REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kinijos prezidento Rusijoje metu Putinas ėmė demonstruoti raumenis – Ukrainoje surengė virtinę kruvinų atakų. Naktį į šalį paleido dvi dešimtis dronų kamikadzių, o priešpiet Zaporižioje susprogdino daugiabutį.

Kinijos prezidento Rusijoje metu Putinas ėmė demonstruoti raumenis – Ukrainoje surengė virtinę kruvinų atakų. Naktį į šalį paleido dvi dešimtis dronų kamikadzių, o priešpiet Zaporižioje susprogdino daugiabutį.

REKLAMA

Zelenskis, kuris apsilankė prie Bachmuto ir susitiko su miestą ginančiais kariais, sako, kad Putino išpuolis Zaporižioje – žvėriškas.

Liepsnose skendintys daugiabučiai, smarkiai sužaloti žmonės ir protu sunkiai suvokiamas ukrainiečių skausmas. Tokį pragarą Zaporižioje sukėlė atskriejusios šešios rusų raketos.

Kuo Vladimirui Putinui nusidėjo šie žmonės, kuriems smogė rusų okupantai? Ką jam padarė lazdele besiramsčiuodama, iš griuvėsių gelbėtojų vedama senolė ar persigandęs senukas, kurio akyse siaubas?

„Labai baisu. Labai baisu. Nesuprantu, dėl ko žmonės taip kenčia“, – kalba 81-erių senolė Oleksandra.

Didžiulis smūgis priešpiet sudrebino devynaukštį. Iš rusų teroro išpuolio vietos medikai skubiai į ligonines gabena sužeistuosius. Jų daugiau nei 30. Sužaloti ir trys vaikai. Mažiausiai vienas žmogus žuvo.

REKLAMA
REKLAMA

Anot Volodymyro Zelenskio, toks miesto apšaudymas – dar vienas Rusijos žvėriškumo įrodymas. Tačiau nuo V. Putino ordos smūgių šiandien nukentėjo ne tik Zaporižia.

REKLAMA

Naktį rusai į Ukrainą paleido 21 iranietišką droną kamikadzę, raketomis apšaudė Odesą, Chersoną, Donecką. Nors ukrainiečiams 16 dronų pavyko numušti, vienas jų Kyjivo regione pataikė į šį profesinį licėjų ir bendrabučius. Žuvo keturi žmonės.

„Dronų ataka prasidėjo apie 3 valandą nakties. Pasigirdo smūgių serija. Dauguma pastatuose buvusių žmonių pasislėpė rūsyje. Evakavome apie 200 žmonių. Trijų žuvusiųjų kūnus radome naktį, ketvirtoji auka – 40-metis vairuotojas. Jo palaikus aptikome po griuvėsiais šįryt“, – kalba policijos atstovė Iryna Pryanišnikova.

REKLAMA
REKLAMA

Į šiuos išpuolius nedelsdama sureagavo Jungtinių Valstijų ambasadorė Ukrainoje. Ji pareiškė, kad šios atakos prieš civilius tik dar kartą parodo tikrąjį V. Putino veidą ir tai, kad jo pokalbiai su Kinijos lyderiu Xi Jinpingu apie taiką Ukrainoje buvo bereikšmiai.

Tiesa, tai gali būti ir V. Putino kerštas ukrainiečiams už dronų smūgius Krymui, per kuriuos Džankojuje sunaikinta rusų sparnuotųjų raketų siunta. Tačiau nerami buvo ir praėjusi naktis Kryme. Smūgiai paryčiais drebino Sevastopolį. Galiausiai okupacinė Krymo valdžia patvirtino, kad rusams čia teko atremti dar vieną dronų ataką, nukreiptą prieš Sevastopolio uostą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sutapimas, ar ne, tačiau Rusijos gynybos ministras jau kalba apie oro gynybos modernizavimą. Gal bijo, kad smūgiai sudrebins ir pačią Rusiją.

„Šiais metais baigsime Maskvos oro gynybos sistemos modernizavimą“, – teigia Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu.

O gal po Kinijos lyderio vizito Kremlius ruošiasi platesnio masto konfrontacijai su Vakarais? Tuo pagrasino Sergejus Lavrovas, jei Jungtinė Karalystė, kaip žadėjo, perduos Kyjivui sviedinių su nusodrintuoju uranu. Tik iš to rūstumo S. Lavrovui labai jau žodžiai pynėsi.

REKLAMA

„Tai yra žingsnis tolimesnės, rimtos eskalacijos link“, – sako Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

Savo ruožtu Kremliaus zombių priešingybė V. Zelenskis šiandien lanko savo karių pozicijas netoli Bachmuto, kurį jie uoliai gina ir didvyriškai laiko savo rankose.

„Jūsų istorinė misija yra apsaugoti mūsų žemę ir grąžinti viską, kas priklauso Ukrainai ir mūsų vaikams“, – kalba Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Tačiau ir V. Zelenskis, ir ten esantys kariai supranta milžinišką mūšių už Bachmutą kainą, tad tylos minute pagerbia visus žuvusius ir tik tada apdovanoja miestą ginančius. O galiausiai aplanko ir sužalotus mūšio lauke.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų