Nebežino, ko imtis supleškėjus Alytaus įmonei – dygsta nelegalūs padangų sąvartynai

Kėdainių rajone dygsta nelegalūs padangų sąvartynai. Kai kur automobilių remonto įmonės dėvėtas detales ir padangas sumeta net į konteinerinius šalia kapinių, kiti išverčia prie tvoros. Specialistai sako, kad situacija pablogėjo supleškėjus Alytuje veikusiai įmonei. Tad dabar seniūnijos jau svarsto prie kapinių įrengti vaizdo stebėjimo kameras, o aplinkosaugininkai planuoja dažnesnius ir griežtesnius reidus.

Kalną padangų Šilainių kaime Pelėdnagių seniūnijoje išvydę vietiniai baisisi. Sako, Kėdainių rajone šiemet viens po kito dygsta nelegalūs padangų sąvartynai.

„Čia yra kažkur apie du sunkvežimius, gal du su puse šimto turėtų būt. Aišku, čia kažkokios įmonės, tiktai ne privatininko kažkokio tai“, – sako Pelėdnagių seniūnijos ūkvedys Algis Lankelis.

Šimtai padangų išversta visai šalia kapinių. Jas pastebėjo ūkininkas pradėjęs arti savo laukus ir pranešė seniūnijai. Spėjama, kad čia į krūmynais apaugusią teritoriją padangos atvežtos sunkiasvore ir išverstos prieš savaitę ar daugiau.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Nebežino, ko imtis po supleškėjusios Alytaus įmonės: dygsta nelegalūs padangų sąvartynai

Dirvoje dar likę įspaustos gilios aplinkose teršėjų provėžos.

Pelėdnagių seniūnijos ūkvedys kviečia ir į gretimą kaimą Nociūnus. Vyras pasakoja, kad šiukšles iš šių prie kapinių stovinčių konteinerių vos spėja vežti: jie per kelias dienas kaip mat užsipildo. Deja, ne atliekomis nuo tvarkomų kapų, bet naudotomis automobilių detalėmis.

„Nebeįmanoma. Per savaitę konteineriai pilni. Šeši konteineriai, o keturi iš jų vien padangos, plastmasėm prikrauti“, – pasakoja A. Lankelis.

Seniūnija jau svarsto, kaip pažaboti teršėjus.

Išmestų padangų rebusą jau sprendžia ir kita Kėdainių seniūnija. Dideliu jų kiekiu atsikratyta Šventoniškio kaime tiesiog pakelėje. Tik kad padangos taip nekristų į akis, jos išmėtytos net keliose vietose abipus kelio į dirbamus laikus.

„Virš šimto padangų išmėtyta pakelėj, užteršta gamta, aišku, žmonių pasėliai nukentėjo. Po šito gaisro, po pirmų patikrinimų gamtosaugininkų matomai ir sujudo. Bijo gaut baudų, sankcijų, tai teršia gamtą“, – teigia Kėdainių miesto seniūnijos inžinierius Vytautas Petraitis.

REKLAMA

Kėdainių savivaldybės vadovai sako, kad tokių nelegalių sąvartynų jau seniai neturėję, jie išties pradėjo dygti būtent po gaisro Alytuje, kai supleškėjo viena didžiausių padangų perdirbimo įmonių Baltijos šalyse „Ekologostika“.

„Ankstesniais metas nepamenu, kad būtų tokiais dideliais kiekiais išvežta ir išmesta. Taip pavieniai atvejai būdavo, seniūnai tvarkydavo ir fiksuodavom, tokius dalyku, tai ne vien Kėdainių problema, o visos valstybės, nes tų senų padangų nėra kur dėt“, – kalbėjo Administracijos direktorius Arūnas Kacevičius.

Baiminamasi, kad tokių sąvartynų dar padaugės balandžio pradžioje, prasidėjus padangų keitimo sezonui. Aplinkosaugininkai sako, visas automobilių aptarnavimo įmones griežčiau ir dažniau tikrins.

„Jinai buvo perdirbimo gamykla, kuri šiandien veiklos nevykdo, tai venas iš surinkėjų ganėtinai stambus yra išėjęs iš rinkos, todėl priduoti padangas yra problematiška – todėl, bus sutankinti tie reidai“, – sako aplinkosaugininkas Konstantinas Šumskas.

Specialistai sako, kad nustatyt teršėjus įmanoma, jei tik įmonė sąžiningai pildė dokumentus.

„Jiems yra nustatyti ir kiekiai, yra ir bendra informacinė sistema, kurią mes sekam, kiek jie laiko tas atliekas, tam kad neperlaikyt, galbūt kažkuri įmonė ir atliko tokį veiksmą, atsikratė padangomis, bet jei pildė sistemą, bus atsekama", – sako aplinkosaugininkas Konstantinas Šumskas.

Kėdainiai jau peržiūrinėja ir mieste esančias vaizdo stebėjimo kameras. Jei kaltininkus pavyks surasti, jiems gresia tūkstantinės baudos.


Rašyti komentarą...
S
Spiglys
2020-03-29 14:27:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Matau, kad tie kurie turi valdžią ir pinigų - ,,nebeturi smegenų,,. Yra daug ,,žaliūjų technologijų kurios gali šią ir kitas problemas išspresti. Tik .........
Atsakyti
0

:
:)
2020-03-29 19:23:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Užstato sistema padangom - perki +10€ grąžini atgauni...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų