REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valdančiųjų siūlymas kelti atlyginimus Seimo nariams, ministrams, Seimo pirmininkei ir premjerei sukėlė labai didelį pasipiktinimą visuomenėje, tačiau tai nėra blogai, nes dabartinis premjerės atlyginimas – nenormalus, teigė politologė.

Valdančiųjų siūlymas kelti atlyginimus Seimo nariams, ministrams, Seimo pirmininkei ir premjerei sukėlė labai didelį pasipiktinimą visuomenėje, tačiau tai nėra blogai, nes dabartinis premjerės atlyginimas – nenormalus, teigė politologė.

REKLAMA

Naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ politologė Rima Urbonaitė aiškino, kad pigūs darbuotojai gali kainuoti labai brangiai.

Pone Urbonaite, ar gerai, kad premjeras, valstybės galva, gauna apie 3 tūkstančius eurų atlyginimo, kai Vilniuje privačių įstaigų vadovai gauna 3 ar 4 kartus daugiau? Jų atsakomybė juk labai didelė. 

Taip, mes jau prieš metus ar du žiūrėjome merų atlyginimus ir Vilniaus mero atlyginimas tuo metu siekė maždaug 2700 eurų. Tu supranti jo atsakomybę ir tada paklausai, ką tau sako žmonės, turintys statybų įmonę. Jie kalba, kad geras, normalus dažytojas uždirba 1,5 tūkst. Tada sėdi ir galvoji.

Taip buvo seniau, dabar premjeras gauna nepilnus 3 tūkstančius į rankas.

Man atrodo, kad tai tikrai nėra normalu. Žinoma yra proporcijos, aš galiu papasakoti, kiek profesoriai, lektoriai, turintys daktaro laipsnį, gauna atlyginimo. Lektorius per metus, duok dieve, gali sugeneruoti nuo 13 iki 15 tūkstančių. Tai paskaičiuokite, padalinkite, nes čia aš pasakiau per metus. 

REKLAMA
REKLAMA

Mes turime suvokti, kad ta sistema yra neteisinga ne vienoje vietoje. Tos disproporcijos yra daug kur ir jau daug kas yra išsikraipę. Aš net neturiu, ką pridurti prie premjerės atlyginimo.

REKLAMA

O mes turime kažkokią sistemą, kaip matome visą atlyginimų visumą nuo mediko, policininko iki politiko?

Aš pasakysiu bendrai, pigūs politikai, pigūs gydytojai – kainuoja labai brangiai. Mano yra toks požiūris – jeigu mes neinvestuojame, nesudarome tinkamų sąlygų, tai mes negalime tikėtis ir rezultatų.

Tu gali tikėtis pakliūti pas tiesiog gerą gydytoją, kuris dirba iš pašaukimo, ir jis tavimi pasirūpins. Bet kai gydytojai gauna tokius atlyginimus, kad galvą reikia pasukti, kaip, pavyzdžiui, išgyventi Vilniuje, kai neturi savo būsto ir tau jį reikia nuomoti, o dabar kokioje Šeškinėje du kambariai yra vos ne 700 plius komunaliniai mokesčiai, tai suprantate, apie ką mes kalbame.

REKLAMA
REKLAMA

Sistema šiuo metu tikrai nėra tvari. Su tokia sistema mes sunkiai galime tikėtis kokios nors pažangos. Reikia daryti rimtas peržiūras, tik aš grįžčiau prie paprasto dalyko – mes pažiūrėtume, kokį mes turime biudžetą, kitaip tariant, koks yra tas pyragas, kurį mes čia galime dalintis, tai pagal kitų valstybių surenkamą biudžetą mes turime labai mažą biudžetą.

Kur mūsų gilioji problema? Kad mūsų BVP atrodo gražiai, net BVP skaičius vienam gyventojui atrodo gražiai, bet BVP tik vienas rodiklis, o BVP santykis su biudžetu yra labai blogas. Tai reiškia, kad mes turime mažai, ką pjaustyti ir dalinti.

Visą pokalbį išgirskite laidoje, esančioje straipsnio pradžioje.

Konservatorių klapciuke lygina valstybės tarnybą su privačiu sektoriumi.,komedija!!!! .Jokios gėdos neturi moterėlė ,... .Prieskariu esant sunkmečiu ministrai net algų neimdavo nes dirbo Lietuvai!!!!,ir ko ši konservų propagandiste sriubauja
šimonytei už tokį rinkėjų atstovimą, dabartinė alga yra net per daug. O nenormalioje valstybėje nenormalus ne tik premjerės atlyginimas, bet ir kitų dirbančiųjų. Todėk tai šimonytei atlyginimas g.b. susietas su vidutine alga, mano manymu, jai 2 vidutinių algų - pakankamai.
kiemsargė k.. ė
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų