Šeimų gynimo marše priedangos ieško neaiškūs veikėjai: teisti, teisiami ir net esantys saugumo ataskaitose

Tradicinių vertybių gynėjams organizuojant „Šeimų gynimo maršą“, prie organizatorių suskubo prisišlieti ir būrys teistų bei kalėjime sėdėjusių nusikaltėlių, kyšius ėmusių buvusių politikų ar politikos paraštėse veikiančių veikėjų.

Deklaruojantys meilę Lietuvai politikos nevykėliai ir nusikaltėliai ieško savo vietos populiarumo tarp žmonių tikinčių maršo idėjomis, siekia jais pasinaudoti siekdami savo tikslų. Organizatoriai nors ir sako, kad atsiriboja nuo kai kurių susitepusių žmonių, bet neįvardija kurių.

Vingio parke po kelių savaičių turėtų įvykti didysis šeimos gynimo maršas. Juo siekiama protestuoti prieš liberalias vertybes, pasisakant už tradicinę vyro ir moters šeimą. Organizatoriai tikisi, kad susirinks iki 7 tūkstančių protestuotojų, kurie automobilių kolonomis Vilnių pasieks iš visos Lietuvos.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Šeimų ginimo marše priedangos ieško neaiškūs veikėjai: teisti, teisiami ir net esantys saugumo ataskaitose

Pagrindinis renginio organizatorius Raimondas Grinevičius. Tas pats, kuris iniciavo ir parašų rinkimą po reikalavimu iš žmogaus teisių komiteto vadovų pašalinti profesionaliu gėjumi save tituluojantį Tomą Vytautą Raskevičių. Dar pristatant peticiją, jos rengėjai užsiminė apie planus rengti protestą prieš gėjų santuokas.

„Planuojame organizuoti tokią akciją, didysis šeimos gynimo ralis 2021. Kur bus kviečiami atvykti žmonės iš visos Lietuvos, mašinomis pasidabinę tautine atributika, lipdukais ir visi rinktis Vilniuje, Vingio parke, ir bus kolona važiuojanti nuo Klaipėdos“, – sako visuomenininkas Viktoras Jašinskas.

Ir šie planai virsta realybe. Visai neseniai, matyt, sulaukę didesnio dėmesio visuomenėje, organizatoriai atsiribojo nuo neaiškios reputacijos, pseudopatriotinių pažiūrų veikėjų, kurie, kaip patys teigia, siekia prisiplakti prie renginio. Tačiau atidžiau panagrinėjus kas perima vadovavimą organizuojant šį maršą, akivaizdu, jog neaiškios reputacijos veikėjų, nusikaltėlių ar politikų nevykėlių vis daugėja.

Vienas organizatorių – Antanas Kandrotas, tarp saviškių dar vadinamas Celofanu. Jis vienoje byloje nuteistas, o dar dvejose teisiamas dėl finansinių machinacijų, mokesčių vogimo iš valstybės. Dabar nusikaltėlis bando save pateikti kaip auką: „Ir mano žmonai pradėta yra, irgi baudžiamoji byla yra iškelta, irgi tos pačios prokuratūros, tai žodžiu, susidorojimas su mano šeima vyksta pilnumoje, aš taip galiu tą vertinti.“

REKLAMA

Su Šustausku kadaise į valdžią bandęs kandidatuoti vyras yra vienas aktyviausiai besireiškiančių maršo klausimais viešumoje.

„Ar nemanot, nekompromituoja kažkiek to pačio renginio žmonės, kurie yra teisti? Prisidedantys prie organizavimo. — Nemanau. Negaliu paaiškinti kodėl. Pas mus, mūsų Seime dabartiniame yra žmonės su švariomis visiškai biografijom, paklausykit, 30 metų tas pats buvo, su švariomis, iki ko jie privedė valstybę?“ – pasakoja renginio organizatorius Arvydas Daunys.

Vingio parke vyksiantį renginį organizuoja ir scenarijų rašo humoristas Artūras Orlauskas, pastaruoju metu labiau pastebimas komentuojantis politinį valstybės gyvenimą, o ne pasakojantis pokštus.

„Parašai, kaip sakė Raimondas, nebus nusiųsti, o bus kiekvienam Seimo nariui atvežti į namus ir į dantis įkišti. Jeigu nepaims jisai, žmona paims. Jeigu nepaims jisai, kopiją įkišim vaikui darželyje, mokykloje, bet kur. Tėvus surasim, senelius, gimines“, – teigia renginio organizatorius Artūras Orlauskas.

Prie organizatorių netruko prisišlieti ir kiti veikėjai. Kadaise vienu įtakingiausiu Lietuvoje žmogumi buvęs Vitas Tomkus, kartu su valdoma „Respublikos“ žiniasklaidos grupe aktyviai reklamuoja renginį.  

Jie išplatino vaizdo įrašą, kuriame su organizatoriais aptarinėja ir derina renginio detales. Dalyvavo ir Nepriklausomybės akto signataras, pirmuoju ir kol kas vieninteliu kalėjime sėdėjusiu Seimo nariu buvęs Audrius Butkevičius. Jis yra sėdėjęs kalėjime, kai būdamas ministru buvo sučiuptas su kelių dešimčių tūkstančių dolerių kyšiu kišenėje.

Nors maršo organizatoriai aktyviai kritikuoja politikus ir vadinamąją sistemą, tačiau matyti ir buvęs politikas Gintaras Jonas Furmanavičius. Jis į valdžią pateko su Darbo partija, buvo Vidaus reikalų ministru. Prieš porą metų jis nuteistas dėl prekybos poveikiu. Nacionalinėje žemės tarnyboje dirbęs vyras reikalavo šimtatūkstantinio kyšio už pagalbą užvaldant  brangų žemės sklypą.

REKLAMA

„Ne, prie organizavimo niekas neprisideda, prie organizavimo prisideda organizacinė grupė. Ten buvo rėmėjai, jie norėjo pamatyt, susitikt ir viskas. Su organizacija nieko bendro neturi ir viskas, ką jie kalba, yra tik jų nuomonė“, – sako A. Daunys.

Lietuvos patriotu dedasi ir Valstybės saugumo departamento ataskaitoje, kaip Kremliaus propagandą skleidžiančiu šaltiniu įvardytas Vaidas Lekstutis. Jis daugybę metų savo kalbomis šlovina Rusiją, Putiną, taip pat aiškina, kad sovietai tremdami lietuvius į  Sibirą vežė juos prasivėdinti į gryną orą.

„Jo, mes esam girdėję apie jį nemažai. Vat būtent apie juos ir buvo kalbama, apie atsiribojimus visokius, ir visa kita. Nemanau, kad lips ant scenos pasisakyti. Nebent kažkas perims tą maršą ir pakvies. Bet šiaip iš organizatorių pusės tikrai nėra planų“, – pasakoja A. Daunys.

Viešumoje apie maršą pradėjo garsiai kalbėti ir daugybę kartų į seimą, savivaldą, bei Europos parlamentą kandidatavęs, bet rinkėjų pasitikėjimo niekaip nesulaukiantis Kristupas Krivickas. Jis savo komentare pareiškė, kad surengus priešlaikinius rinkimus, dabartinė valdžia būtų tiesiog nušluota. Ir tikisi, kad organizatoriai leis jam pasisakyti renginyje nuo scenos. Paskui Krivicką į maršą prašosi ir tokie politikos veikėjai kaip Puteikis, Puidokas ir daugybė kitų marginalų.

„Mes nuo nieko neatsiribojam pavardes konkretizuodami. Nėra šito. Mes pasakėme nuo ko atsiribojame, ir atsiribojame nuo neaiškios reputacijos ir t.t. Jūs visi puikiai žinote, kas yra tie neaiškios reputacijos. Mes nenorime šito detalizuoti“, – teigia A. Daunys.

Nors maršo organizatorių deklaruojama kova už tradicines, krikščioniškas vertybes sutampa su bažnyčios pozicija, tačiau Vyskupų konferencija pranešė, kad nors ir sulaukė kvietimų dalyvauti renginyje, to nedarys nei Vilniaus nei Kauno arkivyskupai.


Rašyti komentarą...
L
Lt
2021-04-29 21:08:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gėda turi būti tv3, tai dabar žmonės norintis išreikšti savo nuomonę bus menkinami, šmeižiami. Mes kur randamės Baltarusijoje ? Giminingos šalys mes su Baltarusija blogąją prasme, ten žmonių niekas negirdi ir Lietuvoje taip pat.
Atsakyti
-30

Y
Ydomu
2021-04-29 21:13:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na kai Tapinas rengė mitingus tai tentai pat buvo yvairiausio plauko veikėjų
Atsakyti
-17

A
Atsakymas
2021-04-29 21:21:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Todel ,kad Tapinas -gejus.
Atsakyti
-14

SKAITYTI KOMENTARUS (139)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų