Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didžiulis darbuotojų stygius šalyje verčia prekybos tinklus konkuruoti ne tik kainomis. Jie vilioja potencialius darbuotojus didesnėmis algomis ir vis patrauklesnėmis darbo sąlygomis. Nuo Naujųjų įmonės papildomiems darbuotojams ir esamų darbuotojų algoms kelti skirs dešimtis milijonų eurų.

Didžiulis darbuotojų stygius šalyje verčia prekybos tinklus konkuruoti ne tik kainomis. Jie vilioja potencialius darbuotojus didesnėmis algomis ir vis patrauklesnėmis darbo sąlygomis. Nuo Naujųjų įmonės papildomiems darbuotojams ir esamų darbuotojų algoms kelti skirs dešimtis milijonų eurų.

REKLAMA

Galina viename iš prekybos tinklų pardavėja dirba jau 18 metų. Moteris sako, kad savo darbą myli.

„Man labai patinka daryti vitriną, aš stoviu ir džiaugiuosi visą laiką, kad vitrina švari, pirkėjai malonūs“, – sako pardavėja Galina Narkevič.

Lojali darbuotoja sako, kad jai patinka ir darbo sąlygos. Neseniai klientai ją įvertino kaip vieną geriausių pardavėjų, todėl ji iš prekybos tinklo gavo 300 eurų dovanų kortelę.

„Maxima“ man davė tikrai gerą pelną, kad galėčiau nuvažiuoti į sanatoriją, panaudoti tuos pinigėlius, tai pasigydžiau trupučiuką“, – pasakoja Galina.

REKLAMA

Tačiau tokių darbuotojų kaip Galina „Maxima“ prekybos tinklui šiuo metu trūksta 400. Įmonė, kurioje iš viso dirba daugiau kaip 12 tūkstančių žmonių, bando situaciją gelbėti nuo kitų metų darbuotojams vėl keldama atlyginimus. Iš viso „Maximos“ darbo užmokesčio fondas kitąmet didės beveik 13 mln. eurų.

„Iš viso tai palies daugiau nei 90 procentų „Maximos“ darbuotojų, ir alga kažkur apie 18 procentų didės, bet žiūrint į visus „Maximos“ darbuotojus, išsidėlioja – yra parduotuvių darbuotojai, yra cechų darbuotojai, logistikos darbuotojai“, – teigia „Maximos“atstovė Rima Aukšuolytė.

Be algos kėlimo, šis prekybos tinklas sako, kad siūlo darbuotojams ir kitus patogumus. Prireikus darbuotojui suorganizuoja transportą, kuris atvežtų jį iš kito miesto, taip pat gali apgyvendinti ir pasiūlyti lankstų darbo grafiką.

Darbuotojų smarkiai trūksta ir kitam prekybos tinklui. „Iki“ į savo gretas kviečia 400 darbuotojų, kurie papildytų maždaug 6 tūkstančių darbuotojų būrį. 

REKLAMA
REKLAMA

„Toliau tęsiame savo lojalumo programą, kad atvesk draugą ir gausi tam tikrą sumą, taip pat bendradarbiaujame su pataisos namais – Panevėžy pradėjo dirbti kalinės, dirba logistikos sandėliuose ir gamybos centre. Tokią pačią sutartį pasirašėme ir su Vilniaus atviros pataisos namais, kuriame irgi įdarbinsime kalines logistikos centruose, kur jos irgi dirbs“, – teigia „Iki“ atstovė Vaida Budrienė.

„Iki“ nuo spalio padidino algas nuo 4 iki 18 procentų, priklausomai nuo pareigybių, tačiau dar algas ketina didinti ir nuo naujų metų pradžios. Dėl darbuotojų stygiaus Budrienė kaltina pašalpų sistemą.

„Visų pašalpų mokėjimai, su galbūt nuėjimu į šešėlį ir nenoru dirbti legaliais būdais, tai iš esmės ne tik mes kenčiame, bet turbūt ir pramonė ir kiti sektoriai“, – sako V. Budrienė.

O štai „Lidl“ sako, kad jų parduotuvėse situacija su darbuotojais geresnė. Dabar jų netrūksta. Štai pardavėja dirbanti Solveiga ten dirbti pasirinko dėl, jos nuomone, palankiausių sąlygų.

REKLAMA
REKLAMA

„Pirmiausia tai nukonkuravo didesnis atlyginimas ir nukonkuravo tas pasiūlymas darbo sąlygų, atlyginimas, kad skaičiuojamas minučių tikslumu, plius papildomi priedai ir atmosfera gera“, – sako „Lidl“ pardavėja Solveiga Kaupienė.

Tačiau nuo sausio tinklas ketina plėstis ir didinti savo darbininkų gretas. Planuoja jų pakviesti apie 100-tą.

„Nuo sausio pirmos atlyginimai didės visiems „Lidl Lietuva“ darbuotojams, nepriklausomai nuo to, kur jie dirba, ar parduotuvėj, ar logistikos centre, ar administracijoje. Visi atlyginimai bus didinami nuo 5 iki 15 procentų ir šiam atlyginimų didinimo biudžetui „Lidl Lietuva“ skirs apie 9 mln. eurų“, – sako „Lidl“ atstovė Lina Skersytė.

Šiuo metų šalyje yra apie 19 tūkstančių laisvų darbo vietų.

Iki neina todėl ,lapelių algos neduoda .,dirbo dukra ,kiek kartu nuėjus prašiau direktorės paaiškinkite kodėl neduodat dukrai algalapio lapelio ,tai iškart pradėjo aiškintis aš pasakiau kad pati esu dirbus ir labai gerai jūsų sistemas žinau sumokėdavo kapeikas ,o čia Varnių gatvėje kur yra ,bet jau išmesta jį lazda turi du galus vistiek pagauna pasikeitus valdžiai jau čia ne pirmas prekybos centras ,taip elgdavosi ,tai kas norės dirbti turi 12val išdirbt kad gautum nors 600 jau 15m dirbu prekyboje ir labai jau prekybu centrus pažystu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų