Dukrą avarijoje praradęs tėvas: įsivaizduokite, girtas žmogus važinėja po miestą 135 km/h greičiu

Vilniaus apygardos teismas paskelbė nuosprendį vyrui, kuris būdamas girtas su „CityBee“ automobiliu rėžėsi į taksi ir pražudė juo važiavusią merginą. Jos artimieji siekė, kad kaltininkas būtų teisiamas už tyčinį nužudymą. Teismas nusprendė, šimtatūkstantinius civilinius ieškinius kartu su nuteistuoju turės atlyginti ir automobilių nuomos bendrovė.

Į teismą atėjęs merginos pražudymu kaltinamas vairuotojas išvengė kalėjimo už žmogžudystę, tačiau vis tiek bus siunčiamas kalėti pusseptintų metų. Šiandien paskelbtas nuosprendis avariją sukėlusiam ir niekuo dėtą merginą pražudžiusiam girtam vairuotojui gali paskatinti automobilių nuomos bendroves diegti vadinamuosius alkoblokus ar ieškoti kitų būdų, kaip tikrinti vairuotojų blaivumą.

Per avariją Vilniuje buvo sumaitotas pavėžėjo automobilio užpakalis. Automobilio gale sėdėjo keleivė, kuri dėl smūgio žuvo.

Su „CityBee“ automobiliu važiavęs kaltininkas buvo girtas, Skaudžią avariją sukėlęs Raimundas Savukynas kalės atvirojoje kolonijoje.

Jam priteisti atlyginti ir šimtatūkstančiniai ieškiniai, vien tik žuvusios merginos tėvams reiks atlyginti po daugiau nei 58-is tūkstančius eurų. Žalą nukentėjusiesiems atlyginti solidariai turės ir „CityBee“ automobilių nuoma užsiimanti bendrovė.

(12 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Merginą per avariją pražudęs girtas „Citybee“ vairuotojas siunčiamas už grotų

„Akivaizdu, kad transporto priemonės perdavimo momentu, kas sprendžiant dėl solidariosios atsakomybės yra itin reikšminga, jei transporto priemonės savininkai, šiuo atveju „Prime Leasing“, būtų sudarę sąlygas, kurių metu būtų įsitikinama asmens blaivumu, kaltinamasis Raimundas Savukynas nebūtų pradėjęs vairuoti automobilio, dėl ko būtų išvengta ir nusikalstamos veikos“, – paskelbė Vilniaus apygardos teisėja Jurgita Mačionytė.

Tragišką avariją Vilniuje Laisvės ir Pilaitės prospektų sankryžoje Raimundas Savukynas sukėlė daugiau nei prieš dvejus metus: sekmadienį paryčiais per avariją žuvo 26-erių mergina, ją vežęs taksistas ir dar vienas žmogus buvo sužeisti.

REKLAMA

Išsinuomotu „CityBee“ automobiliu girtas vairuotojas rėžėsi į prie sankryžos žalio šviesoforo signalo laukiantį taksi automobilį „Toyota“, kliudė dar ir BMW.

Avarijos kaltininkas įpūtė daugiau nei pusantros promilės – vien už vidutinį girtumą yra keliama baudžiamoji byla. Žuvusiosios artimieji siekia, kad Savukynas būtų nuteistas už žmogžudystę, tačiau teismas jį pripažino kaltu dėl mirtinos avarijos sukėlimo.

„Šiurkščiai pažeidė Kelių eismo taisyklių reikalavimus ir numatė, kad tai gali sukelti eismo įvykį, tačiau to įvykio padarinių ne tik nenorėjo, bet ir neleido jiems kilti sąmoningai. Tai yra teismas nustatė, kad kaltinamasis veikė ne tiesiogiai tyčia, o dėl neatsargumo“, – nuosprendyje sako J. Mačionytė.

Nuosprendį ramiai išklausęs Savukynas iš teismo salės išėjo tylėdamas, jis nepratarė nė žodžio, neatsakinėjo į žurnalistų klausimus.

„Patys įsivaizduokite, girtas žmogus važinėja po miestą 135 kilometrų per valandą greičiu, Lietuvos policijos panosėje, kaip tik priešais gatvėje yra Lietuvos kelių policijos būstinė pagrindinė, pravažiavo per raudoną šviesą“, – teigia žuvusiosios tėvas Rimas Grigas.

Savukynas nebuvo suimtas teismo salėje, į koloniją jis bus siunčiamas nuosprendžiui įsiteisėjus.

O štai žuvusios merginos tėvas sako, kad teismas iš dalies pripažino, kad dėl dukros žūties kaltę turi prisiimti ir automobilį girtam vairuotojui išnuomojusi bendrovė. Artimieji greičiausiai skųs nuosprendį, toliau sieks, kad Savukynas būtų nuteistas už nužudymą.

„Pradžioje atrodė, kad ta Kotrynos mirtis tokia beprasmiška, panašu, kad ji tapo Vilniaus miesto, o gal ir Lietuvoje pirmoji auka tos dalinimosi platformos. Ir teismas pamatė šitoj vietoj tą ryšį. Praėjo dveji metai ir trys mėnesiai po žūties, žudikas, kaip matome, vaikšto laisvėje, tas irgi labai keista“, – kalbėjo R. Grigas.

Per 20 dienų sprendimas gali būti skundžiamas Apeliaciniam teismui, nuosprendis įsiteisės po aukštesnės instancijos teismo sprendimo arba jei nuosprendis nebus apskųstas per tris savaites.


Rašyti komentarą...
k
kur
2020-07-22 23:35:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dvigubi standartai Lietuvoje, vieni į kalėjimą kiti žinomi veidai irgi girti nusikaltę į laisvę. Vakarų šalyse turtingieji, įžymybės sėda į kalėjimą už nusikaltimus, Lietuvoje gali viską nusipirkti, kada išlipsime iš korumpuotų šalių dugno.
Atsakyti
-1

M
Marija
2020-07-22 21:51:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikia netik laužyti,bet ir traiškyti lai galvoja girtuokliai apie nekaltų žmonių žūtis ir jų šeimų likimus.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų