Tautiečiai masiškai plūsta skiepytis nuo gripo: jų – dvigubai daugiau nei pernai

Šalies gydymo įstaigose šiuo metu turbūt labiausiai varstomos skiepų kabinetų durys. Šiomis savaitėmis tautiečiai  plūsta skiepytis nuo gripo. Ir nors oficialių duomenų dar nėra, viena sostinės poliklinikų teigia fiksuojanti daugiau nei dvigubai didesnius skaičius nei praėjusiais metais. Kai kur vakcinos jau net ir pasibaigė, tenka laukti naujų. 

Vilniaus Šeškinės poliklinikoje eilutė žmonių prie skiepų kabinetų durų. Užsiregistravę iš anksto žmonės čia laukia skiepo nuo gripo.

Šiam sezonui poliklinika užsisakė 4000 gripo vakcinų. Per dvi savaites jau paskiepijo tūkstantį pacientų. Poliklinikos gydytoja sako, kad skambučiai dėl skiepų netyla.

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Tautiečiai masiškai plūsta skiepytis nuo gripo: jų – dvigubai daugiau nei pernai

„Ir kada mes gavome vakcinas, o gavome jų tikrai daug, užtektinai. Ir džiaugiamės, kad gavome vieni iš pirmųjų Vilniuje. Tai pradėjome aktyviai skiepyti. Ir sudarome atskiras sąlygas, atskiri kabinetai, atskirai žmogus gali registruotis vien tik dėl skiepo“, – sako skyriaus vedėja Natalija Šertvytienė.

Pagal pirminę registraciją, norinčiųjų skaičiai jau dabar daugiau nei du kartus viršija praėjusių metų statistiką. Žinoma, prie to prisidėjo ir koronaviruso pavojus.

„Pacientai tapo daugiau sąmoningi, sakyčiau. Ir tie pacientai, kurie niekada nesiskiepijo, jau šiais metais nori pasiskiepyti“, – pasakoja N. Šertvytienė.

Kokio šį sezoną sulauksime gripo ir ar smarkiai jis šieps dantis, ekspertai pasakyti dar negali. O skiepijama šiais metais efektyviausia laikoma keturvalente vakcina nuo gripo.

„Yra fiksuojami tik pavieniai susirgimai gripu. Gripo sezonas paprastai Lietuvoje prasideda sausio vidury. Sausio pabaigoje. Ir tęsiasi iki balandžio mėnesio pabaigos“, – teigia infektologas profesorius Arvydas Ambrozaitis.

Manančius, kad kuo vėliau pasiskiepysim, tuo didesnė galimybė bus apsisaugoti nuo gripo sezono metu, gydytojai nori pataisyti. Jei žmogus sveikas, kuo anksčiau jis pasiskiepys – tuo labiau apsisaugos ne tik per patį gripo piką, bet ir prieš, mat imunitetas susiformuoja per dvi savaites.

REKLAMA

„Imunitetas trunka nuo 6 iki 12 mėnesių. Todėl ekspertai rekomenduoja jaunimui ir tiems žmonėm, kurie neturi gretutinių ligų, skiepytis pradėti jau spalio pabaigoje, lapkričio mėnesį“, – kalbėjo A. Ambrozaitis.

Na, o tiems, kam daugiau nei 65-eri metai, ir tiems, kurie turi gretutinių ligų, ir dėl to imunitetas nusilpęs, ekspertai rekomenduojama skiepytis šiek tiek vėliau. Lapkričio pabaigoje, gruodžio pradžioje.

Gydytojai primena, į kokius simptomus reikėtų atkreipti dėmesį įtariant gripą.

„Pirmiausia tai yra labai staigi pradžia, temperatūra aukšta. Praktiškai žmogus labai staigiai suserga. Akių, raumenų skausmai, galvos skausmai. Stiprus bendras negalavimas“, – sako N. Šertvytienė.

Anot medikų, šį sezoną gripo susirgimų turėtų būti mažiau. Ne tik dėl padidėjusio skiepų masto, bet ir dėl koronaviruso apsaugų.

„Ir socialinis fizinis atstumas, ir kaukės, ir respiratoriai, ir ekspozicijos bendravimo trumpinimas iki 15 minučių, vengimas masinių renginių turi įtakos, be abejo. Tas mažina galimybę sirgti peršalimo ligom, ir koronavirusu, ir gripu, nes šitos infekcijos perduodamos tuo pačiu keliu“, – pasakoja A. Ambrozaitis.

Pacientai, kam virš 65-erių, sergantys lėtinėmis ligomis, nėščiosios, skiepijami nemokamai. Šiais metais gripo vakcinų valstybė įsigijo 40 tūkstančių daugiau nei pernai – 205 tūkstančius dozių.


Rašyti komentarą...
P
PP
2020-10-15 09:10:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
LRT turi bendradarbiauti suSAM ,pasirūpinti tinkama informacija gyventojams .Kas dedasi po nosimi valdantys ponai nemato Kada vakciną nuo gripo gavo Vilniaus centro poliklinika? Gydymo įstaigų vadovai miega ,o nei SAM ,nei savivaldybės jų nekontoliuoja , o privatininkas lobsta... Nesitvarko Veryga.
Atsakyti
0

m
mphetroompho
2020-10-16 04:30:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
LEÈXI.ŇÈT - nuostabi pąžinčių svetаinė suаugusięms, norintiеms sūsirаsti partnėrį, norintiems pаšimylėti
Atsakyti
0

z
zigmas
2020-10-16 18:23:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
išsižiojęs tris valandas pralaukiu kol gavau ukola į petį, miegu saldžiai šią nakt
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų