Raskevičius Kasčiūno ginčą su migrantais vadina savireklama: kolega nori pavaizduoti, kad čia jis visus sugaudė

Ketvirtadienį Vydeniuose apsilankęs Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas įsivėlė į ginčą su čia apgyvendintais migrantais. Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius sako, kad dėl tokio koalicijos partnerio elgesio jam nuoširdžiai gėda.

Žurnalisto Vladimiro Laučiaus pokalbis su T. V. Raskevičiumi – TV3 žinių „Dienos komentare“.

Pone Raskevičiau, kodėl užsipuolėte savo koalicijos partnerį Lauryną Kasčiūną? Jis ir taip yra terorizuojamas agresyvių migrantų, minios prie Seimo ir štai dar jūs jį sukritikavote ir visokiais žodžiais pavadinote jo elgesį.

Nemanau, kad tai būtų galima įvardinti kaip užsipuolimą, tiesiog išreiškiau savo kritišką požiūrį į Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko pasirinktą bendravimo manierą su Lietuvoje esančiais migrantais.

Iš tiesų, pavadinčiau pono Kasčiūno apsilankymą migracijos stovykloje ir ginčą su migrantais savotiška savireklamos akcija. Puikiai suprantu, kad gerbiamas kolega galbūt nori viešoje erdvėje pavaizduoti, kad čia jis visus migrantus sugaudė, atmetė jų prieglobsčio prašymus, juos deportavo ir taip labai efektyviai suvaldė migracijos krizę.

Bet vargu bau ar gerbiamas Kasčiūnas iš tiesų darė tai, ką turėjo daryti. Taip sakau todėl, kad visa šita migracijos krizė reikėtų dalinti į dvi linijas. Visų pirma, tai žmonės, kurie kerta mūsų sieną arba ketina ją kirsti – vienareikšmiškai yra mūsų nacionalinio saugumo klausimas, tačiau dabar, kai jau turime 4 tūkstančius asmenų, kurie jau yra Lietuvos Respublikos teritorijoje ir tai jau yra žmogaus teisių klausimas.

Akivaizdu, kad jis bus politinėje darbotvarkėje, dėl šio klausimo kyla įvairių įtampų, mes matome įvairių pasisakymų ir dėl tų žmonių gyvenimo sąlygų.

Jūs kaip tik paminėjote tuos pasisakymus dėl nelegalių migrantų gyvenimo sąlygų. Štai Seimo kontrolieriaus tarnyba, atrodo, veikia prieš Lietuvą, skundžia Lietuvą dėl neva blogo elgesio su migrantais. Ar jūs pritariate mūsų pagrindinių skundikų – Seimo kontrolieriaus Vytauto Valentinavičiaus pozicijai šiuo klausimu?

Aš manau, kad epitetas „skundikas“ tikrai nėra tinkamas šitoje vietoje, nes Seimo kontrolierių įstaiga atlieka žmogaus teisių situacijos stebėseną ir analizę Lietuvoje. <...> Kalbant apie Seimo kontrolierių, Žmogaus teisių komitetas yra prieš keletą savaičių kreipęsis į Seimo kontrolierių įstaigą tiesiogiai su prašymu oficialiai pateikti stebėsenos metu surinktą informaciją.

Tiesą sakant, aš buvau apstulbęs gaudamas Seimo kontrolierių atsakymą, kad jie tą informaciją pateiks įstatymo numatytais terminais. Aš kitą savaitę susitinku su Seimo kontrolierių įstaigos vadovu Augustinu Normantu ir norėsiu jo labai tiesiai šviesiai paprašyti, kad ta informacija būtų pateikta, nes kitu atveju Žmogaus teisių komitetas negali atlikti parlamentinės kontrolės ir vertinti galimai užfiksuotų žmogaus teisės pažeidimų.

REKLAMA

Ar jūs turite pagrindo manyti, kad žmogaus teisės nelegalių migrantų stovyklose yra pažeidžiamos?

Aš manau, kad iš tiesų Lietuva susiduria su ypatinga situacija. Ypatingai ta situacija buvo eskaluota tuo atveju, kai per Lietuvą kasdien patekdavo didelis skaičius nelegalių migrantų ir akivaizdu, kad mes nebuvome pasirengę. Dabar, kai migracijos srautas yra sustabdytas, mes tikrai turime dėti bendras pastangas bendradarbiaujant tiek su savivaldybėmis, tiek su bendruomenėmis, kad migracijos stovyklose esantiems asmenims tol, kol yra nagrinėjami jų prieglobsčio prašymai ir tol, kol nėra priimti sprendimai dėl tolimesnio jų buvimo tiek Lietuvos Respublikoje, tiek Europos Sąjungoje, kad tiems žmonėms būtų užtikrinti baziniai humanitariniai poreikiai.

Tai, iš tiesų, yra neatsakytų klausimų ir labai tikiuosi, kad greitu laiku, taip pat ir keičiantis oro sąlygoms, mes, kaip valstybė, sugebėsime į šiuos klausimus atsakyti žmogišku ir oriu būdu.

Visą pokalbį žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
N
Nuomonė
2021-08-27 16:33:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Proto bokštas atsirado. Ten ne ano galo reikalai sprendžiami, tad nesikišk.
Atsakyti
-1

S
Staska
2021-08-27 16:17:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nebūk pavydus raskeviciau, kasčiunas nedurs kur papuala, manau jis normalus vyras, jau tau teks ten eiti truputi juadukams kanalus pravalyt, pabandysi, gal jų aparatai kitokie
Atsakyti
-3

i
i8sange
2021-08-27 16:19:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Si karta neprasmuksi !
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (17)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų