San Paule – didžiausias mieste užaugintas kavos derlius: skinti pupelių plūsta tūkstančiai

Tarp San Paulo namų ir medžių slepiasi ne kas kitas, o Braziliškos arabikos derlius. Kuris, beje, yra didžiausias mieste išauganamas kavos derlius pasaulyje. Ir nenuostabu – juk kava „uždera“ tiesiog metropolio viduryje, šalia žemės ūkio tyrimų centro. Ją nuimti kaip tik čia suvažiavo ir savanoriai, norintys padirbėti kavos laukuose.

„Tai kaip terapija. Ypač, kai gyvenimas šiame mieste yra toks pašėlęs, tenka susidoroti su daug streso, problemų. O kur dar pandemija. Tuo tarpu po atviru dangumi galima mėgautis tuo, ką darai“, – sako savanoris Luiciano Caporroz.

Pro kai kurių kavos medžių šakas matosi tik savanorių rankos, skinančios pupeles. O šalia instituto medžių čia išties nemažai – 2 tūkstančiai.

„Kiekvienais metais mums reikia vis daugiau kavos. Vis daugiau ir daugiau Braziliškos kavos“, – teigia instituto tyrėjas Celso Vegro.

Kasmet institutas išaugina 600 kilogramų derlių. Didžioji dalis jo yra paaukojama labdarai. Ankstesniais metais derlius pritraukdavo per 1,5 tūkst. lankytojų. Tačiau šiais metais dėl koronaviruso skinti kavos pupeles galėjo kur kas mažiau smalsuolių.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų