Šimašius tikisi judėjimo atlaisvinimų: „Į kaimyninę savivaldybę įvažiuoti tikrai būtų sveika“

Kol Vyriausybė vis dar neskuba laisvinti judėjimo ribojimų, daugelis piliečių piktinasi, kad vis dar negalima išvažiuoti iš savo savivaldybės. Tokiam piliečių nepasitenkinimui tv3.lt naujienų portalo laidos „Dienos pjūvis“ metu taip pat pritarė Alytaus ir Vilniaus merai.

Alytaus meras Nerijus Cesiulis teigė, kad šiame mieste judėjimo ribojimas sudaro daug nepatogumų, nes Alytus yra pramonės miestas, o nemaža dalis šio sektoriaus darbuotojų gyvena rajone.

„Tai, be abejo, kad į Alytų galima įvažiuoti tik iš rajono, iš kitur įvažiuoti neįmanoma, kaip mes žinome. Mes esame pramonės miestas, o pramonė pasiremia pakankamai didele rajono gyventojų darbo jėga. Tai šioje vietoje žmonės dirba Alytuje, gyvena rajone arba atvirkščiai. Tai tikrai tas žmonių judėjimas ir pareigūnų pastatymas zonose, budėjimas reikalauja pakankamai didelių iššūkių ir žmonių nepasitenkinimo“, – sakė Nerijus Cesiulis. 

Mero teigimu, taip pat piktinasi ir žvejai, kurie būdami vieni ant ledo gaudavo tikrai nemažas baudas už ribojimų pažeidimą.

„Kai žvejys nueina ant ledo žvejoti vienas ant didelio ežero, šioje vietoje prie jo prieina pareigūnai ir išrašo 250 eurų baudą. Tai žmonės nesupranta, kodėl gamtoje kažkur, kur aplink tave kelių šimtų ar kelių kilometrų spinduliu nėra nei vieno žmogaus, kodėl negali būti gamtoje ir kodėl išvažiuoti negali?

Tai žmonės kuria įvairias istorijas, kad važiuoja į laidotuves, kad važiuoja, veža vaistus, įsidėję vieną gėlę ar įsidėję, tarkime, nuo širdies vaistų, kad veža tetai, mamai, draugei, kaimynei, ir tikrai važinėja į tą rajoną ir grįžta iš jo“, – tv3.lt naujienų portalo „Dienos pjūvis“ metu teigė N. Cesiulis.

Mero teigimu, žmonės pradeda į tai žiūrėti labai kūrybiškai, tačiau, iš tiesų, jie tiesiog pavargo. 

„Ypač šiomis dienomis matome už lango orai gerėja, šyla ir kuo toliau, tuo labiau žmonės norės eiti į gamtą, norės matyti gamtą, eiti į miškus, būti gamtoje. Tai tas judėjimas, tie suvaržymai, aš manau, kad tikrai jau nebeveikia, nes žmonės važiavo, važiuoja ir važiuos, o jei norime visiškų suvaržymų arba visiškų apribojimų, tai ant kiekvieno keliuko reikia pastatyti policijos pareigūną, o tai padaryti neįmanoma“, – sakė Alytaus meras. 

Vilniaus meras teigė, kad svarbiausia yra saugumas, kuris turi būti užtikrinamas protingomis priemonėmis. 

„Vilniaus rajono savivaldybė aplink Vilnių nėra žiedinė savivaldybė. Ji yra tokia pasagos formos savivaldybė, nes mes su Trakų rajonu ribojamės. Aš sakyčiau, kad vilniečius nuo visiško liūdnumo arba Vilniaus kaimynus gelbsti tik tai, kad pačiame Vilniuje yra labai daug žalios erdvės“, – sakė Remigijus Šimašius. 

Vilniaus mero nuomone, rajono gyventojus gelbsti tai, kad aplink Vilniaus miestą yra nemažai urbanizacijos. 

„Mažiau yra tokių dalykų, kad žmogus negalėtų į parduotuvę atvažiuoti. Čia toks irgi iššūkis yra ir mažesniuose miestuose galbūt daugiau yra tai, kad priemiesčiai apaugę, bet parduotuvių dar nėra. Aišku, tada kyla iššūkis, jei man reikia duonos ir sviesto nusipirkti, o parduotuvė yra už kilometro, o į kitą pusę už 15 km, tai keldavo pasipiktinimą žmonėms“, – sakė R. Šimašius. 

REKLAMA

Mero teigimu, visi keliai veda į miestą, todėl jis taip pat tikisi atlaisvinimų.

„Į miestą visi keliai veda ir mieste yra patogiausia. Aišku, kad norėtųsi to atlaisvinimo, ir tikiuosi, kad mes prie to greitai prieisime. Man atrodo, į kaimyninę savivaldybę įvažiuoti tikrai būtų sveika“, – sakė meras.

N. Cesiulio teigimu, su panašiomis problemomis susiduria tiek Alytaus, tiek kiti šalies rajonai. 

„Tiek Vilnius, tiek Alytus, tiek kiti miestai yra apaugę ir urbanizavę teritorijas, ypač sodų teritorijas, kurios yra šalia miestų. Ten žmonės gyvena, galbūt net neregistruoti arba registruoti gyvena tose teritorijose. Ir kai tau parduotuvė už kelio arba 300 metrų iki parduotuvės, tačiau tu turi važiuoti į savo rajoną už 15 ar 20 km, ir dar nuvažiavęs nerasi tų prekių, ar negausi tų paslaugų, kurių tu norėtumei gauti. Gyventojai nesupranta, kodėl negali pereiti gatvę ir nueiti į parduotuvę arba kodėl jis turi į degalinę važiuoti 20 km, kai yra degalinė mieste už 500 m“, – pasakojo N. Cesiulis. 

Mero nuomone, nuo judėjimo ribojimų pavargo ir patys pareigūnai. 

„Policijos pareigūnai pavargo tokiais tempais dirbti, tokiais iššūkiais. Kai buvo šaltasis laikotarpis, stovėti ant kelio visą parą, klausinėti, kur važiuoji ir panašiai. Tai patys žmonės jau irgi yra pavargę ir jie jau tyčiojasi, atsisakinėja, yra persidarę įvairius dokumentus. Tai šioje vietoje yra įvairių iššūkių, bet aš manau, kad tas atlaisvinimas turėtų būti protingas, ir pirmiausia mes turėtume pagalvoti apie saugumą ir sveikatą“, – sakė N. Cesiulis. 

Remigijus Šimašius teigė, kad judėjimo ribojimą reikėtų atlaisvinti daugiau ir leisti žmonėms keliauti į gretimą savivaldybę. 

„Aš manau, kad jau reikėtų atlaisvinti šiek tiek daugiau. Man atrodo, kad važiuoti į gretimą savivaldybę turėtų būti leidžiama. Aišku, aš pirmiausia žinau Vilnių, Vilniaus ir Trakų rajonus, bet realistiškai žiūrint, kad ir nedidelė savivaldybė, bet Neringos miestui iššūkis yra didžiausias, nes į Klaipėdą judėti negalima, bet akivaizdu, kad Neringoje negali būti daug paslaugų“, – sakė Vilniaus meras. 

REKLAMA

Mero teigimu, judėjimo ribojimas sunkumų kelia ir verslui. 

„Žmogus šiandien gali išvažiuoti į užsienį, į Tenerifę arba Maldyvus, bet kažkodėl negali iš Vilniaus atvažiuoti į Alytaus rajoną, į kaimo turizmo sodybą, kur nėra jokios rizikos užsikrėsti. Ten ne viešbutis, vieni ten gyventų ir tiek. Tokius dalykus tikrai reikėtų apgalvoti, detaliau pasižiūrėti ir tikrai yra niuansų“, – teigė R. Šimašius. 

Daugiau merų įžvalgų šiuo ir kitais klausimais žiūrėkite laidoje „Dienos pjūvis“, esančioje straipsnio pradžioje. 

Naujienų portalo tv3.lt laidą „Dienos pjūvis“ žiūrėkite kiekvieną darbo dieną.


Rašyti komentarą...
x
x
2021-02-23 15:28:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Rezimas,pataikavimas Briuseliui,kokie mes uolus,savo piliecius dusinam,psichologiskai zudom uzdare.Turbut tikimasi naudos,lietuvos zmoniu saskaita,tai yra absurdas,zmones nebetikes niekada daugiau konservatoriais.
Atsakyti
-2

O
Ona
2021-02-23 17:05:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tiek sunu mentu neturi kad pastatytu ant kiekvieno keliuku o pinigus usidirba gerai musu valstybe atima is biednu zmoniu kasni duonos nieko lazda turi du galus zmoniu asaros veltui nepraeis visi kas sedi seime verks ant savo koju ziuredami
Atsakyti
-1

O
O
2021-02-23 18:20:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kiek gali titčiotis parazitai
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų