Skvernelis apie neramumus dėl migrantų: „Žmonės apkaltinti, kad yra vos ne valstybės priešai, kurie natūraliai turi baimių“

Nesikalbėdama su savivaldomis ir įsibaiminusiais Lietuvos gyventojais valdžia kelia įtampą šalies viduje, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ sakė buvęs premjeras, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys Saulius Skvernelis. Esą įsibaiminę lietuviai ima protestuoti ir priešinasi valdžios veiksmams iš nežinojimo ir nesuvokimo.

Lietuvoje dažnėja neramumai dėl vienoje ar kitoje vietoje planuojamo kurti migrantų laikinojo apsistojimo miestelio. Pirma protestavo Dieveniškių gyventojai, kurie įvažiavimą prie migrantų apgyvendinimo vietos blokavo ir traktoriais, vėliau protestai persikėlė prie Rūdninkų poligono, kur policijos pareigūnai pirmadienį žmones nuo kelio traukė jėga.

Plačiau apie šią situaciją naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ kartu su S. Skverneliu diskutavo ir politikos apžvalgininkas Marius Laurinavičius.

Žmonės protestuoja iš nežinojimo

Anot S. Skvernelio, didžiausia valdžios problema yra ta, kad priimdama sprendimus ji nekomunikavo su vietos gyventojais. Esą gyventojai protestuoja iš nežinojimo ir nesuvokimo.

„Tai yra žmonės apkaltinti, kad yra vos ne valstybės priešai, kurie natūraliai turi baimių, tos baimės yra didžiulės. Jie mato, kas vyksta, jie protestuoja, priešinasi tam iš nežinojimo, iš nesuvokimo, iš nekomunikavimo centrinės valdžios.

<...> Jeigu tu pradedi keisti savo sprendimus, nusprendi nesitardamas nei su bendruomene, nei su savivalda, kuri iš tikrųjų yra atsakinga ir tikrai labai daug gali, primesti savo sprendimus, nepaaiškini, tai be abejo, kad žmonėms kyla baimės“, – teigė buvęs premjeras.

Žmonių baimes kursto ir politikai, kurie naudojasi susidariusia situacija, o tai didina įtampas šalies viduje. Ši įtampa esą pasitarnauja priešų tikslams.

„Šita hibridinė ataka yra susijusi su tuo, kad būtų ir viduje sukeltos įtampos ir neramumai, bet su žmonėmis reikia kalbėtis ir nesakyti, kad jie visi yra valstybės priešai, kadangi išsigandę, bijo ir bando savo interesus ginti“.

Laidoje „Dienos pjūvis“ dalyvavęs politikos apžvalgininkas Marius Laurinavičius pripažįsta, kad šios krizės valdymas išties galėtų būti geresnis.

„Taip, su žmonėmis turi būti kalbama, su savivalda turi būti kalbama tuose regionuose, kur planuojama, sakykim, dislokuoti tuos migrantus. Daugybė dalykų, kas turi būti daroma ir iš tiesų tas krizės valdymas tikrai galėtų būti geresnis šiuo metu, tą reikia pripažinti“, – teigė M. Laurinavičius.

Rūdninkuose policija elgėsi pagal įstatymus

Pirmadienį Rūdninkų poligone protestavusius žmones policija traukė iš kelio jėga. Pareigūnai elgėsi taip, kaip elgtis reikėjo pagal įstatymą.

REKLAMA

„Tai, kas buvo pirmadienį, buvo neteisėti veiksmai, bet tai sukėlė valdžios nekalbėjimas su žmonėmis, tai buvo pasekmė jau ir policija kaip visada atsiduria tada, kada reikia taisyti politikų kvailus sprendimus. Bet tie veiksmai yra neteisėti – blokuoti kelius, įvažiavimus į VRM žinybinius objektus negalima, dėl to policija pasielgė taip, kaip ir privalėjo pasielgti pagal įstatymą“, – tikino S. Skvernelis.

„Aš manau, kad jie parodė, kad Lietuva yra pasirengusi vykdyti įstatymus. Ne kažkaip tai persekioti savo piliečius, bet vykdyti įstatymus ir imtis priemonių prieš įstatymų pažeidėjus“, – sakė M. Laurinavičius.

Anot politikos apžvalgininko, niekam ne paslaptis, kad Baltarusija prieš Lietuvą vykdo hibridinę ataką, todėl tokius veiksmus parodyti yra itin svarbu, ypač kai tarp protestuotojų yra ir provokatorių.

„Tarp tų žmonių yra ne tik tai provokatorių, apie kuriuos minėjo ponas Skvernelis, bet yra iš tiesų žmonių, kurie jau ir kitais savo veiksmais pakankamai aiškiai pademonstravo savo lojalumą Rusijai ar palankumą Rusijai arba Baltarusijai. Tai kalbant apie tokius žmones aš manau, kad yra pakankamai pagrindo kalbėti ape antivalstybinę veiklą“, – įsitikinęs M. Laurinavičius.

Visą pokalbį žiūrėkite laidoje „Dienos pjūvis“, kurios įrašą rasite straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
V
Va
2021-07-28 20:38:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vienintelis būdas nauji rinkimai
Atsakyti
-5

N
Nuomonė
2021-07-28 20:08:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Skverneli, valstiečiai, grįžkite vadovauti, kol dar nevėlu, kol ši šaika dar nesunaikino Lietuvos.
Atsakyti
-15

S
Stebėtojas
2021-07-28 20:45:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Negrai turi gyventi Afrikoje!!!
Atsakyti
-8

SKAITYTI KOMENTARUS (37)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų