Specialistai ragina susimąstyti: antsvoris stipriai mažina lytinį potraukį

Turintis antsvorio asmuo susiduria su daugybe problemų. Papildomas svoris neigiamai veikia daug organizmo sistemų, nes jis skatina įvairias ligas. Antsvoris kenkia ne tik bendrai savijautai, gyvenimo būdui, bet ir lytinei sveikatai.

TV3 laida „Būk sveikas“ domėjosi, kaip antsvoris susijęs su lytiniu potraukiu. 

„Vyro lytinis potraukis pagrinde yra priklausomas nuo testosterono lygio, o testosterono lygis labai priklauso nuo bendros organizmo sveikatos. Vyriškas hormonas yra testosteronas, o moteriškas – estrogenas. Labai svarbu turėti gerą jų santykį.

Estrogenas gaminasi iš testosterono ir kuo didesnis kiekis estrogeno vyro organizme, natūralu, kad tuo mažesnis kiekis testosterono“, – aiškino gydytojas urologas–seksologas Titas Simaška. 

Būtent estrogenas yra kaupiamas riebalinėse ląstelėse ir vyras, turintis didesnį kiekį riebalų, turi didesnį kiekį estrogeno. Tai reiškia, kad jis turi mažesnį kiekį testosterono, kuris ir lemia lytinį potraukį. 

„Dėl to yra mažesnis libido, mažesnis seksualinis drive'as ir nuo to yra prastesnė seksualinė sveikata. 

Europos seksualinės sveikatos asociacija vienbalsiai turi nuomonę, kad jei vyras turi viršsvorio ir erekcijos sutrikimų ir netenka 10 proc. savo kūno svorio riebalinio audinio sąskaita, tai yra lygiai tas pats, kaip kas dieną išgerti po „Viagros“ tabletę“, – teigė T. Simaška. 

Tiesa, dėmesį reikėtų kreipti ne į kūno masės indeksą, o į riebalų kiekį. 

„Kūno masės indeksas nėra labai tikslus matavimas matuoti riebalinio sluoksnio kiekį, nes neaišku, kiek organizme yra tų riebalų. Tokiais atvejais mes matuojame bendrą kūno riebalų procentą priklausomai nuo masės. Gali būti, kad vyras turi daug vidinio riebalinio audinio, kurio nesimato išorėje“, – sakė gydytojas. 

Antsvoris taip pat kenkia ir moterų lytinei sveikatai. 

„Moterims estrogenas kur kas labiau reikalingas nei testosteronas. Seksualinių sutrikimų dažniausiai turi tos moterys, kurios turi labai daug riebalo, arba tos, kurios riebalinio audinio turi labai mažai, pavyzdžiui, sportininkės, kultūristės. Tiek tos, tiek tos moterys gali turėti disbalansą. Labai svarbus testosterono ir estrogeno balansas, jei yra disbalansas gali atsirasti libido, seksualumo sutrikimų“, – pasakojo urologas–seksologas. 

Kada reikia dėl lytinės sveikatos kreiptis pas urologą, žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Būk sveikas“ žiūrėkite kiekvieną šeštadienį 10:30 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV3 laidą „Būk sveikas“.


Rašyti komentarą...
M
Mari
2021-04-06 15:53:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Rašto visokius niekus,lyg svarbesnių dalykų nėra,kaip seksas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų