• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Išlaisvinamose Charkivo srities gyvenvietėse ukrainiečiai randa vis naujų rusų karo nusikaltimų pėdsakų: aptiko kelis nužudytus žmones su kankinimų žymėmis. Prezidentas Zelenskis skelbia, kad jau pavyko atkovoti šešių tūkstančių kvadratinių kilometrų plotą – tai Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos rajonų dydžio plotas. Maskvoje dėl to kilo isterija.

Išlaisvinamose Charkivo srities gyvenvietėse ukrainiečiai randa vis naujų rusų karo nusikaltimų pėdsakų: aptiko kelis nužudytus žmones su kankinimų žymėmis. Prezidentas Zelenskis skelbia, kad jau pavyko atkovoti šešių tūkstančių kvadratinių kilometrų plotą – tai Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos rajonų dydžio plotas. Maskvoje dėl to kilo isterija.

REKLAMA

Rusijos propagandistai ragina keršyti – smūgiuoti civilių infrastruktūrai, bet tai jau yra karo nusikaltimas, o patriarchas Kirilas meldžia Dievo pagalbos Putinui.

Atrodo, kad į išlaisvinimo žygį išsiruošę ukrainiečiai nė neketina sustoti. Toliau išlaisvina gyvenvietes Charkivo srityje iki pat Rusijos sienos. Vėliavą bokšte ukrainiečiai iškelia Ternovajos kaime. Vos už poros kilometrų nuo Rusijos.

Deja, gyvenviečių išlaisvinimas ne tik džiugus, bet ir pavojingas. Charkivo srities kaimuose dabar apstu darbo išminuotojams. Rusai paliko ne tik ginklų, bet ir spąstų.

REKLAMA
REKLAMA

„Nukenksminome daugybę spąstų, kurie buvo rusų pozicijose, padarytų su F1 granatomis. Buvo daug priešpėstinių minų, kurias sunaikinome vietoje“, – kalba išminuotojų būrio vadas Yaroslavas Kostinas.

REKLAMA

Deja, Ukraina skelbia randanti ir daugiau rusų karo nusikaltimų įrodymų srityje. Kaimuose jau rado kelis civilių kūnus su kankinimo žymėmis.

Kyjivo pusėje kovojantys savanoriai iš už Atlanto Ukrainos gyvenviečių pavadinimus mokosi tarti taip greitai, kaip iš jų pavyksta išstumti okupantus.

Britų žvalgyba sako, kad ukrainiečiai Charkive smarkiai aptalžė kaulus Rusijos elitinei 1-ąjai gvardiečių tankų armijai. O Amerikiečių Karo studijų institutas skelbia, kad rusams niekaip nepavyksta sustiprinti savo gynybos, todėl jie ir toliau traukiasi. Prognozuojama, kad kitas didelis Ukrainos tikslas gali būti Lymanas ir Jampilis, žemiau Iziumo.

REKLAMA
REKLAMA

„Nuo pirmų rugsėjo dienų iki dabar mūsų kariai išlaisvino per 6000 kv/km Ukrainos teritorijos. Pietuose ir rytuose. Mūsų karių judėjimas tęsiasi“, – teigia Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Zelenskio minimi 6000 kv/km tai maždaug Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos miestų ir rajonų plotai kartu sudėjus. Žurnalas „Forbes“ suskaičiavo, kad per vos 6 dienas ukrainiečiai sunaikino rusų karo technikos už 660 mln. eurų. Ir tai, anot Kyjivo – tik pradžia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tikslas – visiškai išlaisvinti Charkivo sritį. Ir toliau išlaisvinti kitas teritorijas, okupuotas Rusijos“, – teigia Ukrainos gynybos viceministrė Hanna Malyar.

„Tai, ką jie padarė, buvo metodiškai suplanuota. Ir, žinoma, jiems padėjo gausi parama iš JAV ir daugelio kitų šalių“, – sako JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas.

Rusija, savo ruožtu paramos jau ieško net ne mūsų planetoje. Okupantų patriarchas meldžia aukščiausiojo pagalbos vyriausiajam galvažudžiui.

REKLAMA

„Mūsų maldos šiandien ypač skirtos valstybės vadovui, vyriausiajam vadui V. Putinui, kuriam teko ypatinga atsakomybė. Taip pat visiems karo vadams ir tiems, kas valdžioje“, – kalba Rusijos patriarchas Kirilas.

Kol Putino pakalikas plauna tikintiesiems smegenis, Putino karo vadai toliau griebiasi to, ką temoka: žudyti civilius ir viską griauti. Antradienį Charkive ir vėl dingsta elektra. O Rusijos propaganda atvirai teisina raketų smūgius elektrinėms ir civilių infrastruktūrai. Ir atvirai siūlo smogti net branduolinei jėgainei.

REKLAMA

„Likusioje Ukrainoje – dar neišlaisvintoje – ar nėra civilinės infrastruktūros? Nėra elektros pastočių? Juk dar yra atominė elektrinė. Tinklai ir kita infrastruktūra, kuri gali išvesti iš rikiuotės šią priešišką likusią šalį. Manau, jau laikas elgtis žiauriai…“, – sako Kremliaus propagandistė Margarita Simonian.

Ukrainos žvalgyba skelbia, kad rusai jau planuoja naujų provokacijų Zaporižios AE. Anot Ukrainos prezidento komandos patarėjo O. Arestovyčiaus, okupantai į Zaporižios sritį dabar permeta papildomas pajėgas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tie „didvyriai“ labai bijo puolimo Zaporižios-Melitopolio kryptimi. Labai bijo ir permeta ten karių. Ten atvyko maždaug 4-6 BTG. Jie ten ruošiasi smarkiai gynybai“, – kalba Ukrainos prezidento biuro patarėjas Oleksijus Arestovičius.

Ukrainiečių kariuomenė šiandien pareiškė pirmą kartą susidūrusi su Irano Rusijai tiekiamu bepiločiu orlaiviu. Apie tai, kad Kremlius planuoja tokių įsigyti iš terorizmą remiančio Teherano JAV žvalgyba perspėjo dar liepą. Skelbiama, kad veikiausiai numuštas rusiškai užvadintas iraniečių dronas „Shahed“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų