Planuojantiems atostogas užsienyje – turizmo atstovės patarimai: pasakė, kur šią vasarą keliauti geriausia

Prasidėjus vasarai daugelis tautiečių jau galvoja apie atostogas ir vis dažniau išdrįsta jas praleisti užsienyje. Kaip tai padaryti saugiai ir kokias kryptis rinktis pasakojo Lietuvos turizmo rūmų prezidentė Žydrė Gavelienė TV3 žinių „Dienos komentare“. 

Ją kalbino žurnalistė Jolanta Svirnelytė. 

Nuo šiandien prasidėjo oficiali vasara, tikriausiai daug kam prasideda ir atostogos. Ar žmonės jau perka keliones ir kokias keliones?

Susidėjimas kelionėmis yra žymiai didesnis negu 2020 metais ir tuo mes labai džiaugiamės. Taip pat ir saugių krypčių yra pakankamai daug, kur keliautojai gali keliauti tiesioginiais skrydžiais.

Nuo kovo mėnesio keliauja į Madeirą, balandžio mėnesį atsidarė Turkija, gegužės mėnesį – Graikija. Šią savaitę prasideda skrydžiai į Bulgariją, vėliau birželį bus Kroatija ir liepos mėnesį Tunisas ir Albanija. 

Tų krypčių tikrai yra daug, susidomėjimas yra didelis, tačiau ir keliautojų klausimų vis dar sulaukiame taip pat nemažai – ar reikės izoliuotis, ar testai galioja, ką reiškia skiepų planas. Tai turime daug ir papasakoti, ir užtikrinti keliautojus, kad saugiai keliauti tikrai galima.

O iš išvardintų šalių, į kurias skrenda daugiausiai žmonių ir į kurias dabartiniu periodu nuskristi paprasčiausia? 

Ten, kur yra tiesioginis reisas ir kur veža kelionių organizatorius, nes jis neša visą atsakomybę. Tiek už kelionės vietos saugumą, tiek už finansines kliento išlaidas, todėl ten keliauti yra saugiausia ir nereikės sukti galvos. 

Numeris vienas kelionės vieta pavasarį buvo Madeira, nes ji apskritai yra saugiausia kryptis, o dabar prisideda ir kitos kryptys Europoje, bet Turkija populiarumu taip pat tikrai nenusileidžia. 

O kaip yra su izoliavimosi reikalavimais? Į kurią šalį skrendant gali žinoti, kad tau nereikės izoliuotis? Kokie skirtumai yra tarp pasiskiepijusių ir nepasiskiepijusių?

REKLAMA

Kol kas galiojantis reglamentas yra toks, kad visi pasiskiepiję arba persirgę – turintys imunitetą – neturi prievolės izoliuotis grįžę iš Europos Sąjungos šalių. 

Tačiau nuo liepos 1 d. įsigalios Europos Sąjungos skaitmeninis „Žaliasis pasas“, kuris atneš dar daugiau pokyčių, ir tikėtina, kad grįžtant iš oranžinių ir žalių šalių išvis nereikės izoliuotis nei skiepytiems, nei testuotiems žmonėms.

Ar yra tokios šalys, į kurias nuskridus ten reikės izoliuotis?

Kalbant apie Madeirą, Graikijos salas ir Peloponesą – reikalavimo izoliuotis, jei jūs atvykstate su imunitetu, tai reiškia pasiskiepiję arba persirgę, ar su neigiamu testu, prievolės tikrai nėra. Kaip ir kitose šalyje, į kurias veža kelionių organizatoriai.

Tačiau, jei nutiktų taip, kad atvykstate be testo ir vietoje padarytas testas teigiamas, tada būtų prievolė izoliuotis. Taip pat kaip ir Lietuvoje.

Visą pokalbį žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų