Specialistė įvardijo pagrindines pomidorų auginimo taisykles: „Tik tada turėsite gausų derlių“

Puikiai žinome, kad patys skaniausi ir sveikiausi yra pačių užsiauginti pomidorai. Tačiau kaip ir kokios veislės, formos pomidorus pasirinkti ir kurie jų labiausiai pateisins turimus lūkesčius?

Apie šiltnamyje augti tinkamas pomidorų veisles domėjosi TV3 laida „Svajonių sodai“.

Specialistė Liucija Kunigiškytė teigė, kad pirmiausia vertėtų prisiminti pagrindines pomidorų auginimo taisykles. 

„Ką pirmiausia reikia padaryti, tai pasėti sėklas, vėliau užsiauginti pomidorų daigus ir juos perkelti į nuolatinę auginimo vietą. Antra taisyklė – pomidoras yra šilumą mėgstantis augalas ir augalai nėra atsparūs šalnoms. Jie sodinami į atvirą gruntą pasibaigus šalnoms, paprastai tai būna gegužės pabaiga“, – teigė „zaliastotele.lt“ specialistė L. Kunigiškytė.

Pomidorų sėjimo laikas taip pat priklauso nuo to, kur jie vėliau bus auginami. 

„Jei jūs auginsite pomidorus ne šildomame, o polietileniniame šiltnamyje, tai jums reikėtų pomidorus sėti maždaug kovo vidury. Jei turite galimybę auginti pomidorus šildomame, stikliniame, sandariame šiltnamyje, sėti galite ankščiau, pradedant vasario mėnesiu“, – sakė specialistė. 

Pomidorų šaknų sistema yra išsidėsčiusi giliai, todėl jiems labai svarbu yra laistymas. 

„Laistomi pomidorai yra retai, bet gausiai, nes šaknys yra giliai, tai užpiltas vanduo turi pasiekti tą gilųjį sluoksnį. Tik tada turėsite gausų derlių“, – pasakojo L. Kunigiškytė. 

Jei nusprendėte pomidorus auginti chemizuotai, juos nuo ligų reikėtų purkšti prevenciškai. 

„Ne tada, kai ligos pasirodo, bet tiesiog prevenciškai. Ant augalų apsaugos priemonių pakuočių yra nurodytos normos ir purškimo laikai. Tai tie, kas augina pomidorus nechemizuotai, vėlgi tas prevencinis purškimas nuo ligų yra būtinas. Galbūt reikėtų pradėti nuo kalio muilo, galima naudoti svogūnų ar česnakų ištraukas“, – teigė ekspertė. 

Kokios veislės duoda daugiausiai vaisių ir kaip išsirinkti sau tinkamą, žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Svajonių sodai“ žiūrėkite sekmadieniais 11:00 val. per TV3 televiziją. 

Visą laidą pamatykite čia:

Straipsnis parengtas pagal TV3 laidą „Svajonių sodai“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų