REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Centralizuotas šildymas artėjantį gruodį Lietuvoje bus brangesnis nei šį mėnesį ir gerokai brangesnis nei pernai.

Centralizuotas šildymas artėjantį gruodį Lietuvoje bus brangesnis nei šį mėnesį ir gerokai brangesnis nei pernai.

REKLAMA

Miestuose, kur daugiau deginama biokuro, šiluma brangs nuosaikiau, o ten, kur kūrenamos gamtinės dujos – kaina bus ir dviguba, pavyzdžiui, Vilniuje šilumos kilovatvalandė gruodį bus net 120 proc. didesnė nei prieš metus.

„Dujos nekrenta, laikosi stabiliam lygyje. Tai reiškia, kad šilumos kaina miestuose, kur daug dujų degina, maži miesteliai ir Vilnius, perspektyva, kad aukštos šilumos kainos išsilaikys. Didžiausia problema dujiniuose miesteliuose, Vilniuje. Vilnius – išimtis, o kiti didieji miestai perėjo prie biokuro, jie tokio drastiško augimo neturi.

Kainų didėjimas, palyginti su praėjusiais metais 30–40 proc., toks įkandamas“, – teigia šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas Valdas Lukoševičius.

REKLAMA
REKLAMA

Energetikos ministro mėginimai lapkričio pradžioje guosti, kad dujų kainos jau nebekils, Rusijai padidinus jų tiekimą Europai, panašu, nesipildo.

„Atokvėpis, panašu, jau turėjo būti. Kainos judėjo žemyn, tada Vokietijos agentūra, kuri turėjo licencijuoti, sustabdė licencijavimą, kainos vėl pradėjo važiuoti į viršų, Rusija ir Putinas vėl pradėjo manipuliuoti dujų kiekiais. Kainos dar 20 proc. žemiau aukščiausio taško, bet tendencija važiuojanti žemyn šiuo metu sustojusi“, – sako energetikos ministras Dainius Kreivys.

REKLAMA

„Galimas variantas, kad dujų kaina dar padidės. Kol kas fundamentalaus nematau pagerėjimo iki kitų metų pavasario, iki to laiko dujų kaina Europos rinkose bus aukšta“, – komentuoja ekonomistas Aleksandras Izgorodinas.

Jei matote, kad sąskaitos už šilumą viršija dešimtadalį jūsų namų ūkio pajamų, vyriausybė ragina kreiptis į savo savivaldybę ir išsiaiškinti, kokia jums priklauso kompensacija, beje, ekstremalios situacijos metu, kokia šiuo metu ir yra, jūsų turtas ir santaupos nebus vertinami.

REKLAMA
REKLAMA

„Plečiasi gavėjų ratas, kuris galės pretenduoti į socialinę paramą, kuri susijusi su išaugusiomis išlaidomis, energijos kainomis. Taip pat yra sprendimai ir savivaldybėms kompensuoti išlaidas, kurios susijusios su paramos mokėjimu“, – kalba finansų ministrė Gintarė Skaistė.

Šis lapkritis, anot sinoptikų, buvo maždaug trimis laipsniais šiltesnis nei daugiametis vidurkis, tad šilumininkai mėgina guosti, kad lapkričio šilumos sąskaitos dar nebus itin skausmingos. Na o gruodžio pradžia bus jau tikrai žiemiška, sniegas ir šaltis jau skverbiasi vis giliau į Lietuvą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Šiandien Lietuvoje sniego danga svyruoja nuo 3 iki 6 cm. Šiauriniuose rajonuose – daugiau, Šiauliuose – 8, Rokiškyje – 11 cm. Tikimasi, kad artimiausią naktį bus iki 20 cm sniego danga“, – sako sinoptikė Ineta Daunoravičiūtė.

Artimiausią naktį slenkant pietiniam ciklonui daugelyje Lietuvos rajonų ir toliau snigs, kils pūgos, o temperatūra artimiausiomis naktimis jau bus neigiama, o kai kur gali nukristi ir žemiau 10 laipsnių šalčio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų