Sugyventinį nužudžiusios moters teismas nepasigailėjo – nuteisė devynerius metus kalėti

Klaipėdos apygardos teismas sugyventinį nužudžiusiai moteriai skyrė devynerių metų laisvės atėmimo bausmę.

Kaip ketvirtadienį pranešė teismas, moteris nuteista už tai, kad būdama neblaivi vienu peilio dūriu nužudė sugyventinį ir savo dukters tėvą, su kuriuo kartu gyveno 24 metus.

Moteris savo kaltės neneigė, tačiau tikino, kad nesiekė ir nenorėjo nužudyti sugyventinio, o durdama peiliu norėjo tik jį pagąsdinti.

Bylą išnagrinėjusi teisėjų kolegija nustatė, jog vakare tarp neblaivių sugyventinių kilo konfliktas, kai smarkiai apsvaigęs nuo alkoholio kaltinamosios sugyventinis ėmė priekaištauti jai. Sugyventiniams pradėjus stumdytis kaltinamoji pagriebė ant stalo buvusį peilį ir juo smogė sugyventiniui.

Teismas nustatė, kad kaltinamoji panaudojo ant stalo buvusį peilį tik tuomet, kai sugyventinis toliau konfliktavo ir galbūt ketino smurtauti. Kaltinamosios veiksmuose nenustatyta išankstinė tyčia, nes po dūrio peiliu ji iš karto ėmėsi priemonių padėti nukentėjusiajam ir kviesti greitąją pagalbą.

Vis dėlto, pasak teismo, įvykio situacija nesudaro pagrindo daryti išvadą, kad kaltinamoji veikė būtinosios ginties situacijoje, nes abu sugyventiniai konfliktuodami neretai tarpusavyje ir mušdavosi, neblaivi kaltinamoji taip pat elgdavosi agresyviai ir nebuvo žymiai fiziškai silpnesnė už smulkaus sudėjimo nukentėjusįjį. Be to, namuose buvo ir kitų asmenų, kurių pagalbos kaltinamoji galėjo paprašyti.

Teismo vertinimu, kaltinamoji vis dėlto suvokė, kad dėl stipraus smūgio peiliu į gyvybiškai svarbią žmogaus kūno vietą kils reali grėsmė nukentėjusiojo gyvybei ir, nors nenorėjo atimti gyvybės, tačiau sąmoningai leido tokiems padariniams atsirasti.

Atsakomybę lengvinančia aplinkybe pripažintas kaltinamosios prisipažinimas ir nuoširdus gailėjimasis. Teismas nesutiko lengvinančia aplinkybe pripažinti provokuojamo ar rizikingo nukentėjusiojo elgesio, nes nustatyta, kad konfliktai tarp sugyventinių ir nukentėjusiojo priekaištai kaltinamajai buvo įprasti jų šeiminiame gyvenime, nesudarę pagrindo smurtauti peiliu.

REKLAMA

Kaltinamosios atsakomybę sunkinančia aplinkybe teismas pripažino tai, jog ji nusikalto būdama apsvaigusi nuo alkoholio ir tai neabejotinai turėjo tiesioginės įtakos nusikaltimo padarymui.

Skirdamas bausmę teismas atsižvelgė į tai, kad moteris nusikalto pirmą kartą, galiojančių administracinių nuobaudų neturi, dirba, darbovietėje charakterizuojama teigiamai, kad veikė netiesiogine tyčia, kad nusikaltimas buvo padarytas nepalankiai susiklosčius kaltinamosios šeiminėms aplinkybėms.

Dėl nurodytų aplinkybių kaltinamajai paskirta artima minimaliai sankcijos ribai laisvės atėmimo bausmė, ją atliekant pataisos namuose.

Klaipėdos apygardos teismo nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.


Rašyti komentarą...
C
Cha Cha
2020-08-22 21:13:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aš sėdėjau 6 metus kalėjime.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų