Prancūzija iškilmingai palaidojo istorijos mokytoją, kuriam islamistas nupjovė galvą

Prancūzija iškilmingai palaidojo istorijos mokytoją, kuriam islamistas prie mokyklos praėjusią savaitę nupjovė galvą. Atsisveikinimas su kovos dėl žodžio laisvės auka vyko Paryžiaus Sorbonos universitete. Jame dalyvavo ir prezidentas Emmanuelis Macronas.

Skambant legendinės grupės „U2“ dainai „One“ į Sorbonos universiteto kiemą Prancūzijos Garbės sargybos kariai įneša žiauriai nužudyto mokytojo Samuelio Paty karstą. Atsisveikinti su radikalaus islamo auka atvyko ne tik mokytojo artimieji, bet ir daugiau nei 400 svečių, taip pat ir šalies prezidentas Emmanuelis Macronas. Jis S. Paty vadina „tyliuoju herojumi“.

Ant mokytojo karsto Garbės legiono ordinas – aukščiausias valstybinis apdovanojimas, skiriamas už ypatingus nuopelnus Prancūzijai. Juo mokytojas apdovanotas po mirties.

„Samuelis Paty praėjusį penktadienį tapo mūsų Respublikos, mūsų noro nugalėti terorizmą ir sumenkinti islamistus veidu. Jis visų mūsų noro būti laisvais piliečiais veidu“, – sako Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas.

47-erių istorijos ir geografijos mokytoją prie mokyklos Paryžiaus priemiestyje penktadienį užpuolė ir jam galvą nupjovė 18-metis čečėnų kilmės islamistas. Užpuoliką pareigūnai nušovė įvykio vietoje.

S. Paty radikalių Prancūzijos islamistų taikiniu tapo, kai spalio pradžioje, pamokos apie žodžio laisvę metu mokiniams parodė pranašo Muhammado karikatūras. Prieš tai jis paprašė iš klasės išeiti islamą išpažįstančius mokinius, kuriuos pranašo atvaizdo demonstravimas galėtų įžeisti.

Nuo tos dienos S. Paty buvo grasinama, o atkeršyti jam agitavo vienos moksleivės tėvas. Pareigūnai sulaikė penkiolika su mokytojo nužudymu siejamų asmenų, keturi iš jų paaugliai moksleiviai.

Po šio žiauraus susidorojimo uždaryta viena Paryžiaus mečetė ir uždrausta islamo grupuotė. Prancūzijos teisėsauga skelbia, kad mokytojo žudikas prieš šaltakraujišką išpuolį dviem moksleiviams sumokėjo po 300 eurų, kad šie padėtų atpažinti mokytoją S. Paty.


Rašyti komentarą...
J
Jo
2020-10-22 22:10:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Putinas nuodija , islamas galvas pjausto, beje cecenas. Kai nera demokratijos ir statomi stalino paminklai,
Taigi Dudajevas turetu kita cecenija , bet taip deja nera . Toks ziaurumas mokykloje nebera kur blogiau .Matomai ir bausme tokiai gaujai iki gyvos galvos .
Atsakyti
0

V
Van gog
2020-10-22 22:12:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tačiau prašom ne mažiau iškilmingai gerbti islamistų teises!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų