Teismas ėmėsi prabangaus Petro Gražulio „Lexus“: aiškinasi, iš kur jis gautas

Vilniaus miesto apylinkės teismas narplioja prabangaus Petro Gražulio „Lexuso“ voratinklį. Bando atsakyti į klausimą, kaip iš koldūnų gamintojos „Judex“ maisto cecho automobilis atsidūrė P. Gražulio rankose. Parlamentaras toliau tiki, kad automobiliu naudojosi legaliai, o prokurorai įtaria, kad Gražulis „Judex“ turtu, automobiliu ir kuru naudojosi neatlygintinai, nemokamai.

Parlamentaras Petras Gražulis toliau mina Vilniaus apygardos tesimo slenksčius. Liudytojų apklausos tęsiasi: šalia tesimo salės laukia ne tik Gražulis, bet ir gausus būrys buvusių arba esamų bendrovės „Judex“ darbuotojų.

„Šuo ir kariamas pripranta, ir aš pripratau. Jau čia toks darbas gavosi, šiandien kažkiek anksčiau atėjau, matos, anksčiau sėsi, anksčiau išeisi“, – sako P. Gražulis.

Generalinė prokuratūra kaltina P. Gražulį, kad šis nuo 2015-ųjų gegužės iki 2017-ųjų vasario piktnaudžiavo savo Seimo nario padėtimi, dėl to žalos patyrė valstybė.

Anot bylos medžiagos, parlamentaras iš privačios bendrovės „Judex“, įtariama, siekė gauti ir gaudavo turtinę naudą veikdamas šios bendrovės interesais bei neleistinai kišdamasis į kitų valstybės tarnautojų Lietuvoje ir Rusijoje veiklą, siūlė Rusijos pareigūnams, radusiems koldūnuose listerijos bakterijų, duoti kyšį.

Teismui šiandien labiausiai rūpėjo garsusis Gražulio „Lexus“ – automobilio kelionė iš „Judex“ įmonės į Gražulio rankas.

„Gražulis atstovaudamas „Judex“ interesus nemokamai, neatlygintinai naudojosi automobiliu „Lexus“, tai šių asmenų, kurie buvo šiandienos posėdyje pakviesti, jie lydėjo tam tikras detales susijusias su šio automobilio naudojimu, turėjimu, disponavimu“, – aiškina generalinės prokuratūros prokuroras Rolandas Stankevičius.

Visi liudytojai pasakojo, kad asmeniškai Gražulio nepažįsta. Įdomu tai, kad bendrovė „Judex“, pirkdama automobilį, dokumentuose nurodė kitas „Lexus“ paskirtis.

„Pagal bendrovės „Judex“ dokumentus, buvo juose atžymėta, kad šitas automobilis buvo perduotas į eksploataciją gamybos cechui, nors iš bylos duomenų matyti, kad juo naudojosi įtariamasis“, – komentuoja R. Stankevičius.

„Tokios detalės. Na, kur po cechą tai nevažinės su „Lexusu“, kur jis važinės po cechą su „Lexusu“. Važinėjau aš, buvo priedas prie sutarties, kad jeigu jie paprašo, aš galiu duoti, tuo metu, jeigu reikia, duoda pakaitinį automobilį, jeigu nereikia, būdavau visai be automobilio“, – tikina P. Gražulis.

Automobilio pirkimo istorija paini. Dar 2015–aisiais, „Judex“ įsigijo hibridinį automobilį „Lexus“. Mašina pirkta lizingu už 32 tūkstančius eurų. Prokuratūra aiškina, kad automobiliu ir „Judex“ kuro kortelėmis P. Gražulis galimai naudojosi neatlygintinai, nors pats parlamentaras nuolat pasakoja, kad „Lexus“ iš „Judex“ nuomavosi per tarpininkus.

REKLAMA

„Aš automobilį visą laiką nuomavau iš tos pačios kompanijos „Dozhas“, nenorėjau jo keisti kompanijos, ar automobiliai visus, kuriuos aš nuomavau, visi jie „Dozho“ buvo jų nuosavybės, ar ne jų nuosavybės, ar jie pernuomoti, aš nesigilinau“, – sako P. Gražulis.

„Judex“ steigėjas ir vienintelis akcininkas Sigitas Mačiulis ankstesnėse apklausose liudijo pats nusprendęs, kad „Judex“ reikia mašinos reprezentacijai. Tačiau esą važinėti su „Lexus“ reikėjo labai retai, dėl to pasiūlė Gražuliui naudotis automobiliu. Tą patį „Lexus“ automobilį iš „Judex“ vėliau už 21 tūkst. eurų nusipirko Vilniuje registruota bendrovė „Nordic Via“. Ši su Rusija siejama bendrovė galų gale už tuos pačią sumą pardavė „Lexusą“ P. Gražuliui.

Vilniaus miesto apygardos teismui kol kas nepavyksta apklausti Marius Svetako, „Nordic Via“ atstovo, kuris galėtų atskleisti daugiau automobilio pirkimo detalių.

„Bus imtasi priemonių, kad iškviestų į posėdį. Jeigu jis bus rastas, bus ir apklaustas“, – teigia R. Stankevičius.

P. Gražulis juokais palydi idėją, kad jis neoficialus „Judex“ atstovas, vadovas. „Būtų gerai, kad būtų mano. Gal priteis?“, – sako Seimo narys.

P. Gražulio bylos liudytojų apklausos tęsis po mėnesio, tada nuotoliniu būdu turėtų būti apklausta ir buvusi Seimo nario padėjėja, „Judex“ darbuotoja bei Gražulio sugyventinė Patricija Pachomovaitė.

P. Gražuliui gresia iki 7–erių metų nelaisvės.


Rašyti komentarą...
K
Kama
2021-10-27 19:58:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tegul kiekvieną seimo narį patikrina tikrai visus išjudins ir seimas tuščias liks kiek milijonų susikrovė
Atsakyti
-2

S
Saulius
2021-10-27 21:05:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prokurorai aiškinasi ne ten kur reikia, Šiaulių avpk pareigūnai su prokuroru bylas fabrikuoja,o generaline prokuratura pirsto nejudina ir informacijos netikrina,visi korumpuoti viena ranka muša.
Atsakyti
0

S
Saulius
2021-10-27 20:55:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aitvarai atnešė, dėkodami už koldūnų tiekimą...;)))
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (37)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų