Pritrūko lėšų: valdžia mažina pažadus dėl vaiko pinigų

Pažadus dėl vaiko pinigų kitąmet valdžia jau mažina. Pritrūkę pinigų, valdantieji pripažįsta, kad išmoką už vaiką kitąmet didinti 20-čia eurų nepavyks, tad lieka prie ankstesnio – ministerijos siūlymo: kitąmet pridės tik 10 eurų. Pažadų dėl pensijų didinimo keisti valdantieji nesiryžo ir kitąmet tebeplanuoja apie 30 eurų didesnes išmokas senjorams. Tiesa, viso padidinimo metų pradžioje senjorai dar nesulauks, nes Sodra" esą nespės suskaičiuoti kiekvienos pensijos.

Išmokos vaikams kitąmet nebus tokios dosnios, kokias žadėjo valdantieji. Pusmetį derėjęsi dėl didesnių vaiko pinigų, jie grįžta į pradinę padėtį. Nors socialdarbiečiai nuolat reikalavo didinti vaiko pinigus 20 eurų, kad kitąmet išmoka jau būtų 70 eurų, vėlyvos vakarykštės valdančiųjų derybos Seimo valdančiuosius grąžino prie realybės – prie socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio ministerijos ankstesnio siūlymo. Valdantieji priversti konstatuoti, kad pinigų biudžete trūksta, tad vaiko pinigai nuo sausio bus padidinti 10-čia eurų, iki 60-ies eurų ir antro padidinimo liepą nebus.

„Planavome, kad, jei bus galimybės, nuo liepos 1 d. 70 eurų ir 100 eurų. Bet konservatoriai kartu su kita opozicija vieną mokestį, prekybos centrų, padarė, kad jo nebūtų, dėl to to sprendimo dabar priimti negalime“, – sako valstiečių pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Konservatoriai atkerta – esą patys valstiečiai kalti, žadantys daugiau nei leidžia galimybės.

„Valdantieji pripažino, kad klydo visuomenę pakvietę sotiems pietums, o supratę, kad neturi už ką susimokėti, mūsų reikalas atleisti. Šitas sprendimas buvo klaidų taisymas“, – pasakoja Seimo narys, konservatorius Mykolas Majauskas.

Valdantieji socialdarbiečiai priversti pripažinti, kad garsiai reikalavę didinti vaiko pinigus 20 eurų, nieko nepešė.

„Mes buvome labai nusivylę, mūsų frakcija. Vakar rastas kompromisas, bent jau kad visiems būtų mokama nuo sausio 1 d. padidintos išmokos. Kaip buvo žadėta anksčiau“, – teigia Seimo narė, socialdarbietė Rimantė Šalaševičiūtė.

Visgi kitąmet bus šeimų, kuriose vaiko pinigai didės ne 10, o 30 eurų. Tai nepasiturinčios, daugiavaikės ir auginančios neįgalius vaikus. Kaip ir siūlė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, vaiko pinigai tokiose šeimose kitąmet sieks 100 eurų.

REKLAMA

„60 + 40 eurų yra labiausiai vaikų skurdą ir nelygybę mažinantis. Kiti 50 + 40 eurų ar 70 + 30 eurų jie turi pliusų ir minusių, bet 70 + 30 eurų labiau orientuotas ne į skurdo mažinimą, bet į šeimų stiprinimą“, – kalbėjo L. Kukuraitis.

Galutinius kitų metų vaiko pinigų dydžius Seimas rengiasi patvirtinti rytoj. O jau šiandien balsavo dėl kitų metų pensijų didinimo. Jos didės vidutiniškai apie 30 eurų dėl su ekonomikos augimu susieto indeksavimo ir prezidento siūlymo jas padidinti papildomai dar 3,5 euro.

„Pavyko pajudinti senjorų skurdo akmenį iš vietos. Džiugu, kad įtvirtintas principas, kad pensijos turi augti sparčiau negu vidutinės pajamos, nes tik taip galima sumažinti santykinio skurdo problemą, kuri yra tokia didelė. Apčiuopiamiems pokyčiams reikės laiko. Šis principas turi būti išlaikytas keletą metų ir tie pokyčiai pasimatys ir senjorai pasijus geriau“, – sako prezidento patarėjas Simonas Krėpšta.

Seimas patvirtino ir naują nekilnojamojo turto mokestį, kurį jau mokės ir tie gyventojai, kuriems iki šiol dėl to krapštyti piniginės neteko. Mokestis grės tiems, kieno būsto vertė, Registrų centro duomenimis, viršys 150 tūkst. eurų vienam asmeniui. Iki šiol ši riba buvo 70 tūkst. eurų didesnė – 220 tūkst. eurų. Šeimoms, auginančioms tris ir daugiau vaikų arba neįgalų vaiką, nekilnojamojo turto mokesčio kartelė bus aukštesnė – 200 tūkst. eurų vienam asmeniui.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų