Po juodaodžio nužudymo JAV kilo aršių protestų banga

Liudininkams nufilmavus kaip policijos pareigūnai gatvėje nužudo nereikšmingu nusikaltimu įtariamą juodaodį Jungtinėse Amerikos Valstijose kilo masinės riaušės. Minios žmonių šalyje ne tik protestuoja bet ir plėšia bei padeginėja parduotuvės  Įspėjame, kad vaizdai gali šokiruoti.

Mineapolio pareigūnas keliu prie žemės spaudžia George’o Floyd’o kaklą. Vyras panaudojo, įtariama suklastotą 20 dolerių banknotą norėdamas atsiskaityti parduotuvėje. Vyras maldauja jį paleisti, bet policininkai nereaguoja.

Ir taip policijos pareigūnas keliu spaudė nesipriešinančio George’o Floyd’o kaklą iki tol, kol vyras numirė. Jo maldavimai paleisti ir leisti kvėpuoti pareigbuvo nė motais. Į įvykio vietą atvažiavo greitoji, bet jau buvo per vėlu – medikai konstatavo vyro mirtį. Šį vaizdo įrašą paviešino įvykio liudininkai ir jis netrukus sukėlė didžiulį visuomenės pasipiktinimą ir įžiebė aršius protestus visoje Amerikoje, ypač Mineapolyje.

Nors visi keturi su įvykiu susiję pareigūnai atleisti, protestuotojai reikalauja juos teisti už nužudymą ir skirti kuo griežtesnes bausmes. Teisingumo reikalaujantys demonstrantai susirėmė su pareigūnais ir net padegė parduotuvę. Negano to, jie ėmė ir plėšikauti. Į Geroge’o Floydo nužudymą sureagavo ne tik visuomenė, bet ir Amerikos prezidentas Donaldas Trumpas, kuris juodaodžio vyro mirtį pavadino liūdna ir tragiška.

Prokurorai sako, kad šią bylą tirs FTB pareigūnai. George’o Floydo nužudymas laikomas dar vienu policijos brutalumo afroamerikiečių atžvilgiu pavyzdžiu. Šalyje kilę neramumai primena dar prieš šešerius metus vykusias riaušes, kai policijos pareigūnas nušovė apiplėšimu įtartą afroamerikietį. Tada visoje Amerikoje kilo judėjimas „Black Lives Matter“, reikalaujantis dorotis su policijos brutalumu juodaodžių atžvilgiu.


Rašyti komentarą...
Sokiruotas ir apsales
2020-05-28 21:14:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jis saukesi mamos pries mirti, ir viduri dienos vidury gatves ji kankino ir uzmuse pats policininkas... Visad juokdavaus is kalbu apie artejancias pasaulio pabaigas, bet dabar pripažinsiu ir as - tikrai kad jau arteja.... Tikrai nemaniau kad pamatysiu toki vaizdeli kadanors... Dar isityciojo pasakydami lipk i masina bet nepaleisdami jo ir toliau dusindami..oj tikrai tikiuosi kad jie sulauks teismo ir nuosprendzio atitinkamo ju veiksmams. Keista kad neuzpuole tu kurie filmavo salia, nenusove ju.
P. S. Karantino kaukes padaro gera uzsislaptinimo vagystem kamufliaza, nereikia nei skaru..
Atsakyti
-1

S
Simona
2020-06-06 02:35:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ilsekis ramybeje... Black live metter... Mes uz ta e.... Ziaurumas niekada pasauly nesibaigs... Sitas ivykis sukrete daug saliu... Tikiuos tas zmogzudys atsiims uz savo rasizma....✊
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų