Šimtus tonų pavojingų atliekų saugo Ramygalos bedarbiai

Ramygalos gyventojų ramybę ir sveikatą jau mažiausiai penkerius metus nuodija didžiulė ferma. Vos už poros kilometrų nuo miestelio, bebaigiančiame ištuštėti Juodikonių kaime, pagal gudrią schemą vyksta nešvarūs atliekų utilizavimo procesai. Vaizdai pribloškia: krūvos padangų, išardytų automobilių dalys, panaudoti tepalai, buitinės elektronikos detalės ir tonos supresuotų pakuočių atliekų sugrūstos į seniai nebeveikiančią fermą. Ramygalos gyventojai šaukiasi pagalbos ir liūdnai juokauja – matyt reikia gaisro, tokio kaip Alytuje, kad smarvę pajustų visa Lietuva.

4

Vietiniai kone dešimtmetį šaukiasi pagalbos, tačiau pažaboti pažeidėjus sudėtinga ir patiems aplinkosaugininkams – nuolat keičiasi fermų savininkai, jie piktybiškai vengia mokėti baudas. Aplinkosaugininkų skaičiavimais, čia esančio sąvartyno žala gamtai gali siekti iki 8 mln. eurų.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Šimtus tonų pavojingų atliekų saugo Ramygalos bedarbiai

Aplinkiniai gyventojai pasakoja, kad nuo fermos pusės dažnai pasmirsta degančia plastmase. Žmonės baiminasi, kad čia bet kada gali kilti gaisras, toks, koks pernai kilo Alytuje.

TV3 laidos „Žalioji byla“ žurnalistams pavyko surasti dabartinį fermos savininką. Vietiniam bedarbiui įsigyti apgriuvusią fermą pasiūlė, anot jo, „žmonės iš Vilniaus“. Įtikinėjo, kad turės naudos.

„Kai pirkau, tiek šiukšlių čia nebuvo, suvežė man nematant“ – teigė vyras.

Aplinkosaugininkai jį įpareigojo išvežti atliekas iš fermos. Bedarbiui gresia bauda. Be to, gali tekti atlyginti aplinkai padarytą žalą – 8 milijonus eurų!

Dar vieną pavojingų atliekų sąvartyną žurnalistai aptiko pačioje Ramygaloje. Automobilių detalės, padangos, maišai smulkintos plastmasės, kalnai degėsių, tepalais persismelkusi žemė. Eugenijumi prisistatęs šios gatvės gyventojas atskleidė skandalingą faktą. Už leidimą Panevėžio rajono savivaldybei priklausančioje žemėje išpilti atliekas, neaiškūs tipai jam moka pinigus: po du šimtus eurų už išverstą sunkvežimį. Eugenijus patenkintas – kai kurias atliekas galima pelningai parduoti ir taip užsidirbti dar.

Kas baudžiamas už valdiškos žemės teršimą pavojingomis atliekomis? Panevėžio rajono savivaldybė, nes tai – jos žemė, šalia kurios gyvenantiems įvairaus likimo žmonėms ekologija, kaip ir baudos, rūpi mažiausiai.

Kodėl atliekų tvarkytojai atliekų netvarko, o laidoja, pavyzdžiui, bedarbių fermose ar išpila tiesiai po jų langais. Kiek dar tokių fermų yra Lietuvoje? Kodėl valstybės institucijos neieško tikrųjų kaltininkų, o formaliai baudžia iešmininkais tampančius pavienius provincijos bedarbius?

Sukrečiantys vaizdai – laidoje „Žalioji byla“ sekmadienį 11 val. per TV3.

Praėjusią laidą pamatykite čia:


Rašyti komentarą...
R
Ričardas
2020-07-09 14:45:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kur žiūri Panevėžio rajono meras P. Žagunis? Ramygalos seniūnas tik sėdi kėdėje 20 metu, o kam dirbti ir rūpintis jei merui gerai. Labai galą, kad Ramygalos gyventojai neturi gero gaspadoriaus.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų