• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Aiškėja, kiek aukų pareikalavo vakarykštė Putino raketų kruša Ukrainoje – žuvusiųjų skaičius išaugo iki 10. Į Ukrainą atskrido bene 70 raketų – dėl jų pradingus elektrai, medikai turėjo mažametį berniuką operuoti tamsoje. Savo ruožtu Putino bendražygis Aliaksandras Lukašenka taip pat prikaustė žmonių dėmesį, mat internete plinta vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip sunkiai jam sekasi lipti lėktuvo laiptais.

Aiškėja, kiek aukų pareikalavo vakarykštė Putino raketų kruša Ukrainoje – žuvusiųjų skaičius išaugo iki 10. Į Ukrainą atskrido bene 70 raketų – dėl jų pradingus elektrai, medikai turėjo mažametį berniuką operuoti tamsoje. Savo ruožtu Putino bendražygis Aliaksandras Lukašenka taip pat prikaustė žmonių dėmesį, mat internete plinta vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip sunkiai jam sekasi lipti lėktuvo laiptais.

REKLAMA

O Putinas dalyvauja saugumo konferencijoje Armėnijoje – ten jis sulaukė ir kirčių dėl to, kad neapgynė savo sąjungininkės, o kartu ir pažeminimo, kai lyderiai bendroje nuotraukoje traukėsi nuo jo kuo toliau.

Savo ruožtu rusų oligarchas Jevgenijus Prigožinas sumanė pagrasinti Europos parlamento nariams, balsavusiems už Rusijos paskelbimą teroristine valstybe ir jiems perdavė netikru krauju išteptą kūjį, kokiu neseniai viešai užmušė „Wagner“ dezertyrą.

REKLAMA
REKLAMA

Raketų į Ukrainą vien vakar atskrido arti 70. Tačiau sugriauti gyvenamieji namai ir nutrūkęs elektros tiekimas šalyje, tik – maža dalis rusų nešamo teroro. Jau paaiškėjo, kad rusų raketos Kyjivo srityje pražudė bent 10 žmonių.

REKLAMA

„Mano vyras paklausė, kur mūsų dokumentai. Labai išsigandau, išbėgau iš darbo. Atleiskit... Ačiū Dievui, jam viskas gerai – jo nesužeidė. Labai tikėjausi, kad ir kiti žmonės išgyvens, tačiau mačiau, kaip nešė sužeistuosius... ir nežinau, ar jie gyvi“, – kalba vietos gyventoja Anna Volochay.

Kyjive dega žvakelės, skirtos vos 17 metų merginai, kurią pražudė Putino ordos raketos. Su žeme sulygintos ir mašinos, ir šalia esantis pastatas.

REKLAMA
REKLAMA

O Kyjivo ligoninėje dingus elektrai gydytojai vos kelerių metų vaiką turi operuoti tamsoje – pasišviesdami paprasčiausiu žibintuvėliu: „Niekas nežino, kas įvyko, operacinėje visiškai išsijungė elektra, tuoj mes įjungsime generatorių, deja, tai kelių minučių klausimas. Tokia situacija.“

Nors šiandien spaudžia šaltukas, po raketų atakų Kyjivo gyventojams į lauką tenka keliauti net jei tenori įsipilti vandens. Mat po smūgių sutriko ir vandens tiekimas. Tačiau žmonės dėl to nesiskundžia. Jokių abejonių nekyla – Putino noras mirtį nešančiomis raketomis palaužti ukrainiečius – neišsipildys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Visi sutinka, kad geriau kentėti šaltą žiemą, šalti ir badauti – svarbu, kad jų čia neliktų“, – sako Kyjivo gyventoja Anna.

„Mes jiems neleisime mūsų sunaikinti. Aš norėčiau juos sudraskyti į gabalus. Tegul jie visi būna prakeikti“, – kalba vietos gyventojas Serhii Boiko.

Jau aišku, kad šis raketų lietus, vakar paleistas į Ukrainą, yra Putino ordos kerštas už tai, kad Europos Parlamentas pripažino ją terorizmą remiančia valstybe. Tačiau tokios ciniškos atakos tik įrodo, kad priimtas sprendimas – teisingas.

REKLAMA

„Tai, kad Rusija raketomis taikosi į civilinę infrastruktūrą ir akivaizdžiai pažeidžia žmogaus teises, yra nepakeliama. Šis bombardavimo teroras prieš civilius turi būti nedelsiant sustabdytas“, – tvirtina Vokietijos kancleris Olafas Scholzas.

Tačiau Rusijos sustabdyti vien žodžiais ir pagrūmojimais pirštu – neįmanoma, todėl Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis prašo atsiųsti daugiau oro gynybos sistemų. Šį prašymą, panašu, išgirdo Lenkija, kuri Berlyno prašo perduoti „Patriot“ oro gynybos sistemas ne jiems, o Ukrainai.

REKLAMA

Šias sistemas Berlynas Varšuvai pasiūlė po to, kai raketa nukrito Lenkijos teritorijoje ir pražudė du žmones. O kol lenkai siekia užtikrinti apčiuopiamą paramą Ukrainai, Prancūzijos vadovas Macronas griebiasi senų, tačiau nelabai veiksmingų priemonių – šią savaitę ir vėl žada kalbėtis su Putinu. Esą su juo aptars grėsmę Zaporižios atominei elektrinei. O šiandien apie tai, kad Bendrija ruošia jau devintąjį sankcijų paketą, prakalbo Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, šis skambutis turėtų gerokai pamaloninti patį Putiną, kuris lankydamasis saugumo konferencijoje Armėnijoje sulaukė nepasitenkinimo lavinos – esą kolektyvinio saugumo sutarties organizacija, kurios aiški lyderė – Rusija – neapsaugojo Armėnijos nuo Azerbaidžano agresijos. Be to, esą niekaip nesutaria dėl atsako į agresyvius veiksmus.

Ir vis tik nors konferencijoje susirinkę lyderiai, yra vieni iš nedaugelio pasaulyje, kurie dar šypsodamiesi spaudžia kraugeriui Putinui ranką. Tiesa, bendroje nuotraukoje stovėti arti jo jau gėdijosi ir prie „didžiojo geopolitiko“ paliko tarpą.

REKLAMA

Lukašenka patraukė dėmesį

Savo ruožtu Putino bendražygis Aliaksandras Lukašenka taip pat prikaustė žmonių dėmesį, mat internete plinta vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip sunkiai jam sekasi lipti lėktuvo laiptais.

Gali būti, kad šis įrašas atskleidžia ir galimas rimtas Lukašenkos sveikatos problemas, mat valstybinė naujienų agentūra „BelTa“ šią akimirką išcenzūravo – jų išplatintame įraše neteisėtas Baltarusijos prezidentas išeina pro lėktuvo duris, o kitame kadre jis jau nulipęs laiptais.

REKLAMA

O rusų oligarchas Jevgenijus Prigožinas – privačios Putino kariuomenės „Wagner“ vadovas – toliau demonstruoja Vakarams, kad yra ne daugiau nei kriminalinis nusikaltėlis. Europos Parlamento atstovui jis perdavė netikru krauju išteptą kūjį, įdėtą į smuiko dėklą. Taip šis pagrasino nariams, balsavusiems už Rusijos paskelbimą teroristine valstybe, o „Wagner“ – teroristine organizacija. Kūjis jau tapo ir rusų egzekucijų simboliu. Lapkričio pradžioje socialiniuose tinkluose plito įrašas, kuriame tokiu pat kūju buvo viešai nužudytas Rusijos karys, perbėgęs į Ukrainos pusę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ir vis tik pasauliui jie dar bando vaizduoti, kad yra civilizuota tauta, kuri net gerą automobilį gali sukurti. Rusiją palikusios prancūzų automobilių gamintojos „Renault“ gamykloje jie pristato naują „Maskvyčių“. Tiesa, sovietmečio klasikos „Maskvyčius“ neprimena – dabar jį žiniasklaida tituluoja kiniško dizaino automobiliu. Mat jis atrodo beveik identiškam kiniškam „JAC JS4“ automobiliui.

„Mes turime išorinį partnerį. Turime „Kamaz“, kaip išorinę partnerį. Ir tolimą partnerį, su kuriuo dirbame ir iš kurio gauname komponentus“, – kalba „Maskvyčiaus“ projekto vadovas Maxim Klyushkin.

Kas yra tas paslaptingasis partneris, kompanija neįvardija. Tačiau atsakymas akivaizdus, o šaltiniai „Reuters“ prasitarė, kad rusai ne tik naudojo šio kiniško automobilio brėžinius, bet ir dalis jo gamybai pirko iš Kinijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų