Pirmosios lietuviškos miško gėrybės pribloškė savo kaina

Pirmosios miško uogos pagaliau raudonuoja ant prekystalių. Prisirpusių pirmųjų žemuogių kaina – pribloškianti. Už jas norima po 3-2,5 euro už stiklinaitę. Beveik tiek pat, kiek kainuoja kilogramas lietuviškų braškių. Dar brangiau prašoma už voveraites – kadangi jų miške yra vos viena kita.

Panevėžio turguje kalbinti uogautojai tikina, kad miškuose karštis paklotę baigia išdžiovinti it skalbinius, tad ir uogos spėriai traukiasi.

Senjorei Julijai pasisekė berenkant uogas, žemuogyne netikėtai aptiko tiltą voveraičių. Surinko ir visas atnešė į turgų parduoti. Tiesa, laimikis neypatingas – vos puslitris grybų. Už jas moteris tikisi gauti 3 eurus.

„Visą laiką būdavo, ir kitų grybų būdavo, o dabar nėra. Prastai, eini per mišką ir tuščia“, – teigė grybų derliumi nusivylusi senjorė.

Su keliais puslitriukais voveraičių tiesiai iš miško pasirodė ir patyrusi grybautoja Angelė. Bet šviežios miško gėrybės vos nago didumo. Jei ne žemuogės, vargu ar pensininkė turguje vargtų stovėti.

Jei karščiai neslūgs, uogų sezonas bus trumpas. Uogautojai sako, kad miške jau ima sirpti ir pirmosios mėlynės. Jos, jei nenukepins saulė, pasirodys liepą.

Daugiau žiūrėkite – TV3 žinių reportaže.


Rašyti komentarą...
T
Taip,
2020-06-27 12:12:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
labai brangu, bet rinkti zemuoges tokiame karštyje labai sunku. Aš neturiu tiek pinigų, tai ir neperku, bet džiaugiuosi, kad yra žmonių, kurie perka.
Atsakyti
-1

M
Miestietė
2020-06-27 16:31:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vargšai jūs priblokštieji pernai tokios pat kainos buvo dar brangesnės.Pirmos uogos stiklinė 5eurai.Kas nenori prisirinkti erkių tas ir nusiperka, kokios problemos.Nedejuokit ir neburnokit juk per prievartą neverčia pirkti.Aš irgi pirkau ir nesvarbu kokia kaina,labai norisi paragauti ypač žemuogių.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų