„Smauglių“ gaujos narys nuteistas už žmogžudystę Vilniuje: aplinkybės atima žada

Vilniuje prieš du dešimtmečius siautusios „Smauglių“ gaujos narys – nuteistas už žmogžudystę. Daugiabutyje jauną vaikiną nudūręs Deividas Vitkauskas belangėje praleis beveik dešimt metų. Ilgesnių metų už grotų vyras išvengė dėl to, kad po nusikaltimo išgėręs raminamųjų, išsimiegojęs ir susitvarkęs likusius reikalus pats su daiktais prisistatė policijai.

Ne kartą už sukčiavimą, pinigų padirbinėjimą ir smurtinius nusikaltimus baustas buvusios „Smauglių“ grupuotės narys Deividas Vitkauskas šiandien nuteistas ir už žmogžudystę.

Aplinkybės, susiklosčiusios po jos įvykdymo, gali atimti žadą. Pernai, vasario pradžioje, jis daugiabutyje Pilaitės mikrorajone nudūrė 26-erių metų vaikiną. Vilniuje prieš 20 metų siautusios reketu, plėšimais garsėjusios grupuotės narys apie nusikaltimą pareigūnams prisipažino pats.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. „Smauglių“ gaujos narys nuteistas už žmogžudystę Vilniuje: aplinkybės atima žada

Vitkauskas teismui pasakojo, kad po žmogžudystės jis nuvažiavo pas sugyventinę, išgėrė raminamųjų ir užmigo, o kitą rytą grįžo į nusikaltimo vietą ir susikrovė savo daiktus.

Tuomet jis paskambino policijai ir pranešė, ką padarė. Tiesa, į komisariatą iš karto neprisistatė, kelias dienas, esą, dar tvarkėsi reikalus. Na, o atvykęs pas pareigūnus jis pirmiausia pasipasakojo, kad peiliu gynėsi nuo neblaivaus ir pistoletu besišvaisčiusio vaikino.

Ir būtent šios aplinkybės Vitkauskui padėjo išvengti griežčiausios – 15 metų įkalinimo bausmės. Teismas už nusikaltimą jam skyrė aštuonerius. Tiesa pataisos namuose jam teks praleisti devynerius, mat buvo subendrintas ir anksčiau įvykdytas smulkesnis smurtinis nusikaltimas.

„Visų pirma, jis prisipažino ir gailisi. Taip pat lengvinančia aplinkybe nuspręsta pripažinti ir tai, kad veika buvo padaryta peržengiant būtinosios ginties ribas. Tą teismas taip pat nustatė ir pripažino“, – sako teisėjas Darius Pranka.

Nors nuteistasis tikino, kad neturėjo kitos išeities, mat nužudytas vaikinas grasino jam ginklu, į įvairias kūno vietas Vitkauskas aukai smūgiavo net penkis sykius. Taip pat teismui bandė įrodyti, kad nusikaltimo metu buvo blaivus, o štai nužudytasis ne tik vartojo alkoholį, bet ir narkotines medžiagas.

REKLAMA

„Kilo grėsmė jo sveikatai ir gyvybei, tačiau jis panaudodamas peilį, atlikęs tam tikrą smūgių skaičių į atitinkamas kūno vietas, nužudė kitą žmogų ir peržengė ginties ribas. Teismas nustatė, kad jis galėjo gintis, tačiau ta gynyba buvo neproporcinga“, – pasakoja D. Pranka.

Į belangę siunčiamas Vitkauskas dar turės patuštinti piniginę. Nužudytojo mamai jis privalės atlyginti beveik pustrečio tūkstančio eurų turtinę ir 15 tūkstančių neturtinę žalą. Tiesa artimieji bylos nagrinėjimo metu prašė 100 tūkstančių eurų.


Rašyti komentarą...
N
Nuomonė
2020-07-14 20:09:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Zaremba, ne apie tai rašyk, o kokia sistema tokius sukūrė, skirtumas tik tas, kad vieni teisiami, o kiti tautą baigia uždusint. Čia tik paprastas nusikaltėlis, o vilkai lieka nenuteisti - išdavystė, žmonių genocidas.
Atsakyti
-1

M
M
2020-07-14 19:29:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tik 9metai kalėjimo.Galima tikėtis,kad jeigu pavyzdingai elgsis,dar ir anksčiau paleis.
Atsakyti
-2

B
Brudui
2020-07-14 21:57:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
As uz mirties bausmes grazinima, is tokio zmogaus jau nebebus
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų