Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota

Rusijos Aukščiausiasis teismas sprendžia garsiausios žmogaus teisių gynimo grupės „Memorial“ likimą. Užsienio agente paskelbta organizacija ne tik nagrinėja Sovietų Sąjungos represijas ir žiaurumus, bet ir kovoja už žmogaus teises. Visgi už šią veiklą „Memorial“ gresia visiškas uždarymas.

Prie Rusijos Aukščiausiojo Teismo Maskvoje – būrys protestuotojų. Rusai susirinko palaikyti žmogaus teisių gynimo grupės „Memorial“. Aukščiausiasis teismas sprendžia šios organizacijos likimą, kuri Rusijoje yra paskelbta „užsienio agente“. Dėl to organizacijai gresia likvidavimas.

Vieną protestuotoją išveda pareigūnai. Kiti dar turi vilties, kad teisme nugalės sveikas protas.

„Tikimės, nes esame optimistai, čia gyvename. Linkiu „Memorialo“ advokatams pabandyti kovoti net ir tokiame sudėtingame teisiniame lauke“, – sako „Memorial“ rėmėja Alla Frolova.

Garsiausią Rusijoje žmogaus teisių gynimo grupę „Memorial“ 1989-aisiais įkūrė Sovietų Sąjungos disidentai, tarp jų – Nobelio taikos premijos laureatas Andrejus Sacharovas. Organizacija yra sukaupusi didžiulį dokumentų archyvą apie sovietų represijas ir J. Stalino terorą bei žiaurius nusikaltimus žmoniškumui Gulago lageriuose.

„Manome, kad bet kokioje istorijoje visi įvykiai turi būti vienas šalia kito, ir visi matomi. Tik aiškiai matydamas visus savo šalies istorinius laikotarpius žmogus gali būti tikras pilietis“, – tikina „Memorial“ archyvo vadovė Alena Kozlova.

„Kiek žmonių likimų buvo sunaikinta? Jei ši organizacija bus uždaryta, niekas to neprisimins. Kaip be šio atminimo gyvens ateities kartos?“ – svarsto represijų aukos giminaitis Aliaksandr Korobočkin.

REKLAMA
REKLAMA

Be to, „Memorial“ ir šiandien kovoja už žmogaus teises Rusijoje, taip pat ir politinių kalinių.

„Nemanau, kad persekiojimo priežastis – istorinė veikla, nes tai yra visiškai teisėta veikla“, – kalba A. Kozlova.

Nelikviduoti „Memorial“ Rusiją ragina Baltijos šalių prezidentai, Jungtinės tautos, tarptautinės žmogaus teisių gynimo grupės. Palaikymą organizacijai išsakė ir buvęs Sovietų Sąjungos lyderis Michailas Gorbačiovas. Anot jo, „Memorial“ veikla visuomet buvo nukreipta į istorinio teisingumo atkūrimą. Kitas posėdis dėl „Memorial“ uždarymo numatytas gruodį.

Gairės:

Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
toliau skaitykite
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų