmonės ,,Ekologistika” darbuotojai ir pati bendrovė, kaip juridinis asmuo.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų