Stereotipus laužanti Elzė: pilotais būti gali ne tik vyrai - aš esu pavyzdys

„Pasikalbėkim“ rubrikoje žurnalistė Renata Šakalytė kalbina Elzę Maslauskaitę. Šiuo metu dvyliktoje klasėje besimokanti vilnietė yra įkvepiantis pavyzdys, kaip nuo vaikystės galima siekti savo didžiausios svajonės. Elzei buvo vos treji metukai, kai ji suprato, jog užaugusi nori tapti lėktuvo pilote. Tada su tėvais mergaitė pirmą kartą skrido į Kiprą ir jausmas, kurį patyrė orlaiviui pakilus į dangų, visam gyvenimui įsirėžė Elzei į širdį.

„Man taip patiko skristi ir matyti pro lėktuvo langą debesis, viską, kas yra apačioje. Nors buvau dar tikrai maža, bet aiškiai pajutau, kad su skraidymu noriu sieti savo ateitį. Vėliau šis jausmas tik stiprėjo ir galiausiai pasakiau tėvams, jog noriu būti lėktuvo pilote. Jie iš pradžių turbūt manė, kad čia tik mano vaikiškos ambicijos, bet štai jau esu dvyliktoje klasėje ir ruošiuosi egzaminams, kurių reikia norint tapti pilote,“ – šypsodamasi sako Elzė.

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Elzės Maslauskaitės gyvenimo akimirkos

Visgi tik noro neužtenka, dar reikia ir pastangų, todėl prasidėjus paauglystės etapui, Elzė pradėjo treniruotis Paluknio aerodrome. Čia ji iki šiol lavina savo įgūdžius, o pernai tapo oficialiai licencijuota sklandytuvo pilote. 

„Jaumas? Tobulas! Laukiu nesulaukiu, kada galėsiu skraidinti keleivius. Kol kas to dar neteko patirti. Iki šiol pamenu tą dieną, kai į dangų pakilau visiškai viena, be palydovų. Buvo labai labai baisu, net pradėjau dainuoti, kad nusiraminčiau – nepamenu tiksliai, ką dainavau, bet tai padėjo suvaldyti emocijas. Atvirai kalbant, tai aš bijau aukščio, bet tik ne tada, kai esu ore. Tuo metu dingsta baimė ir tiesiog mėgaujuosi skrydžiu,“ – tikina septyniolikmetė abiturientė.

O ar Elzės netrikdo tai, kad pilotais dažniausiai tampa vaikinai ir kad stereotišpiškai ši profesija vadinama vyriška? Kaip reagavo draugai, artimieji išgirdę, apie ką mergaitė svajoja?

„Aš žinau, kad daugelis pilotu įsivaizduoja pirmiausia vyrą. Ir man atrodo neteisinga, kad moterys šioje vietoje atsiduria šešėlyje. Vis daugiau jų pasaulyje pilotuoja orlaivius, deja, kol kas nepakankamai. Aš noriu tapti dar vienu įrodymu, kad profesijos neturėtų būti skirstomos į vyriškas ar moteriškas. Ne lytis lemia profesionalumą, o gebėjimai, patirtis,“ – įsitikinusi Elzė.

Pokalbio metu išgirsite, kiek kainuoja malonumas mokytis skraidyti – ar tai brangus hobis? Taip pat Elzė atskleis, kad ją traukia ne tik komercinė aviacija, bet ir karinė. Maža to, vilnietė pernai pristatė pirmąjį Lietuvoje aviacinį romaną „Virš dangaus“, kuriame ryški ne tik lėktuvų, bet ir meilės tema.

Visą interviu su E. Maslauskaite žiūrėkite video įraše.

„Pasikalbėkim“ – tai tv3.lt rubrika, kurioje žinomi ir įdomūs Lietuvos žmonės dalinasi savo kasdienybės akimirkomis. Dėl ko jie liūdi, džiaugiasi, ką naujo atranda ir kuo gyvena.


Rašyti komentarą...
E
Ernesta
2021-02-04 23:20:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šaunuolė!!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų