Šimašius: 55+ amžiaus grupės skiepijimas bus atnaujintas

Sustabdytas 55-erių ir vyresnių grupės skiepijimas Vilniuje – dar ne pabaiga. Vilniaus meras Remigijus Šimašius teigė, kad toks sprendimas priimtas tik kuriam laikui ir, jei savaitės pabaigoje liks vakcinų, šios grupės vakcinacija bus atnaujinta. 

Tokį teiginį jis išsakė TV3 žinių „Dienos komentare“, kur jį kalbino žurnalistas Vladimiras Laučius.

Vilniaus mieste pirmadienį liko tūkstančiai nepanaudotų vakcinų, jūs leidote skiepyti 55+ amžiaus grupės žmones. Vyriausybė pasakė ne, kad jūs negalite to daryti. Tai kas dabar bus? Jūs nebedarysite to, jei ir toliau liks atliekamų vakcinų?

Pirmiausia, noriu patikslinti, kad pirmadienį buvo 2000 laisvų vietų, kur turėjome vakcinų, turėjome galimybę paskiepyti, bet žmonės neužsiregistravo. 

Turėjome įsiklausyti į Vyriausybės nuomonę, poziciją, kad žmones tarp 55–erių ir 65–erių metų dar ne laikas skiepyti. Dar reikia daryti viską, kad ir penktą kartą skambinti, jog 65+ kategorija būtų paskiepyta. 

Dėl to šiek tiek vėliau paskiepysime 55+. Tos vakcinos pirmadienį liko, bet šią savaitę jas visas sunaudosime.

Jūs darysite tai, ką žadėjote, nuo 55-erių metų ar ne?

Mes iš tikrųjų darysime. Dar truputėlį pakankinsime, pažaisime su 65+ metų kategorija. Tai 2 proc. daugiau dar žmonių toje kategorijoje irgi pasiskiepiję.

Greičiausiai penktadienį, jei liks dar vakcinų, kviesime ir 55+ grupės žmones. Noriu pabrėžti, kad ši kategorija labai svarbi, nes ligoninėse su Covid-19 sunkia būkle pusė ligonių yra jaunesni nei 65-erių metų. 

Buvo abejojančių jūsų šiais teiginiais. Jūs turite patikimos statistikos, kad būtent Vilniuje iki 65–erių metų apie pusė yra ligoninėse ir sunkiai sergančių?

Taip, mūsų Vilniaus miesto klinikinė ligoninė yra pati didžiausia kovidinė ligoninė. Ji aptarnauja visą regioną šalia Santarų. Ten dabar yra apie 260 lovų ir pusė, netgi šiek tiek daugiau nei pusė, yra jaunesni nei 65–eri metai.

REKLAMA

Taip lengvai ir greitai išsižadėjote savo pirmadieninio pažado skiepyti nuo 55-erių. Štai Klaipėdos meras žada tą daryti nepaisydamas, ką jam sakys ar lieps Vyriausybė. Jis tiesiog drąsesnis už jus šiuo klausimu? Kodėl taip skiriasi jūsų metodai?

Labai svarbu kalbėti argumentų kalba. Aš džiaugiuosi, kad daugeliu atveju Vyriausybė girdi tuos argumentus. Šiek tiek skiriasi matymas, kur yra pagrindiniai tikslai. Mano supratimu, labai svarbu eiti į vyriausią grupę, kur 55+ irgi yra ta vyriausia grupė ir kiek įmanoma daugiau paskiepyti. 

Kartais matome, kad Vyriausybė yra linkusi aukoti greitį dėl dar vyresnės kategorijos. Tai mes privalome įsiklausyti į operacijų centro nurodymą ir kitaip negalime elgtis. Aš manau, kad kai kurios savivaldybės labai džiazuoja – ne Klaipėdą turiu omenyje.

Kartais džiazuoja iš tokio keisto požiūrio. Kai kam „Astra Zeneca“ visai netinka ir grąžina, kai kas peršoka eiles, kai kas dar kažką daro. Tiesą sakant, čia yra rimta ir aš nusiteikęs rimtai į tuos dalykus žiūrėti.

O ką Vilniaus meras mano apie Klaipėdos savivaldybės skiepijimo procesą, žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 


Rašyti komentarą...
M
Mari
2021-04-15 13:53:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Eiles sudaro pensininkai kurie ateina anksčiau ir laukia dvi valandas savo eilės.Vakar aš laukiau tik 25 minutes skiepo.
Atsakyti
0

T
Teisininkas
2021-04-15 08:39:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikėtų vadovautis ryžtingas ir savarankiškos šalies Didžiosios Britanijos pavyzdžių!
O Merams linkėčiau :
Tarnauti savo rinkėjams ir vadovatis. Savivaldos įstatymų!
Atsakyti
0

G
Gėda
2021-04-14 23:27:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tokiomis sąlygomis tik platinamas viruses. Tokioje minioje papildomai laukti 2 valandas
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų