REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nekilnojamas turtas yra viena didžiausių žmogaus gyvenimo investicijų, reikalaujanti daug laiko ir pasiruošimo. Apie šių dienų tendencijas ir profesionalaus nekilnojamo turto brokerio privalumus pasakojo laidoje „Penkių žvaigždučių būstas“ kalbinti specialistai.

Nekilnojamas turtas yra viena didžiausių žmogaus gyvenimo investicijų, reikalaujanti daug laiko ir pasiruošimo. Apie šių dienų tendencijas ir profesionalaus nekilnojamo turto brokerio privalumus pasakojo laidoje „Penkių žvaigždučių būstas“ kalbinti specialistai.

REKLAMA

Nekilnojamo turto brokeris Petras Slavinskas sakė pastebintis pastaruoju metu išaugusį žmonių susidomėjimą didesnio ploto gyvenamaisiais būstais.

„Jei anksčiau mes matydavome, kad didžiausias susidomėjimas – žinoma, jis ir dabar nėra niekur dingęs – būdavo 75-80 kvadratinių metrų gyvenamais plotais, tai pastaraisiais metais matome susidomėjimą 90-ies ir daugiau kvadratinių metrų ploto būstais“, – pasakojo brokeris.

Vyras atkreipė dėmesį ir į tai, kad pirkėjams labai svarbus yra funkcinis būsto išplanavimas.

„Mes keliaujame link vakarų šalių praktikos ir atviros erdvės tampa vis populiaresnės ir reikšmingesnės. Taip pat pakankamai aktuali yra inžinerinių sistemų gausa. Verta paminėti, kad nuo 2016 metų pabaigos vėdinimo arba rekuperacinė sistema yra privaloma naujos statybos namuose, tačiau žmonės tikrai vertina gryną orą, todėl drąsiai ir noriai renovuodami savo būstą, įsidieginėja naujas rekuperacines sistemas“, – kalbėjo P. Slavinskas.

REKLAMA
REKLAMA

Pasitikėjimą brokeriais griauna mitai

Nekilnojamo turto agentūros direktorius Jonas Raila pripažino, kad vis dar atsiranda nemažai abejojančių, ar verta naudotis nekilnojamo turto brokerio paslaugomis.

REKLAMA

„Dažniausiai tos diskusijos ir nepasitikėjimas kyla dėl to, kad kaip ir kiekvienoje profesijoje, taip ir čia, ne kiekvienas brokeris vienodai atlieka savo darbą, ne kiekvienam užtenka kompetencijų.

Taip pat yra mitas, kad nekilnojamo turto brokeris užsideda didelę kainą papildomai, parduodant nekilnojamo turto objektą, tačiau tai yra visiška netiesa. Dauguma gerai dirbančių brokerių neužsideda papildomai nieko prie turto pardavimo kainos, o tiesiog gauna sutartą komisinį mokestį, kuris yra sumokamas atlikus darbą“, – sakė J. Raila.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak eksperto, viena pagrindinių brokerio užduočių yra supaprastinti pirkimo ar pardavimo procesą ir padėti objektyviai įvertinti, kiek turtas yra vertas.

„Labai svarbi kiekviena detalė. Kalbant apie objekto paruošimą pardavimui, jo reklamavimą, kanalus, kuriuose reikia reklamuoti, brokeris pamato visus objekto privalumus ir juos perteikia pirkėjui“, – kalbėjo specialistas.

Vyro teigimu, svarbiausia renkantis brokerį yra atkreipti dėmesį į rekomendacijas.

„Taip pat rekomenduočiau pasižiūrėti į skelbimų portalus – kaip brokeris objektą pateikia rinkai, ar jis skiria daug dėmesio kiekvienai detalei, ar tai pateikiama kokybiškai. Tai yra labai svarbu, nes kokybiškai skelbimų portaluose pateiktas objektas pritraukia didesnį klientų ratą“, – patarė J. Raila.

Daugiau patarimų sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Penkių žvaigždučių būstas“ žiūrėkite kiekvieną šeštadienį 11:00 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „Penkių žvaigždučių būstas“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų