Reikšmingas žingsnis kosmoso tyrinėjime: NASA marsaeigis pradėjo gyvybės paieškas

NASA marsaeigis pradeda istorines gyvybės ženklų paieškas raudonojoje planetoje. Pustrečio milijardo dolerių kainuojantis aparatas į Raudonąją planetą atskraidintas dar vasarį ir atlikus visus testus, kaip tik ruošiasi pradėti savo misiją – ieškoti ten kada nors galėjusios egzistuoti gyvybės ženklų. NASA mokslininkai pirmiausia nusitaikę į milijardų metų senumo kraterį.

„Akivaizdu, kad vieta, kurią žvalgome Jezero krateryje nebuvo jūra. Tai buvo maždaug 40 km skersmens ežeras“, – sako NASA mokslininkas Kenas Farley.

Suakmenėjusiame purve mokslininkai tikisi aptikti galimų gyvybės ženklų.

„Mes žvelgiame į labai tolimą saulės sistemos praeitį. Tai reiškia, kad gyvybė dar negalėjo būti toli pažengusi, todėl visada kartojame, kad ieškome įrodymų, kad čia galėjo egzistuoti mikrobai“, – teigia K. Farley.

500 žmonių marsaeigio komanda, jau kelis mėnesius suka galvą, ar akmenys Marse vulkaninės kilmės, ar susidarė iš augalinių, ar planktoninių organizmo liekanų, kaip koralai. 

Marsaeigiui dabar pradėjus uolienas gręžti, šviesti rentgeno spinduliais ir rinkti pavyzdžius, aiškinamasi ar jose yra organinės kilmės liekanų. Vėliau uolienų pavyzdžiai bus parskraidinti atgal į žemę, kur tyrimai apie Raudonąją planetą tęsis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų