Sveikatos viceministrė: yra valstybių, iš kurių grįžus reikia izoliuotis net turint ES žaliąjį sertifikatą

Vis dar yra valstybių, iš kurių grįžus reikia testuotis ir izoliuotis, net jei asmuo yra persirgęs ar buvo vakcinuotas, teigė Sveikatos apsaugos viceministrė Živilė Simonaitytė.

Tokią mintį ji išsakė TV3 žinių „Dienos komentare“, kur ją kalbino žurnalistė Jolanta Svirnelytė. 

Kaip su žaliuoju pasu? Visuotinai Europos Sąjungoje jis pradės galioti nuo liepos 1 d., bet jau ir dabar kai kur įsivažiuoja. Kiek jis veikia ir kiek žmonės išvažiavę atostogauti dar grįžę į Lietuvą turi izoliuotis?

Europos Sąjungos skaitmeninis pažymėjimas yra forma dokumento, kuri parodo informaciją apie žmogaus būklę – ar jis skiepytas, ar persirgęs, ar testuotas. Čia yra tik pati forma. 

Kalbant apie grįžimą į Lietuvą iš kiekvienos konkrečios valstybės, tai mes kiekvieną penktadienį atnaujiname informaciją ir žiūrime į valstybes pagal 4 didžiausius blokus. 

Jei valstybės yra žalios ir ten atvejų labai mažai, tai nei izoliuotis, nei testuotis nereikia. Jei valstybės yra geltonos, tai iš jų grįžtant reikia testuotis, bet nereikia izoliuotis. Iš raudonų valstybių grįžtant reikia ir testuotis, ir izoliuotis. 

Turime ir labai mažą valstybių sąrašą, kuriose labai smarkiai plinta pavojingos mutacijos, tai iš tų valstybių, net ir tie, kurie yra persirgę ar vakcinuoti, vis tiek turi ir testuotis, ir izoliuotis.

Nuo šios savaitės Lietuvoje jau galima skiepyti vaikus ir paauglius nuo 12 iki 15 metų. Koks yra susidomėjimas?

Kol kas to susidomėjimo labai didelio nėra, bet tą matėme ir kitose Europos ar pasaulio valstybėse, kurios pradėjo skiepyti vaikus. Tai tikrai nėra ta grupė, kuri itin skuba skiepytis. Per vakar dieną turime jau daugiau kaip 300 paskiepytų vaikų, paauglių. Manome, kad tie skaičiai išsilaikys po kelis šimtus žmonių tos amžiaus grupės.

Bet jau vakar prasidėjo tokie komentarai, kad jei vaikas ar paauglys ateina vienas, tai gali būti neteisėta, nes jo tėvai galbūt prieštarauja. Ką jūs galėtumėte atsakyti į tokius argumentas ir ar nemanote, kad kils papildomų problemų?

REKLAMA

Mes labai aiškiai komunikuojame, kad būtent vaikas negali ateiti vienas. Vaikas turi ateiti su suaugusiuoju – tėvu arba globėju, nes atėjimas ir vaiko palydėjimas yra patvirtinimas, sutikimas, kad jo vaikas būtų skiepijamas. 

Visą pokalbį žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 


Rašyti komentarą...
J
Jojo
2021-06-15 19:07:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Va jums ir galimybių pasas, supuvusi vyriausybė
Atsakyti
-1

J
Jojo
2021-06-15 19:09:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Galvas sau pasiskiepykit dalbajobai
Atsakyti
-1

L
Laikas
2021-06-15 20:39:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mūsų ministrėms laikas smegenines izoliuoti.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų