Politinės rietenos jau atsispindi naujausiuose partijų reitinguose

Gitanas Nausėda apsisprendė – Lukiškių aikštė bus kontroliuojama įstatymu. Kol sostinės meras aiškina, kad Lukiškių aikštėje renginiai vyks taip, kaip planuota, premjeras Saulius Skvernelis jau kalba apie visišką aikštės perėmimą į valstybės rankas. Politinės rietenos atsispindi ir naujausiuose partijų reitinguose, kuriuose valstiečiai iš trečiosios vietos šovė į pirmąją ir aplenkė konservatorius.

„Vakar apsilankiau taip spontaniškai Lukiškių aikštėje, norėjau pamatyti iš arti, kaip tai atrodo, pasikalbėti su žmonėmis, kurie ten sėdėjo, kurie turėjo savo nuomonę“, – sako LR prezidentas Gitanas Nausėda.

Prezidentas Gitanas Nausėda apžiūrėjęs smėliu padengtą Lukiškių aikštę priėmė sprendimą, pasirašė įstatymą dėl jos memorialinio statuso. Tai reiškia, kad Lukiškių aikštė turi būti tvarkoma taip, kaip nori įstatymo autoriai, valstiečiai ir konservatoriai, užtikrinant rimtį bei gerą moralę. Negana to, aikštės viduryje turės atsirasti Vyčio paminklas. Prezidentas savo apsisprendimo motyvus išdėstė fesibuke.

„Įstatymo vetavimas reikštų, kad ši reprezentacinė aikštė toliau transformuosis į sluoksniuotą pyragą, kuriame bus truputį smėlio, truputį vandens, truputį ugnies, truputį istorinės atminties, šiek tiek geros moralės, šiek tiek – blogos, o galiausiai – nieko. Šį kartą teko pasirinkti įstatymo leidėjo pusę, įvedant savotišką tiesioginį valdymą Lukiškių aikštės lopinėlyje. Teisiniu ir politiniu požiūriu toli gražu ne pavyzdinis aktas, tačiau išprovokuotas „performanso“, kuriam buvo pasirinkta būtent ši vieta. Nes kitos vietos netiko…“

Dėl smėlio su Seimu susiginčijęs Vilniaus meras Remigijus Šimašius nežada nusileisti. Esą smėlis aikštėje bus iki karštojo sezono pabaigos, čia ir toliau vyks visi suplanuoti renginiai.

„Pliažas jis yra gerbtinas ir kiekvienas žmogus yra gerbiamas jame. Ir tos nuostatos, kad neturi prieštarauti gerai moralei, ta nuostata yra įgyvendinta. Nematau priežasčių pliažas, kodėl negalėtų gyvuoti iki sezono pabaigos. Po sezono pabaigos, pirmas dalykas, kas aikštėje vėl bus, tai yra sostinės dienų šventimas, kuris tradiciškai būna rudens pačioje pradžioje, bus ir koncertų, ir mugių, ir vaikų žaidimo atrakcionų, ir čiuožykla bus“, – pasakoja Vilniaus m. meras Remigijus Šimašius.

REKLAMA

Tačiau Vyriausybė nusiteikusi kur kas rimčiau. Saulius Skvernelis planuoja atimti Lukiškių aikštę iš Vilniaus ir visiškai perimti jos kontrolę.

„Vyriausybė turi perimti pačia aikštę valstybės žinion. Ne tai, kad periimti aikštę, bet su pačiu sprendimu, kas ten turi būti padaryta. Jeigu mes kalbam apie Vyčio skulptūros pastatymą, tai tą žingsnį padarytume. Tada turėtume visą projektą, visus sprendimus ir finansavimą. Jeigu tą žingsnį daryti, turi būti pasakyta, štai valstybė ima savo žinion ir bus toks projektas padarytas“, – teigia Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

Karas dėl Lukiškių aikštės užvirė prieš pat Seimo rinkimus, kai kiekviena partija visais įmanomais būdais stengiasi didinti savo populiarumą. Vieniems politikams sekasi geriau, kitiems blogiau. Naujausi reitingai rodo, kad šiandien Naisiuose susirinkusių valstiečių pozicijos karantino metu sustiprėjo. Iki Seimo rinkimų likus trims mėnesiams, Baltijos tyrimų reitinguose matomi pokyčiai. Valstiečiai šoko į pirmąją vietą, juos palaiko beveik 17-ą procentų apklaustųjų. Antroje vietoje, užleidę pozicijas valstiečiams, rikiuosi konservatoriai, o trečioje – socialdemokratai.

Konservatorių populiarumas nuo Vasario iki Birželio nukrito 4-iais procentais, o valstiečių priešingai – augo beveik 6-iais. Valstiečiai nuo vasario sugebėjo šoktelėti iš trečios vietos į pirmą.

„Mūsų opozicija šiek tiek kvailokai elgiasi kornaviruso laikotarpiu, nes jie kaišiojo pagalius, nors tuo momentu reikėjo veikti kartu su mumis. Ir tai žmonės vertina, nes ne kiek mūsų paaugo, kiek jų mažėjo. Tai reiškia jų elgesys buvo vertinamas neigiamai. Politikai, kada sunku visuomenei, jie turi dirbti kartu“, – kalbėjo Seimo narys Ramūnas Karbauskis.

Konservatorių sąrašo vedliai artėjant rinkimams vengia dėmesio, nevertina nei pokyčių reitinguose, nei politinių aktualijų. Už sąrašo lyderius kalba jų kiti partijos nariai.

REKLAMA

„Mes matom visose kitose Europos šalyse, kad šitas laikotarpis,  kai visa šalis yra uždaryta visoms opozicinėms partijoms buvo sunkus dalykas. Manom, kad artimiausioje perspektyvoje ypatingai, kai mes startuosim su rinkimų kampanija ir tam tikromis įdomiomis priemonėmis, mūsų reitingai turėtų atsistatyti“, – sako konservatorių rinkimų štabo vadovas Andrius Vyšniauskas.

Tiesa, politikos apžvalgininkai aiškių lyderių rinkimuose dar nemato, esą skirtumai tarp visų trijų pirmaujančių partijų maži. Negana to, anot apžvalgininkų, dėl susidariusios situacijos kaltos pačios opozicinės partijos, kurios nesugeba įtikinti rinkėjų.

„Iš vieno pokarantinės apklausos didelių išvadų daryti nereikėtų, bet akivaizdu, kad opozicijai reikia sunerimti. Pandemija ir prezidento palaikymas padėjo valstiečiams atgauti reintingus. Opozicijai reikia galvoti, kaip šitą situaciją perlaužti, iki rinkimų dar daug kas keisis, vėl nežinoma – bus antra banga, nebus“, – sako apžvalgininkas Virgis Valentinavičius.

„Visa beveik kadenciją opozicija pati neblizgėjo. Ji nebuvo tokia ryškiai matoma per visą kadenciją. Žmonės niekada ir anksčiau nematė dabartinėje opozicijoje alternatyvos valdantiesiems, tas ypatingai išryškėjo per karantiną. Jie nesugebėjo būti atsvara valdantiesiems ir karantinas tai dar labiau paryškino“, – pasakoja apžvalgininkas Tadas Ignatavičius.

O reitinguose atsigaunantys valstiečiai šiandien rinkosi Naisiuose ir sudėliojo savo kandidatų sąrašą, kurį, kaip tikėtasi, oficialiai ves Premjeras Saulius Skvernelis. už jo rikiuojasi Ramūnas Karbauskis ir Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.


Rašyti komentarą...
B
Benas Urbutis
2020-07-16 14:42:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Štai ir išlukštentos pastarųjų mėnesių Vilniuje naujienos.
Seimas - Vilniaus savivaldybė...
Šimašius save pribaigė pasismaguriaudamas Lukiškių aikštės smėliu taip sodriai, kad jam ėmė grikšėti dantyse.
Manau, jo karjera smarkiai pasviro vakarop.
Seime nesibaigiantis ginčų kamuolys dėl vyravimo.
Prezidento kontoroje kol kas tyla.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų