Po katastrofos Viduržemio jūroje nafta užlieti vėžliai grįžo namo

Į Peru Nacionalinės miškų tarnybos automobilį pateko jaunas kondoras patinėlis. Gulėdamas jis beveik nejuda, o ir bandomas iškelti iš mašinos nesipriešina.  Specialistai spėja, kad jis gali būti apnuodytas. Tad skuba jį su visa deže perkelti į patogesnę vietą ir gelbėti.

„Gyvūnas atvežtas visiškai dehidratavęs, siaubingos fizinės būklės. Jis negalėjo stovėti, pakelti galvos, buvo labai silpnas“, – sako Nacionalinės miškų tarnybos administratorius Luis Felipe Gonzales.

Manoma, kad paukštis keletą dienų praleido šalia upės, negalėdamas paskristi, taigi buvo nevalgęs.

„Jis patyrė sunkų apsinuodijimą – tą dabar ir aiškinamės. Toliau jį stebėsime ir gydysime. Kondoras sveiksta, tačiau jam toliau reikia gydymo. Mes nežinome, galbūt jis patyrė ir kokių nors vidinių sužalojimų“, – priduria jis. 

Paukštis bus stebimas ir gydomas, kol atgaus jėgas. Tada bus paleistas atgal į gamtą. 

O štai Izraelyje atgal į Viduržemio jūrą jau grąžinami nykstantys jūros vėžliukai. Vasario mėnesį jie pateko į katastrofą, kai sudužus laivui į vandenį išsiliejo nafta. Specialistai suskubo gyvūnėlius gelbėti ir plovė nuo jų naftą. O vėžliukų skrandžius plovė majonezu.

„Jie yra ypatingi gyvūnai. Vėžliukai nyksta. Tad kiekvienas vėžlys, kuris grįžta į jūrą ir išgyvena mums „padovanoja“ daugiau vėžlių ir padeda užkirsti kelią jų išnykimui. Kuo daugiau jų išgelbėsime, tuo didesnė tikimybė, kad jūros vėžlius išvys ir mūsų anūkai“, – aiškina Izraelio gamtos ir parkų institucijos vadovas Shaul Goldstein.

Vėžliai dar per jauni, kad būtų galima atskirti jų lytį. Tačiau jie dar turės progą užaugti – iš valties į Viduržemio jūrą jie sėkmingai paleisti maždaug už 5 kilometrų nuo kranto.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų