Pietų Korėjoje vakcinas medžioja kaip Pokemonus: laisvo skiepo žėmėlapyje ieško ir 10 dienų

Pietų Korėjos paaugliai šiomis dienomis vakcinų ieško kaip Pokemonų. Nepailsdami jie telefono ekrane štai taip naršo po žemėlapį ir ieško laisvų skiepo nuo koronaviruso dozių.

Sostinėje Seule tai sparčiai populiarėjanti praktika, mat vakcinos čia tirpsta akimirksniu, tad skiepą nugvelbia tik mikliausių pirštų savininkai arba tie, kuriems šypsosi sėkmė.

Deja, ne 32-ejų korėjietei Kim Hyun–Jin – ji be perstojo klaidžioja virtualiame žemėlapyje, bet jau dešimt dienų neranda vakcinos.   

„Tai lyg karas. Perkraudinėju puslapį kaip išprotėjusi nuo ryto, bet vakcinų nerandu. Esu pikta ir jau praradau viltį, švaistau savo laiką. Tuo neužsiimčiau, jei vakcinų turėtume užtektinai ir nebūtų infekcijų šuolio. Tai labai sunku“, – sako korėjietė.  

Augant naujų koronaviruso atvejų skaičiui šalyje, skiepai Pietų Korėjoje darosi aukso vertės. Nors šalis užsakė vakcinų užtektinai, kad dviem dozėmis paskiepytų visus gyventojus, jų pristatymas stringa. Norėdami sulaukti laisvos vakcinos žemėlapyje, atkaklūs korėjiečiai prie telefono praleidžia ištisą parą ir kai kuriems išties pasiseka.   

Studentė Kim Ha-Ram pasakoja: „Atšaukiau visus rytojaus planus ir pasilikau namuose norėdama gauti vakciną. Spaudinėjau po dešimt kartų per sekundę. Po kelių valandų įnirtingo spaudinėjimo, gavau vakciną apie ketvirtą valandą vakaro.“  

Jauniesiems šalies gyventojams toks vakcinų gaudymas telefono ekrane – kol kas vienintelė išeitis pasiskiepyti greitu metu. Mat šalies valdžia vis dar prioritetą gauti vakciną teikia vyresniojo amžiaus žmonėms. Vieną skiepo dozę šalyje gavo kiek daugiau nei 31 procentas gyventojų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų