Rusijoje skelbiama apie vakciną nuo Covid-19, kurią išbandė Putino dukra

Rusija skelbia įregistravusi pirmą pasaulyje vakciną nuo naujo koronaviruso, kurią jau išbandė Vladimiro Putino dukra. Rusijoje palaiminta vakcina masiškai esą bus pradėta gaminti jau rudenį. Tačiau pasaulio Sveikatos organizacija skelbia, kad rusiškos vakcinos dar laukia griežtos patikros.

Pirmą pasaulyje vakciną nuo naujo koronaviruso Rusija užregistravo po mažiau nei du mėnesius trukusių bandymų. Net pavadino ją „Sputnik“ – pirmo Rusijos palydovo kosmose vardu.

Apie sukurtą vakciną šiandien per vyriausybės pasitarimą pranešė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, pareiškęs, kad vakciną jau išbandė ir viena jo dukrų:

„Viena iš mano dukterų pasidarė sau šį skiepą. Manau, kad ji, šia prasme, sudalyvavo eksperimente. Po pirmo skiepo jos temperatūra buvo 38 laipsniai. Kitą dieną daugiau kaip 37 laipsniai. Ir viskas. Po antro skiepo taip pat šiek tiek pakilo temperatūra ir dingo.“

(13 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Rusijoje skelbiama apie vakciną nuo Covid-19, kurią išbandė Putino dukra

Vakcinos gamintojai skelbia, kad rytoj dar tik prasidės trečios fazės bandymai, bet „Sputnik“ jau masiškai užsakomas – esą preliminariai jau užsakyta per milijardą rusiškos vakcinos dozių.

Tačiau PSO skelbia, kad rusiška vakcina dar turi būti iki galo patikrinta.

„Tik galiu pasakyti, kad artimai bendraujame su Rusijos sveikatos pareigūnais ir deramės dėl vakcinos kvalifikacijos Pasaulio sveikatos organizacijoje. Nes bet kokios vakcinos kvalifikacijos metu atliekama griežta apžiūra ir bandymai, kad ji atitiktų visus saugumo ir  efektyvumo reikalavimus“, – komentavo PSO atstovas Tarik Jasarevik.

Rusai žada jau rudenį pradėti masinę „Sputnik“ vakcinos gamybą ir per metus su partneriais penkiose šalyse pagaminti daugiau nei 500 mln. dozių.

 

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų