Širvintose gyventojai į parduotuvę laukia eilėse: bijo, kad viską išpirks

Koronavirusui įsismarkaujant, nuo šiol visiems teks smarkiai keisti apsipirkimo įpročius. Vyriausybė paskelbė daugybę naujų ribojimų dar tebeveikiančiuose prekybos centruose. Nuo šiol parduotuvės privalės riboti pirkėjų srautus: įleis tik vieną šeimos narį, prie kasos leis stovėti tik 2 pirkėjams. Visi kiti turės laukti lauke. Daugybė naujų reikalavimų ir parduotuvių darbuotojų saugumui.

Prekybos centras Širvintų miestelyje. O žmonių eilė šalia jo jau tokia, kokias iki šiol matydavome koronaviruso nukamuotuose Italijos ar Ispanijos miestuose. Žmonės, sako, laukiantys po 10–15 minučių. Jau ir Lietuvoje prekybininkai imasi griežčiau riboti pirkėjų srautus, visų iš karto neįleidžia, kad žmonės nesigrūstų viduje ir taip sumažėtų galimybės plisti koronavirusui.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Širvintose gyventojai į parduotuvę laukia eilėse: bijo, kad viską išpirks

Antradienio popietę šalia vieno didesnių Širvintų miestelio prekybos centrų eilė nesibaigia. Žmonės sako atėję dabar apsipirkti, mat šiuo metu yra didesnis prekių pasirinkimas.

„Paskui nebus, išpirks viską. Praeitą pirmadienį buvau „Maximoje" ir „Norfoje", tuščios buvo. Nei mėsos, nieko.“

„Kada galim, tik tada atvažiuojam. Pasamdom senuką, kad atvežtų per porą savaičių kartą.“

Žmonės teigia suprantantys koronaviruso grėsmes ir nepyksta, kad tenka lauke pastovėti.

Nu nieko, aš pirmą kartą.“

„Aišku, kad reikia, ką padarysi.“

„Nepykstu, reikia susitaikyti. Tokie reikalavimai, ką padarysi?“

„Jei ir pykstam, tai ką padarysi, vis tiek nieko neįleidžia.“

Štai apie 15 minučių eilėje lauke stovėjusi 80-metė Vaclava pagaliau sulaukė leidimo užeiti į parduotuvę. Daugybė pirkėjų dar be kaukių. Vaclava taip pat tikina neradusi, kur nusipirkti. O parduotuvėje žada pirkti tik būtiniausių produktų.

„Duonos žiūrėsiu, pieno, maisto. Mėsos nelabai. Kas svarbiausia, arbatos.“

Širvintų savivaldybė dar praėjusią savaitę ėmėsi reikalauti prekybininkų itin griežtai saugoti gyventojus nuo koronaviruso, į prekybos centrą vienu metu įleisti ne daugiau kaip 20 pirkėjų, o į mažą parduotuvę – ne daugiau 5, dažniau dezinfekuoti krepšius ir vežimėlius.

REKLAMA

„Vienas žmogus dėl 2 apelsinų per dieną apeina 3 prekybos centrus. Žmonių suvokimo reikia, gal, pastovėję ilgiau lauke, supras, kad reikia apsipirkti tiek, kiek valgau, nevaikščioti po parduotuves“, – sako Širvintų merė Živilė Pinskuvienė.

Nuo antradienio ir Sveikatos apsaugos ministerija nusprendė dar labiau sugriežtinti apsipirkimo tvarką. Siekdamas stabdyti koronaviruso plitimą, ministras nuo šiol reikalauja maisto prekių parduotuves riboti pirkėjų srautus, įleisti tik po vieną šeimos narį, o apsipirkti prie kasos uždrausta daugiau kaip dviems žmonėms.

„Būtų geriausia, jei pirkti nueitų vienas šeimos narys. Tai leistų išvengti žmonių susibūrimo, minimizuoti ligos plitimo galimybes“, – pasakoja ministras Aurelijus Veryga.

Prekybininkai jau daug apsisaugojimo nuo viruso priemonių taikė ir iki šiol, tačiau kai kuriems esą gali būti sudėtinga dezinfekuoti krepšelius ir vežimus po kiekvieno panaudojimo, esą sudėtinga pirkėjus priversti išlaikyti metro atstumą vienas nuo kito.

„Po vieną šeimos narį gali apsipirkti arba po 2 žmones stovėti prie kasos, ne daugiau. Mes galime to prašyti klientų, bet jei jie nenorės to laikytis, kas tada? Atsiranda prieštaravimų, bet prašysime ir priminsime, kad tokie nurodymai yra ir jų reikia laikytis parduotuvėse“, – teigia „Maxima“ atstovė Rima Aukštuolytė.

„Dalį rekomendacijų mes jau vykdome. Klausimas dėl srautų valdymo. Galvojame, kad tai perteklinis reikalavimas, žiūrėdami į pastarųjų dienų situaciją. Žmonės pradeda girdėti ir įsiklausyti į rekomendacijas eiti apsipirkti rečiau, bet pirkti daugiau“, – kalbėjo „Iki“ atstovė Indrė Baltrušaitienė.

Ministras rekomenduoja maksimaliai saugoti ir parduotuvių darbuotojus: kasose įrengti atitvarus nuo pirkėjų, aprūpinti darbuotojus apsauginėmis kaukėmis ir pirštinėmis. Be to, tarp pardavėjų reikalauja išlaikyti bent 2 metrų atstumą, o jei kasos yra arčiau, dirbti turi tik kas antra.

Anot prekybininkų šis reikalavimas yra sudėtingas, mat mažose parduotuvėse dažnai būna tik 2 kasos, o vieną uždarius susidarytų didžiulės eilės.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų