Ruošia bausmių paketą: klius statybininkams, automobilių pardavėjams ir turgaus prekeiviams

Vyriausybė paruošė planą, kaip kovos su nesąžiningais turgaus prekiautojais. Priversti susimokėti mokesčius užsimota parduodančius naudotus automobilius, mėsą ir daržoves. Bausmės rengiamos ir statybininkams, kurie dirbs neturėdami specialių statybininko kortelių.

 

Statybininko kortelę Lietuvoje jau turi apie 1000 statybos sektoriaus darbuotojų. Ją įsivedę į asociaciją susibūrusios Lietuvos statybos įmonės, kurios galėtų lengviau atpažinti kvalifikuotus darbuotojus. Turėti panašias korteles vyriausybė užsimojo reikalauti iš visų šalies statybininkų.

Kortelių tikslas yra kova su šešėliu, mat statybose jis didžiausias. Dirbantiems be kortelių grės baudos.

„Yra technologijos, kur žmonės atvykdami į objektą, kuriame dirba, atsižymi. Darbo inspekcija gali realiu laiku patikrinti, kiek žmonių ten dirba. Jei jie nedirba, gali skirti baudas", – sako viceministras Eitvydas Bingelis.

Vyriausybė viliasi, kad įvedusi privalomas statybininkų korteles galės lengviau susekti nelegalius darbuotojus ir šešėlinius sandorius. Tačiau korteles vyriausybė bus pajėgi įvesti tik po metų, o ir projektui išleisti planuoja beveik 2 mln. eurų. Tad statybininkų asociacija siūlo naudoti jų korteles – esą ir išlaidų bus mažiau ir korteles pagamins greičiau. Tačiau vyriausybė statybos bendrovių projekto kratosi ir ketina kurti valdiškas korteles.

Naujas apynasris gresia ir turgaus prekeiviams, parduodantiems mėsą, jos produktus bei daržoves. Kas rytą prieš pradėdami prekybą prekeiviai privalės mobiliu telefonu ar kompiuteriu specialioje elektroninėje sistemoje deklaruoti, kiek ir kokių prekių atsivežė, o vakare – ką pardavė ir kiek uždirbo. Sistemą sukurti valstybei kainuotų 0,5 mln. eurų, o kasmet palaikyti – dar po 100 tūkst. eurų.

Kaip veiktų sistema pasakoja žemės ūkio viceministras Evaldas Gustas:

„Jis pirmiausia užsiregistruoja pas turgavietės administratorių, pateikia dokumentus atsivežtos produkcijos, kuria prekiaus. Šita informacija iš dokumentų bus suvesta į informacinę sistemą."

Vyriausybė ruošia apynasrį ir naudotų mašinų prekeiviams. Šie atvežę mašiną į Lietuvą nebegalės apsimesti, esą pirkėjas ją pirko teisiai iš vokiečio ar prancūzo. Visos įvežtos naudotos mašinos pirmiausia turės būti registruojamos, užregistruoti turės būti ir pardavimo sandoriai, kad būtų sumokėtas PVM nuo realios, o ne dokumentuose sumažintos automobilio kainos.


Rašyti komentarą...
g
giedrius
2019-06-19 20:13:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
paskutine duona atimt bandot, pirma algas sutvarkykit, gi nera sunku..
Atsakyti
-3

G
Gintautas
2019-06-19 21:14:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikės važiuoti i Lenkiją forminti pirkimą pardavimą mokėti mokesčius lenkams
Atsakyti
0

N
Na
2019-06-20 03:34:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Manes nors neliecia,bet gaila zmoniu,kurie gyvena Lietuvoje.Tiesiog ,jie nori is to mazo verslininko,atimti paskutini duonos kasni.Ar geriau ,kad birzose stoves?Ne,kad skatinti maza versla,uzdirbancias centus,kaip tik neapmokestinti.Nezinau,ka galvoja Lietuvos valdzia?Zmones,numaus jums paskutinis kelnes.Jeigu pajegus dirbti uzsienije ,vaziuokit!Nereikia musu Lietuvos valdziai.Gaila!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų