Šaltas savaitgalis karštas ugniagesiams – į gaisrus lėkė 130 kartų

Nepaisant perspėjimų būti atsargesniems, ugniagesiai šį itin šaltą savaitgalį į gaisrus visoje Lietuvoje skubėjo 128 kartus, o 66 kartus gesinti gyvenamieji pastatai. Liepsnose žuvo 4 žmonės, vienas – traumuotas. Daugelio gaisrų priežastys – netvarkingos krosnys ar dūmtraukiai, o gaisro Radviliškyje priežastimi gali būti ir padegimas.

„Čia mano draugė gi gyvena, sudegė, čia tame bute. Viršuj gyveno“, – sako žuvusios draugė Galia.

Moteris nevaikščiojo, tad draugės ją dažnai aplankydavo, padėdavo.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Šaltas savaitgalis karštas ugniagesiams – į gaisrus lėkė 130 kartų

„Taigi aš vakar užmokėjau už butą jai, tik vakar sumokėjau viską. Prašė, maisto atnešiau už 11 eurų. Prašė sausainių ir bulkutę skanią atnešti“, – pasakoja žuvusiosios draugė Marina.

Namo stogas sudegęs visiškai.

Gyvenusios šeimos susirenka daiktus kurių nepalietė ugnis ir nelabai suliejo vanduo. Juose gyveno šeši vaikai nuo pusantrų iki 14 metų. Būtent vyresnieji ir pastebėjo ugnį.

„Vaikai pastebėjo pro langą dūmus. Išėjom laukan, žiūrim – visas stogas jau liepsnoja. Dabar glausimės pas žmonos tėvą, bet ten vietos nėra, vienas didelis kambarys. Tai pradžioje bandysim tenai“, – teigia namo gyventojas Gražvydas.

Pamatę, kad užgesinti ugnies nepajėgs, žmonės čiupo svarbiausius daiktus ir gelbėjosi patys. Šeimos jau sulaukė artimųjų pagalbos, tačiau jiems būtų reikalinga ir didesnė parama.

Daugiau nei prieš 120 metų statytas namas neseniai buvo renovuotas. Dūmtraukiai sutvarkyti, tad čia gyvenęs Gražvydas įtaria padegimą.

„Yra įtarimas, kad kaip ne vieną kartą bandė padegti, tai dabar pavyko. Taip. Čia du kartus buvo padegta, dabar trečią kartą“, – kalbėjo G. Ežerskis.

Prieš kelis metus Radviliškyje siautėjo padegėjai, tačiau prieš daugiau nei metus vienas iš jų buvo nuteistas net už 11-os gaisrų sukėlimą. Du jo bendrininkai tebėra laisvėje. Ugniagesiai taip pat neatmeta versijos, kad padegėjai sugrįžo.

REKLAMA

„Neatmestina ir ši versija, žinokit. Na šiuo metu mieste aprimo tas dalykas jau metai kažkur tai. Bet neatmestina, nes įėjimas kaip ir laisvas buvo į mansardinį aukštą. Manau, kad visko gali būt“, – sako vyriausiasis specialistas Virginijus.

Iš viso į gaisrus šį savaitgalį  ugniagesiai vyko 128 kartus, beveik puse gaisrų – 66 kartus degė gyvenamieji namai. Tai maždaug trečdaliu daugiau nei įprastą savaitgalį. Viena pagrindinių gaisrų priežasčių – krosnių, židinių, dūmtraukių netvarkingas įrengimas. Tai, kad šie įrenginiai netvarkingi pasimato būtent dabar, kai temperatūra krenta žemiau 10 laipsnių šalčio ir žmonės ima intensyviau šildytis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų