Sinoptikai slopina pavasarines nuotaikas: pasakė, ko galime tikėtis

Prasidedantį pavasarį jau skelbia ne tik kalendorius, bet ir ledonešis upėse bei pirmieji žiedai gamtoje. Gyventojai dalijasi pražydusių žibučių, pirmųjų kačiukų ar baltuojančių snieguolių vaizdais, botanikos sode į saulę vis spalvingesnius žiedus kelia įvairių rūšių gėlės ir krūmai. O štai sinoptikai sako, kad žiema dar žada pasigalynėti su pavasariu.

Kalendorius ir vis labiau paukščių balsų prisipildanti gamta jau skelbia pavasarį. Pavasariniuose polaidžio vandens baseinuose pievose smagiai sau turškiasi antys. Žmonės irgi vis gausiau traukia į parkus. Vieni praeiviai sako, kad ir nuotaika jau džiugesnė, ir saulė ne tik šveičia, bet ir šildo. O štai kiti beda į vis dar pūpsančias sniego krūvas ir tikina, kad pavasario dar visai nesijaučia.

„Toks varnėnukas, labai gražus, pūpso prie mūsų namo, tai, žinokit, jau pavasaris, pavasaris širdy tikrai.“

„Šiandien visi labai sveikino su pavasariu, visokių nuotraukų, atvirukų, tai net sesei parašiau, kad kalendorinis pavasaris, tai dar ne tikrasis pavasaris, aš noriu tikro pavasario.“

„Pavasaris, džiaugsmas, atbunda gamta.“

(11 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Sinoptikai dar gerų žinių neturi: žiema žada pasigalinėti su pavasariu

Pasak botanikų, šiemet kausčius stipriam šalčiui, augalai dar tik pamažu bunda. Bet štai socialiniuose tinkluose lietuvaičiai jau dalijasi saulės atokaitoje žiedus išskleidusiomis pirmosiomis pavienėmis žibutėmis, medžių šakelės jau gausiai apsipylusios kačiukais, o snieguolių krūmeliai daug kur jau pasidabinę baltutėliais žiedais. Tiesa, spalvų gamtoje dar mažai, kiek daugiau jų botanikos sode.

Geltonžiedė sedula visa gausiai aplipusi pumpurais, kai kurie jau ir prasiskleidę.

„Jie nėra tokie išraiškingi, bet žmonėms, pavargusiems nuo šalčio, tikrai džiugina akį“, – sako Kolekcijų skyriaus vadovas Arūnas Balsevičius.

Saldžiai kvapniais žiedais vilioja ir hamamelis.

„Tai yra švelnusis hamamelis, jis kvepia maloniausiai, lyginant su kitais hamameliais, jis kilęs iš Kinijos, pakankamai atsparus šalčiui ir žydi savo įprastu laiku. Gali pradėt žydėt net vasario mėnesį“, – pasakoja Edukacijos skyriaus specialistė Edita Braun.

REKLAMA

Žiedelius į saulę nedrąsiai kelia ir raktažolės. Specialistai sako, kad gamta dar gyvena žiemiškomis nuotaikomis.

„Tie žiedai save rodo kukliai ir skūpiai, tai, aišku, matėm, žydi, pirma pavasarinė gėlė, nuo seno mes ją auginame sode, na ir įvairių veislių ir rūšių heleborai“, – teigia A. Balsevičius.

Jei bent kelias dienas saulė taip pašildytų kaip prieš savaitę, Botanikos sode kaip mat pražystų spalvingų žiedų jūra.

„Reikia saulės ir šilumos šiemet augalams, nors ir buvo šalta žiema, arti 30 laipsnių šalčio, bet nebuvo įšalusi žemė“, – kalbėjo A. Balsevičius.

Deja, sinoptikai pavasarines nuotaikas slopina, mat ilgo šilto periodo dar teks luktelėti, žiema savo pozicijų taip lengvai užleisti neketina. Jau ketvirtadienį naktimis gerokai spustelės šaltukas, atkeliaus ir žiemiški krituliai, tiesa, sniegas ar šlapdriba kris negausiai, tad pavasarį primins tik dienomis bent kiek orą sušildanti saulė.

„Ketvirtadienį pradės veržtis šaltas oras iš šiaurės ir tokie pavasariški orai iškeliaus, primins žiemą. Ypač naktimis pašals iki 2–7, 3–8 laipsnių šalčio ir atkeliaus krituliai – lietus pereis į sniegą, šlapdribą“, – sako sinoptikas Tadas Kantautas.

Tokie krituliai tik dar labiau padidins vandens kiekį jau ir dabar krantuose nebeišsitenkančiose upėse.


Rašyti komentarą...
B
Bitė
2021-03-01 22:03:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Skambinkit šv. Petrui kad gerovės valstybė pavasario nori
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų