Sugalvojo, kaip išgelbėti raganosius nuo brakonierių: patys nupjauna ragus

Kol vieni laiko surištą raganosį, kitas įjungia benzininį pjūklą. O tuomet – į darbus. Centimetras po centimetro nupjaunamas raganosio ragas. Toks pats likimas laukia ir kitų Pietų Afrikos raganosių. Tiesa, neapsigaukite, tai – ne brakonierių ataka. O bandymas raganosius nuo jų apsaugoti.

„Nuo praėjusių metų lapkričio ir guodžio iki dabar, šiame Krugerio nacionaliniame parke tenka susidurti su daugybe raganosių brakonieriavimo atvejų“, – pasakoja Pasaulio gamtos fondo atstovė Jo Shaw.

O ragai nupjaunami visiems be išimties. 

„Nusprendėme visai raganosių bandai nupjauti ragus. Ir viskas dėl didelės brakonieriavimo grėsmės. Tai darome kiekvienam – net jaunikliams“, – teigia gamtosaugininkė Sharon Haussmann. O kaip atrodo visa raganosių ragų pjovimo „operacija“? Pirmiausia jis yra užmigdomas ir surišamas. Tuomet reikia net 6 žmonių, kad pavyktų gyvūną atversti ir būtų įmanoma jam nupjautį ragą.

Ir tai – vis tiek geresnis likimas nei gyvūnų lauktų papuolus į brakonierių rankas. Prieš nupjaudami ragą, jie pašauna raganosius ir tiesiog palieka juos nukraujuoti, kol galiausiai gyvūnai miršta.

Raganosių brakonieriavimas per pastaruosius metus smuko trečdaliu. Tačiau taip esą nutiko ne dėl staiga suminkštėjusios brakonierių širdies. Viskas dėl koronaviruso pandemijos apribojimų, mat parkuose žmonės lankytis negalėjo.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų