Naujas siūlymas ministerijoje: nori trumpinti žieminių padangų naudojimo terminą

Susisiekimo ministerija pirmadienį pranešė ketinanti svarstyti, ar trumpinti žieminių padangų naudojimo terminą.

„Ketinama įvertinti žieminių padangų naudojimo termino trumpinimo poreikį bei galimas to pasekmes ir grėsmes“, – rašoma pranešime.

Jame taip pat teigiama, kad ministro Jaroslavo Narkevičiaus iniciatyva klausimas bus įtrauktas į artimiausio Eismo saugumo tarybos posėdžio darbotvarkę.

Šiuo metu žiemines padangas, remiantis daugiamečiais orų stebėjimo rezultatais, būtina naudoti lapkričio–balandžio mėnesiais – šaltuoju metų laiku.

Susisiekimo ministerija teigia, kad remiantis tyrimais, eismo sauga besirūpinančių institucijų rekomendacijomis ir padangų gamintojų informacija vasarinės padangos nėra tinkamos naudoti, kai oro temperatūra nukrenta žemiau septynių laipsnių šilumos.

„Vasaros sezonui skirtos padangos nėra tinkamos naudoti šaltuoju periodu, nes pablogėja jų sukibimas su kelio danga, pailgėja stabdymo kelias, pablogėja transporto priemonės valdymas, didėja grėsmė eismo įvykiui kilti ir panašiai“, – teigiama pranešime.

Jame taip pat priduriama, kad anksčiau žieminių padangų naudojimo terminas svarstytas 2015–2016 metais.


Rašyti komentarą...
k
kaubojus
2020-02-24 12:48:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vėl ministerijos klerkai imituoja darbą.....mat jie nustatys nuo kada bus "saugu" važinėti su žieminėmis ar vasarinėmis padangomis.....Šią žiemą su žieminėmis važinėti buvo visą laiką nesaugu, nes visą laiką praktiškai buvo pliusinė temperatūra. Logika sako, kad saugiausia buvo važinėti su universaliomis padangomis. Taigi, jei toliau bus tokios žiemos, universalios padangos bus išeitis....Ką tada darys ministerijos klerkai???
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų